■HXO PZG 11 Borsele slikt sluiting van pinautomaat HiUilfhlHilIM rwm *irij Rehro O foto Willem Mieras BEVELANDEN-1 HOLEN 1 m -A? I L Jak 12 en 13 16 Feest voor Wemeldingse ringrijders Van Waveren leidt CDA niet meer HEERLIJK ZONNEN IN SPANJE! Broertje Het is vijf voor twaalf als het om klederdrachten gaat «PK - Hl Testosteron maakt de man: seks en de sportschool BT1 S~'s'Svülfl Maandag 6 juli 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Dorpsraad Nieuwdorp vraagt ING-bank flappentap te plaatsen. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Borselse raadsleden zijn verontwaardigd over de slui ting van pinautomaten in Nieuw dorp, Lewedorp en Borssele, maar ze zijn niet bereid daartegen actie te ondernemen. Hans van Dam, se cretaris van de dorpsraad Nieuw dorp, is zwaar teleurgesteld. „We hadden met steun van de gemeen teraad, toch onze grote broer, veel meer een vuist kunnen maken te gen de Rabobank." „Ongepast", noemde CDA-fractie- voorzitter Peter van den Dries het besluit van Rabobank Oosterschel- de om de pinautomaten in de drie Borselse dorpen .1 oktober op te heffen, „zeker voor een bank die zegt aan maatschappelijk verant woord ondernemen te doen." Hij riep op 'met dorpsraden fel te age ren tegen het besluit'. Berry Kooiker van de Lokale Partij Borsele viel het CDA bij. „We moe ten de dorpsraden steunen die zich verzetten tegen het verdwij nen van de pinautomaten." Verder dan deze steunbetuigingen kwam de Borselse gemeenteraad echter niet eind vorige week. Een politie ke uitspraak bleef uit. Burgemees ter Jaap Gelok haalde de angel uit de discussie door te stellen 'dat wij als gemeente niet een bank kun nen faciliteren'. De leefbaarheid in kleine kernen gaat de Borselse politiek altijd zeer ter harte, maar de Rabobank is nu eenmaal een commerciële instel ling die eigen afwegingen maakt. Het was -een delegatie uit Borsele bij een recent werkbezoek aan Bra bant overigens opgevallen dat daar in kleine dorpen nog overal pinau tomaten zijn. Navraag bij Rabo bank Peel Noord leert dat die geen rekening houdt met het aantal geldopnames per automaat. „Er is ook geen sprake van dat we die au tomaten weghalen", meldt woord voerder Ton Schepers. Regionale Rabobanken zijn rede lijk vrij in hun beleid. Rabobank Oosterschelde hanteert wel een mi nimum aantal transacties. Volgens directeur particulieren Anita Suij- kerbuijk in Goes wordt er alles aan gedaan om mensen tegemoet te komen. „We laten niemand in de kou staan." Hans van Dam van de dorpsraad Nieuwdorp heeft con current ING gevraagd een pinauto maat te plaatsen. „Ons verzoek is in behandeling." GOES - Ellemijn van Waveren stopt per 9 juli als fractievoorzitter van het CDA in de gemeenteraad van Goes. Ze heeft het verzoek daartoe zelf ingediend. Van Waveren wil zich meer gaan richten op haar oor spronkelijke werkgebied, het on derwijs. Op haar initiatief heeft de fractie Jo-Annes de Bat aangewe zen als nieuwe voorzitter. Hij is be zig aan zijn eerste termijn. Van Waveren blijft overigens wel gewoon lid van de gemeenteraad. Ze handhaaft ook haar portefeuil les onderwijs en sociale zaken. Malgrat de Mar - Hotel Indalo Park o.b.v. halfpension Veel gevraagd hotel met uitstekende faciliteiten Busreis vertrek: 17 - 20 - 24 juli 10 dagen vanaf Busreis exclusief 25.- Royal Class toeslag. Lloret de Mar - Appartementen Rosanna o.b.v. logies Busreis vertrek: 17 - 20 - 24 juli 10 dagen vanaf Busreis exclusief 25.- Royal Class toeslag. Vliegreis vertrek: 11 -14 -18 juli 8 dagen vanaf... Prijs p p op basis van bezetting met 4 personen. Voor meer informatie, prijzen per data en andere reisduren. kijk op: www.rekro.nl of bel 010-4142233 WEMELDINGE - De negentigste verjaardag van ringrijde- rijvereniging Ons Genoegen uit Wemeldinge werd zater dag uitgebreid gevierd. In de Dorpsstraat werd een spe ciale jubileum-jaarwedstrijd verreden. Dat alles werd aangekleed met een markt van Zeeuwse producten en muziek. Een deel van de opbrengst is be stemd voor de kindervakantieweek in het Roemeense dorpje Pi'r. Kijk voor een video op www.pzc.nl/bevelanden Man in invalidewagen aangereden in Goes GOES - Op het Ronda Gosaplein in Goes (de rotonde bij Klein Frank rijk) is zaterdagmiddag een 45-jari ge man in een invalidenvoertuig aangereden. De man raakte daarbij gewond aan zijn hoofd. Hij reed over het fietspad en werd over het hoofd gezien door een 18-jarige automobilist uit Goes. Het voertuig van de man kantelde, waardoor hij met zijn hoofd op het wegdek terecht kwam. Norah van vijf jaar werd opge haald van school in Kapelle. Haar buurmeisje Britt, eveneens vijf, mocht mee om te spelen. Onderweg naar huis vertelde No rah dat op school een jongen had getrakteerd, omdat hij een broertje had gekregen. Hoewel ze in Britt eigenlijk al een grote zus heeft, ging het gesprek Tipredactie@pzc.nl tussen de twee al gauw over broer tjes en'zusjes, wat ze het liefst zou den willen en hoe ze die dan gin gen noemen. Norah was vrij snel met het ant- wóórd dat ze een broertje wilde. „Waarom?" wilde haar vriendin weten. „Nou dan heb ik later ook een man!" m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23