Flikweert laten Het geluid van brullende motoren I? en de geur van verbrand rubber Poolbiljarter Wu gaat naar het NK 8-ball Vitesse doet mee aan voetvolley in Renesse Oog in oog met prins Albert René Schrier en Frits Bakker volgen de Tour op www.pzc.nl B Maandag 6 juli 2009 27 Maarten Davidse haalde tijdens zijn race 140 kilometer per uur. foto Camile Schelstraete Finale tennistoernooi Souburg gedomineerd door harde rally's. OOST-SOUBURG - Koen van den Ber ge uit is er gisteren niet in geslaagd om het Logus De Hoop Souburg- toernooi op zijn naam te schrij ven. De achttienjarige tennisser uit Burgh-Haamstede moest in de 3-categorie de overwinning aan Mart Flikweert uit Breskens laten. Ondanks de afwezigheid van het nationaal ranglijsttoernooi lieten beide kemphanen toch nog een stukje toptennis in Oost-Souburg zien. De finale werd vooral gedomi neerd door harde rally's vanaf de baseline. Van den Berge probeerde vooral het tempo uit de harde bal len van de 20-jarige Flikweert te halen. Toch was het Flikweert die zijn inspanningen beloond zag met de zege. Het werd 6-4 6-4. Ook bij de vrouwen was er een Zeeuws-Vlaamse die de 3-catego rie won. Mandy Wolfert (18) uit Sluiskil won al haar wedstrijden in de poule, mede dankzij haar zege van gisteren tegen Stephanie Pauw els uit Vlissingen. Die wedstrijd eindigde in 6-1 6-3. In de 3-categorie van het gemengd- dubbel was het wederom Wolfert die de titel voor zich opeiste. Sa men met Rob Thielen werden de ploeggenoten bij tennisclub Sou burg, Rogier van Housselt en Lu- cienne van den Broek, verslagen: 3-6 6-2 7-5. Een categorie lager, in de 4, waren het Sven Bakker en Stephanie van der Eijk die de fina le wonnen. Tegen naamgenoten Sven Vermeulen en Stephanie Pauwels werd het 6-4 6-2 voor Bak ker en Van der Eijk. Een opvallende speler gedurende het gehele toernooi was Hendrik van den Driest, die vriend en vij and verraste door de finale van de 5-categorie te bereiken. De 27-jari- ge speler uit Veere schakelde op zijn weg naar de eindstrijd menig favoriet uit, maar capituleerde in de laatste wedstrijd. Tegen de 18-ja- rige Bart Ovaa uit Oost-Souburg kwam Van den Driest er niet aan te pas. Het werd 6-2 6-4 voor Ovaa. Bianca Zwanenburg zorgde voor meer success voor tennisclub Souburg. In de vierde categorie van het enkelspel won zij met 6-4 6-3 van Esmee Vleugel. Pete Schoolkate maakte het toer nooi een stuk internationaler door zijn Australische tenniscapacitei- ten te tonen. In het dubbelspel kwam hij er samen met Dimitri Kaijser niet aan te pas tegen Koen van Kessel en Rob Thielen. Het werd in de finale van de 4-catego- rie 6-1 6-3 voor-Van Kessel en Thie len. Het dubbelspel in de 3-catego- rie ging naar Jeroen Alliet en Dylan Blackman. Edwin Braat en Daniel Huising hebben bij het Mosseltoernooi in Bruinisse de 3-categorie van het mannendubbelspel gewonnen. Braat en Huising eindigden na drie overwinningen als eerste in de poule. Braat en Huising winnen in Bruinisse de 3-categorie in het mannendubbelspel. In de poulefase ondervond het winnende koppel weinig tegen stand van de drie opponenten in de beginfase van het toernooi, want er werd door hen geen set verloren. Tegen de nummers twee Anton de Blok en Christiaan Huizer werd het 7-5 6-2. Gisteren tijdens de finaledag kwam er de laatste overwinning bij, die tegen Mark Passchier en Ewald Volmer. I-Iet werd 6-2 en 6-2. Meer moeite om de titel binnen te halen hadden Robin Meertens en Rowdy van de Vlist in de 5-catego rie. Pas in de derde set werd de par tij tegen John van der Have en Re ne Schimmelpennink, de num mers twee, beslist. Het werd 4-6 6-2 7-6. Corrie en Lianne de Waal waren de besten bij het vrouwendubbel in de 4. Zij eindigden als eerste, omdat de onderlinge confrontatie met Brenda de Bruine en Angela Kouwenberg met 6-3 6-2 in het voordeel van De Waal en De Waal uitviel. NK scootersprint in Kloosterzande is een groot succes. door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - De spanning is te snijden als rond de klok van vijf uur de finalisten van de derde wed strijd om het NK scootersprint zich opstellen voor beslissende ra ces. Donkere wolken pakken zich samen boven Kloosterzande en daar zit niemand op te wachten. Een fikse regenbui zou in het slechtste geval spelbreker kunnen zijn, omdat de finales in verband met de veiligheid van de coureurs zouden kunnen worden afgebla zen. B^as Kuzee uit Ritthem heeft zich net niet bij de besten kunnen scharen. Middelburger Maarten Da vidse (21), die in de klasse 'Scooter 70' met zeven concurrenten als vierde tot de finale is doorgedron gen, ambieert een podiumplaats. „Het is de hele dag droog ge weest", vertelt hij. „In mijn eerste run heb ik meteen mijn snelste tijd gereden. Daar heb ik lange tijd tweede mee gestaan. In mijn laat ste runs heb ik heel veel proble men gehad. Met wheeley's en een wielspin. Zelfs toen het droog was." Davidse, die de rijders verte genwoordigt in het contact met de bond, is in de loop van de middag door twee nog snellere coureurs iets achteruitgeworpen. „Je kunt in de kwalificaties zo veel mogelijk keer proberen je tijd te verbeteren. Maar in de finale begint iedereen weer op nul", weet hij. „De beste acht van elke klasse gaan door naar de finale. Daarin gaan de snel ste vier door. Uiteindelijk nemen de snelste twee het tegen elkaar op." Op de Hulsterseweg, op een bedrij venterrein aan de rand van Kloos terzande, moet het op een stuk as falt van 150 meter allemaal gebeu ren. De geur van verbrand rubber en het geluid van brullende moto ren heeft de hele dag gedomi neerd, maar volgens Peter Ferket niet tot klachten geleid. Ferket is voorzitter van de Molenstraatfees ten en is erin geslaagd het evene ment voor de tweede keer naar Kloosterzande te halen. „We heb ben het afgesnoept van Vlissingen en Goes", laat hij blij weten. „De bond is bij ons als laatste ko men kijken en vond de omstandig heden ideaal. De communicatie met de gemeente en bedrijven is prima geweest. Er zijn 25 rijders uit Groningen, Friesland en Dren te, die vrijdagavond hun tent op 'Je reactietijd is van groot belang en je moet controle over je scooter houden' een terrein van de scouting heb- ben opgeslagen. Een tijdelijke cam ping, met een blok sanitair. Ook dat is geen probleem geweest." Maar liefst 136 piloten in vier klas sen nemen het in een race van honderdvijftig meter tegen elkaar op. Johnny Cauwels (21) uit Nieuwvliet-weet in de klasse 'Scoo ter special' niet tot de finale door te dringen, maar kijkt met een goed gevoel terug op een spectacu laire dag. „Ik doe mee voor de ge zelligheid en vind het prachtig. Die snelheid geeft een kick. De zelfbouwframes in de Super Spe cials vind ik heel mooi en gaan nog harder." Zeven seconden blijkt een magische grens. Wie daaronder duikt, dringt zo goed als zeker door tot de finale. Top- snelheden tegen de honderdveer tig kilometer per uur zijn daarvoor nodig. Maarten Davidse: „Je reac tietijd is van groot belang en je moet controle over je scooter hou den." Johnny Cauwels: „Mijn scoo ter heeft een vermogen van 20,8 pk. Dat moet je een hele dag con stant zien te houden, maar dat wil nog wel eens lastig zijn. Deze scoo ter weegt zeventig kilogram, thuis heb ik er eentje staan van 42 kilo gram. Daar heb ik nogal proble men mee." Davidse, die met helm op zestig kilogram weegt: „Elk grammetje telt. Ik heb maar een half litertje brandstof en koop een tweedehands scooter. Daar haal ik alleen maar spul af. Elke tien kilo gram kost je 0,3 seconde." De Mid delburger wordt uiteindelijk zesde. Ook Terneuzenaar Frans plaatst zich voor landelijke eindstrijd. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Atong Wu van Cue Action is er als enige Walcheren- aar in geslaagd door te dringen tot het NK 8-ball (pool) dat volgend weekeinde wordt gehouden in Weert. Alan Frans uit Terneuzen plaatste zich eveneens. Dat Wu bij de vier uitverkorenen zou gaan horen was geen verras sing. Hij komt tenslotte in de twee de divisie uit en en maakte zijn sta tus waar. Zo ook Richard Eijm- berts uit Breda die in dezelfde klas se uitkomt. Dat Mehmet Acikgoz van de Pirates uit Roosendaal zich plaatste was logisch. Hij speelt im mers eerste divisie. De vierde open plaats werd een ge vecht tussen de resterende (Zeeuw se) deelnemers. Alan Frans uit Ter- neuzen werd de lachende vierde. Frans speelt competitie in de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone, maar stond tot twee jaar geleden zijn mannetje in de eerste klasse van de KNBB bij Pooltime No Fear. Hij bleek het spelletje op dit niveau nog goed aan te kunnen en bleef ongeslagen. Mark van Wijngaarden van Cue Action (tweede divisie) viel buiten de prijzen. Hij verloor in de derde ronde van teamgenoot Atong Wu en werd vijfde in de rangschik king. Hij moest die plaats wel de len met de grootste positieve ver rassing van het toernooi. Want thuisspeler Johan Braspenning, dit jaar debuterend aan de pooltafel en uitkomend in de regionale tweede klasse voor Road house United deed het opvallend goed. Hij moest pas in de derde ronde buigen voor de latere winnaar RENESSE - Vitesse slaat vanaf van daag tot en met zaterdag zijn ten ten op in Renesse. De Arnhemse eredivisieclub verblijft in hotel de Zeeuwse Stromen en traint in Ren esse. Verder speelt de club twee oefen wedstrijden. Woensdag 8 juli (19.00 uur) is in Kruiningen de se lectie van Reimerswaal de oefen partner. Zaterdag 11 juli speelt Vit esse op sportpark Schenge in Goes tegen NAC. De aanvang is 14.30 uur. Donderdag 9 juli begeeft Vitesse zich op het strand en neemt deel aan een beachvoetvolleytoernooi bij paviljoen Zuid-Zuid-West in Renesse. De aanvang is 16.00 uur. Vanaf 14.00 worden er voorrondes gehouden. Iedereen kan meedoen. Het beste tweetal mag uiteindelijk aantreden tegen de beste voetvol- leyspelers van Vitesse. www.zuid-zuid-west.nl Alan Frans. Dennis van Belzen van de Roadhouse Blues beleefde weinig vreugde aan het toernooi. Stond hij twee weken geleden nog op het podium na het NK-teams, nu was het huilen met de pet op. Van Belzen stond al na twee par tijen met lege handen op straat. Hij won nog wel met veel moeite van plaatsgenoot Marco Verrips, maar werd weggespeeld door Acik goz (1-6). „Ik ga maar boodschap pen doen in de supermarkt" zei de teleurgestelde biljarter na afloop. „Dan doe ik tenminste nog iets nuttigs. Dit is echt balen hoor." Dennis van Belzen plaatste zich tot zijn grote teleurstelling niet voor de eindronde van het NK 8-ball. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35