Poëzie op gevels moet Duo Wisse beheerst ringrijden Meliskerke Visdiefjes belagen Terneuzen Middelburgse Markt als voetbalarena Jeugdexamen EHBO succes i in Meliskerke 12 Maandag 6 juli 2009 W iklassementswedstrijd ringrijden in Meliskerke en Aagtekerke. door Sjaak Janse MELISKERKE - Diana Wisse won za terdag voor de vierde keer het ringrijden in Meliskerke. Diana miste alleen in de 3e beurt een ring en werd zodoende kampioen met 29 van de 30 ringen. Johnny Wisse werd met twee missers in de 3e en de 6e beurt reservekam pioen. De gedeelde derde plaats met 27 ringen was voor de gastrij- ders uit Zoutelande Lout Vos en Jos Wisse. De eerste beker was voor Johnny Wisse die Diana op de 26 mm ver sloeg. De derde beker ging naar Ilo- na Janse. De eerste gastenbeker' was voor de Zoutelandse revelatie van de dag Jos Wisse. De jeugdbe- ker was voor de kleine karaktervol le en na de middag formidabel rij dende Michèle Koch. In de pollepel kamp bleven de twee eeuwige rivalen Johnny en Diana Wisse over,'in extremis stak Diana de 10mm en bewees ander maal haar grote klasse. In Aagtekerke reden 40 deelne mers mee tijdens de jaarlijkse klas sementswedstrijd. Na de middag werd Petra Coppoolse gehuldigd omdat ze al 25 jaar aan een stuk mee doet in Aagtekerke. Dagkam pioen werd Johan van den Broeke. Hij miste helaas z'n laatste ring en werd kampioen met 29 van de 30 ringen. De tweede plaats met 27 ringen was voor Freddy Blaas, de gedeelde derde plaats was voor vier rijders met 26 ringen. De be kerkamp was spannend, er waren vijf rijders met alle acht ringen op de bekers. Freddy Blaas bleek de beste van deze vijf en won de ie beker. De tweede beker was voor Natasja Jobse en de derde voor de zeer goed rijdende Christina La- budzik. Er waren 20 deelnemers die aan de pollepelkamp deelna men, ook hier was Freddy Blaas de sterkste door de 14 mm ring te steken. Rebecca Coomans won de ie jeugdbeker, zij wist alle vier de ringen te steken. In Ritthem werd zaterdag de sje- zenwedstrijd gewonnen door Dig- na de Visser en Marting Brouwer, dit koppel stak74 van de 75 ringen. De tweede plaats met 71 ringen was voor het gelegenheidskoppel Conny den Boer en Rinus Janssen. De 64 ringen van Suzanne Won- dergem en Adrie Buys waren vol doende voor de derde plaats. De mooist versierde sjees was van Leo- nie Scheele en Robert Brouwer ter wijl Digna en Martin het mooist geklede paar was. Leo de Visser won de boerenronde, waarbij de dame in dit geval Sabine Janssen ment en de heer de ringen steekt. Agenda ZRV: 11 juli ringrijden Westkapelle VW wedstrijd 07.30-18.00, sjezenrijden: Vrouwen polder 11.00-17.30 en Zoutelande ('t Kustlicht) 17.00-21.00 Inbreker aangehouden in tuin Vlissingen VLISSINGEN - -In de Hoorn van Burghstraat in Vlissingen werd za terdagochtend vroeg een 47-jarige Vlissinger aangehouden op verden king van inbraak. Even daarvoor kwam bij de politie de melding binnen van een moge lijke inbraak in een woning in de straat. Toen agenten ter plaatse kwamen, stapte de Vlissinger net de tuin uit. In de tuin lag visgerei, afkomstig uit de woning. Automobilist rijdt verkeerspaaltjes omver VLISINGEN - De politie heeft zater dagnacht een 51-jarige Vlissinger aangehouden die met zijn auto een aantal verkeerspaaltjes omver had gereden op de Nieuwe Zuid beekseweg. De man, wiens rijbe wijs al eerder was ingevorderd, had drie keer de toegestane hoe veelheid alcohol genuttigd. Hij werd in de loop van de ochtend, met een rijverbod van acht uur op zak, weer in vrijheid gesteld. TERNEUZEN - Het onafhankelijke raadslid Pim Broekhuysen wil dat burgemeester en wethouders van Terneuzen snel maatregelen ne men om de toenemende overlast van visdiefjes in de binnenstad te voorkomen. De vogels zoeken steeds meer hun toevlucht op da ken van gebouwen aan Arsenaal straat en Herengracht. De visdief jes voelen steeds minder voor het speciale broedgebied, dat Rijkswa 'Ik hoop dat mijn gedicht snel wat gezelschap krijgt, anders is het zo eenzaam'. Joop Buma stadsdichter Brand verwoest flatwoning Middelburg MIDDELBURG - Een middelbrand heeft gisteravond even voor elf uur een flatwoning aan de Oosterschel- destraat in Middelburg zwaar be schadigd. De woning raakte onbe woonbaar. Tegen half twaalf werd het sein brand meester gegeven. De enige bewoner van de flatwo ning op de tweede verdieping kon op tijd weg en waarschuwde de twee buren. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Vrouw van 72 gaat tasjesdief achterna AXEL - Een 72-jarige vrouw uit Axel heeft zaterdagmorgen met kordaat optreden voorkomen dat een jongeman er met haar tas van door ging. Op de Kanaalkade griste de jongen de tas van haar fiets en ging er via een brandgang tussen Polen- en Joost de Moorstraat vandoor. De vrouw zette de achtervolging in, waarna de jongen uiteindelijk de tas op straat gooide. Stadsdichter Johannes Herman Buma draagt zijn werk Posters voor bij de opening van Sprekende Gevels. terstaat voor 300.000 euro in de voorhaven liet aanleggen, nadat hun vaste plekje op de Middenha- vendam tot verboden gebied werd verklaard. Een woordvoerder van de natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut, door de gemeente ingeschakeld om de aanwezigheid van de visdiefjes in de binnenstad te onderzoeken, zegt dat 'de poep- overlast inmiddels veel groter is dan ooit geweest'. MIDDELBURG - Ondanks het warme weer voetbalden de deelnemers aan het eerste straatvoetbaltoernooi van de Middelburgse club Zeelandia vol enthousiasme. De Markt was zaterdag voor de gelegenheid een echte voet balarena. De F mini's (4 tot 6 jaar) beten het spits af om klokslag tien uur. De dames lieten zich overigens ook niet onbetuigd. foto Ruben Oreel MELISKERKE - Alle vijfentwintig jongeren die hebben meegedaan aan het jeugdexamen EHBO B in Meliskerke, zijn daarvoor geslaagd. De deelnemers zaten in de leef tijdscategorie van 13 tot 15 jaar. Het hoge slagingspercentage van de grote groep stemde de afdeling Veere van het Rode kruis dan ook zeer tevreden. Een keer per twee jaar is er zo'n jeugdopleiding in Meliskerke. Ieder jaar wordt ook een EHBO-cursus gegeven voor zes tien jaar en ouder. Deze zal dit jaar waarschijnlijk in september van start gaan in Meliskerke. Belangstel lenden kunnen zich melden bij de afdeling Veere van het Rode Kruis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12