PZC Stadspark in Vlissingen geopend i J: n K m i QD Rehro Reeks dronken rijders 11 i 12en13 ÊSÊnwjmt*1 16 v Vv ra 1 HEERLIJK ZONNEN IN SPANJE! lx Broertje W A Liw M c K tü IN Poëzie op gevels moet stadshart Middelburg Mm laten spreken Testosteron maakt de man: seks en de sportschool üiffl Maandag 6 juli 2009 fÈÊËÊsSm Tip? walcheren@pzc.nl Publiek knipt er samen met burgemeester lustig op los bij opening. door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - Onder toeziend oog van enkele tientallen Vlissingers is zaterdag het tijdelijke stadspark op het Scheldeterrein officieel geo pend. Burgemeester Wim Dijkstra knipte voor de verandering niet al léén een lintje door, het publiek kon meedoen. Wie één van de uit gedeelde scharen kon bemachti gen, knipte lustig in de talloze fel gekleurde linten. Het tijdelijke park is daarmee deze maand in de weekeinden toegankelijk voor pu bliek. Vanaf augustus kunnen nieuwsgierigen er dagelijks rond wandelen. De ingang van het stads park zit op de hoek van de Schel- destraat en de Coosje Busken- straat. Op het terrein zelf valt vooralsnog weinig te beleven. Blikvanger is de buitenexpositie. Die bestaat uit een stellage van 26 meter lang een 8 meter hoog, in de vorm van een schip. Daaraan hangen groot for maat foto's van oud-medewerkers van de Schelde. Fraaie afbeeldin gen, zoals die van een drietal man nen. De verweerde koppen en het sigaartje dat één van hen noncha lant in de mondhoek heeft bunge len, geven een sfeerbeeld van hoe het er aan toeging in en op het Dok. De stellage is gemaakt door architect Johan de Koning. Dijkstra memoreerde in zijn toe WJ Het Scheldeterrein in Vlissingen is nu tot stadspark gemaakt en daardoor toegankelijk voor pu bliek. Het tijdelijke park moet zich gaandeweg ontwikkelen. spraak nog even het 'hoofdpijndos sier' en de politieke ellende rond om het Scheldeterrein. „Maar we hebben dat dossier weten om te zetten in een uitdaging: Een stads park dat verleden en heden samen brengt. Een stadspark voor en van Vlissingers." Hij deed geen uit spraak over de termijn waarop wo ningbouw op het terrein gereali seerd wordt. „Eerst Bestevaer af ronden en dan zien we verder." Na de grote knipactie werd de bui tenexpositie geopend. Een hila risch tafereel. Dijkstra moest een fles champagne tegen het 'schip' kapotgooien en had Aron Ludik- huijze uit Middelburg van het ter rein 'geplukt' om te helpen. De eer ste poging faalde jammerlijk, de tweede en derde eveneens. Dat ontlokte een toeschouwster de reactie 'zie je wel, alles in Vlissin gen duurt lang, zelfs dit'. Maar na vier keer knalde de fles in stukken. Dijkstra hoopt dat het park snel zal groeien en verwacht daarbij ook ideeën uit de kunstenaars- hoek. „We hebben bijvoorbeeld de Kipvis-jongens binnengehaald. Laat ze maar wat bedenken. Dit is echt work in progress." Burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen en Aron Ludikhuijze tijdens een van de pogingen defies champagne kapot te krijgen. foto Ruben Oreel Malgrat de Mar - Hotel Indalo Park o.b.v. halfpension Veel gevraagd hotel met uitstekende faciliteiten Busreis vertrek: 17 - 20 - 24 juli 10 dagen vanaf... Busreis exclusief 25,- Royal Class toeslag. Lloret de Mar - Appartementen Rosanna o.b.v. logies Busreis vertrek: 17 - 20 - 24 juli 10 dagen vanaf... Busreis exclusief 25- Royal Class toeslag. Vliegreis vertrek: 11 -14-18 juli 8 dagen vanaf... Prijs p.p. op basis van bezetting met 4 personen Voor meer informatie, prijzen per data en andere reisduren, kijk op: www.rekro.nl of bel 010- 4142233 De politie nam gisteren het rijbewijs van vijf dronken rijders in. MIDDELBURG - Een 37-jarige auto mobilist uit Middelburg raakte gis teren op de Looierssingel in Mid delburg rond 05.15 uur zijn rijbe wijs kwijt. Hij had ruim driemaal de toegestane hoeveelheid gedron ken. Op de Sportlaan in Sint Maar tensdijk werd een 18-jarige auto mobilist uit de gemeente Tholen aan de kant gezet, omdat hij dron ken achter het stuur zat. In Axel werd op de Kinderdijk het rijbe wijs ingevorderd van een 37-jarige automobiliste uit het Belgische Lo keren. Een 66-jarige Vlissinger is ook zijn rijbewijs kwijt. Getuigen hadden rond 11.45 uur gezien dat een personenauto tegen een ver keersdrempel reed en daarna slin gerend zijn weg vervolgde. Omdat zij het kenteken doorgaven aan de politie, kon de man even later bij zijn woning worden gecontro leerd. Uit een blaastest bleek dat hij dronken achter het stuur had gezeten. De man werd meegeno men naar het politiebureau voor een ademanalyse. Omdat deze na enkele pogingen mislukte, werd van de man een bloedproef afgeno men. In afwachting van de uitslag hiervan is het rijbewijs van de Vlis singer ingenomen. Gistermiddag werd op de A58 ter hoogte van Kapelle een 50-jarige automobiliste uit Luxemburg aan de kant gezet. Zij had ruim zes maal de toegestane hoeveelheid al cohol gedronken. Tip? redactie@pzc.nl Norah van vijfjaar werd opge haald van school in Kapelle. Haar buurmeisje Britt, eveneens vijf, mocht mee om te spelen. Onderiveg naar huis vertelde No rah dat op school een jongen had getrakteerd, omdat hij een broer tje had gekregen. Hoewel ze in Britt eigenlijk al een grote zus heeft, ging het ge sprek tussen de twee algauw over broertjes en zusjes, wat ze het liefst zouden willen en hoe ze die dan gingen noemen. Norah was vrij snel met het ant woord dat ze een broertje wilde. „Waarom?" wilde haar vriendin weten. „Nou dan heb ik later ook een man!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11