Zeeland wil park langs dorp Nieuwerkerk Nieuwe hoeflizers voor velle Rehro SCHOUWEN-DUiVELANf 12 en 13 16 Broertje Het is vijf voor twaalf als het om klederdrachten gaat Maandag 6 juli 2009 Testosteron maakt de man: seks en de sportschool Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl NOORDWEllE - In de travalje (of'stravalje' op z'n Schou- wen-Duivelands) van Noordwelle kreeg het Belgische trekpaard Yelle van de Beukelaar zaterdag nieuwe hoef ijzers.. Het was de vierde keer sinds de opening vorig jaar van de traditionele werkplaats aan de Dorpsring dat smid Frans de Vrieze daar een paard besloeg. Het dorp wil er een traditie van maken. De zeven jaar oude Yelle doet regelmatig mee aan wed strijden. Hij weegt bijna duizend kilo, zegt eigenaar Rens Ver meer. „Daar kan wel honderd kilo af." Toch eet Yelle al leen gras. www.pzc.nl/video foto Ronald den Dekker Beschonken bestuurder veroorzaakt botsing SEROOSKERKE - Een beschonken automobilist uit Spijkenisse reed za terdag rond 15.45 uur op de N59 ter hoogte van Serooskerke achterop de auto van een vrouw uit het Bel gische Hasselt. Zij reed in de rich ting van Zierikzee en stopte voor een verkeerslicht. De man uit Spij kenisse kon niet meer op tijd stop pen. Niemand raakte gewond. De beschonken man kreeg een rijver bod van vier uur en proces-verbaal. ZEEUWSE Norah van vijf jaar werd opge haald van school in Kapelle. Haar buurmeisje Britt, eveneens vijf, mocht mee om te spelen. Onderweg naar huis vertelde No rah dat op school een jongen had getrakteerd, omdat hij een broertje had gekregen. Hoewel ze in Britt eigenlijk al een grote zus heeft, ging het gesprek Tipredactie@pzc.nl tussen de twee al gauw over broer tjes en zusjes, wat ze het liefst zou den willen en hoe ze die dan gin gen noemen. Norah was vrij snel met het ant woord dat ze een broertje wilde. „Waarom?" wilde haar vriendin weten. „Nou dan heb ik later ook een man!" Ambitieus 'droomplan' krijgt steun van jeugd én volwassenen. door Dewi Gigengack NIEUWERKERK - De inwoners van Nieuwerkerk kiezen voor een park- strook met wandelpad aan de rand van het dorp, met daarbij een trimbaan en een verhard voet- baldveld. Dat is de uitkomst van het project 'Nieuwerkerk kijkt vooruit', waarbij dorpsbewoners zelf met ideeën konden komen voor verbetering van het dorp. Nieuwerkerk kijkt vooruit is een 'Droomtraject' zoals dat al in ver schillende kernen op Schouwen- m Duiveland wordt uitgevoerd. De dorpsraad Nieuwerkerk werkt daarbij samen met woningcorpora tie Zeeuwland, het Welzijnshuis en adviesbureau Moveo. Het is de bedoeling om tot een dorpsvisie te komen, met daarin plannen voor de komende tien jaar om de leef baarheid van het dorp te verbete ren. De afgelopen maanden werkten verschillende teams, bestaande uit vrijwilligers van het dorp, aan idee ën rond de thema's jeugd, natuur, recreatie, voorzieningen, verkeer, wonen en zorg. Zaterdag werden de dertien plannen die de teams bedachten, gepresenteerd. Dorps bewoners kregen ieder tien 'grut- ten', die zij mochten verdelen over hun favoriete toekomstplannen. In totaal werden 1673 stemmen uitge deeld. g Een parkstrook met trimbaan en voetbalveld kreeg de meeste stem- j men: 351. Op nummer twee stond een fietscrossbaan met 223 stem men en op nummer drie zorgwo- ningen met 186 stemmen. Opval lend was dat het winnende idee aansloeg bij zowel volwassenen als kinderen. „Dat komt omdat het een raam werk is, met verschillende deel- plannen", denkt Toine Aben. Hij hoort bij het team dat de park- strook bedacht. Het wandelpad van bijna twee kilometer moet aan de noordzijde van het dorp ko men, tussen de Muyeweg en de Loensweg. Een trimbaan, een ver hard voetbalveld en een gedeelte voor 'geschenkbomen' komen op plekken langs het pad. „Jonge kinderen hebben kleine speelplekken in het dorp, en de oudere hebben de skatebaan. Voor al voor de jeugd tussen de acht en vijftien jaar is er hier niet zo veel. Daarom is zo'n voetbalveld leuk." „Het plan is financieel haalbaar", zegt Aben. „Bijna alle grond is openbare ruimte." Pierre Ruysse- naars, klant- en kerncoördinator van Zeeuwland, vindt het een 'mooi, ambitieus plan'. „Het lijkt me in theorie realiseerbaar." Het viel Aben op dat bezoekers heel serieus alle plannen langs gin gen. „We kregen veel inhoudelijke vragen en mensen deelden hun grutten echt bewust uit." De uit slag laat zien dat Nieuwerkerkers vooral kiezen voor natuur en re creatie. „Mensen hier houden van wandelen." Dorpsraadlid Romy Zuidema: „De plannen waren goed uitgewerkt, en zagen er professioneel uit." De kinderen uit het dorp mochten ook tekeningen maken over wat ze graag in Nieuwerkerk wilden heb ben. „Ze willen een dolfinarium." Na de zomer gaat de dorpsraad verder aan de slag met de dorpsvi sie. In 2010 wil Nieuwerkerk de eerste plannen realiseren. Malgrat de Mar - Hotel Indalo Park o.b.v. halfpension Veel gevraagd hotel met uitstekende faciliteiten Busreis vertrek: 17 - 20 - 24 juli 10 dagen vanaf... Busreis exclusief 25,- Royal Class toeslag. Lloret de Mar - Appartementen Rosanna o.b.v. logies Busreis vertrek: 17 - 20 - 24 juli 10 dagen vanaf... Busreis exclusief 25 - Royal Class toeslag. Vliegreis vertrek: 11 - 14 -18 juli 8 dagen vanaf... Prijs p.p. op basis van bezetting met 4 personen Voor meer informatie, prijzen per data en andere reisduren, kijk op: www.rekro.nl of bel 010-4142233

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39