Van de Plasse slaat opnieuw toe Het is eredivisievoetbal, maar dan met boten Skollerund na barrage winnares Rommers kan het niet afmaken WZaterdag 4 juli 2009 41 Uitstekend debuut voor Nadien Timmerman op nationaal niveau. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Vanwe ge een wedstrijd in Oostenrijk moest Dennis Evertse - oud-inwo ner van Nieuw- en Sint Joosland - gisteren tot verdriet van zijn Zeeuwse aanhangers verstek laten gaan op Outdoor Zeeland. Maar met de evenals Evertse voor de stal van Leon Thijssen rijdende Marit Skollerund, had de Limburg se springstal een prima vervanger. De Noorse amazone schreef in een spannende barrage het natio naal 1,30m op haar naam. De Zeeuwse amazone Nadien Tim merman kon met een fraaie vierde plaats op een uitstekend debuut op nationaal niveau terugkijken. De internationale Belgische par koersbouwer Marck Vygh had voor de nationale rubrieken een aantal fraaie selectieve parkoersen uit de hoge hoed getoverd. Dat zich desondanks elf combinaties voor de barrage wisten te plaatsen tekende het hoge niveau, op wat voor de springruiters de slotdag van het hippisch evenement was. Nadine Timmerman had als debu tante de ondankbare taak om met Up to Go in de beslissende ronde het spits af te bijten. De amazone uit Veere stuurde de Zeoliet-zoon in 42.26 naar zijn tweede foutloze ronde. Als tweede starter bewees Marit Skollerund dat het veel snel ler kon. De Noorse amazone die in Baarloo woont, stuurde de Sid- ney-dochter White Nose als een scheermes in 34.74 seconden over de bouwsels. Zij gooide daarmee, naar later bleek voor haar achter volgers, de deur in het slot. Amazone wint met So Lovely Grote Prijs Zeeland Outdoor. door Koen de Vries NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Ieder een die ook maar een fractie van statistiek weet, kon gisteravond voorspellen dat Vincent Voorn bij Zeeland Outdoor een grote favo riet was voor de zege in de Grote Prijs. De springruiter uit Dinte- loord had met zijn paard Upgrader tot op dat moment immers nog nooit één fout gemaakt. Die eerste fout kwam er, al was het pas in de barrage. Voorns leerling Carolein van de Plasse kwam nauwelijks in de voorspellingen voor, maar won wel. Ze bleef met Delta Mossel's So Lovely in de barrage als enige foutloos. De zege van Van de Plasse bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joos land was zeer verrassend. Haar voorbereiding op de wedstrijd was mager vanwege studieperikelen. Bovendien was de wedstrijd met hindernissen tot 1.40 meter hoog gegrepen voor de tienjarige mer rie. Pas woensdag besliste Van de Plasse dat ze aan de zwaarste springrubriek van Zeeland Out door mee zou doen. Nadat-ze met So Lovely de rubriek ZZ gewon nen had, schreef ze in voor de Gro te Prijs. „So Lovely voelde goed aan en ik was wel nieuwsgierig hoe het zou gaan. Als ze in vorm is, is ze tot veel in staat." Daar was geen woord grootspraak bij, bleek achteraf In de eerste om loop bleef de combinatie makke lijk foutloos, terwijl de ene na de andere concurrent afhaakte met springfouten. Voor de barrage ble ven zeven combinaties over, onder wie ook Vincent Voorn met Upgra der. Van de Plasse nam als eerste starter alle risico's van de wereld. Ze stak alle hoeken af, ook toen ze met nog één hindernis te gaan nog foutloos was. „Ik wist welke Carolein van de Plasse neemt met haar paard So Lovely een hindernis tijdens Outdoor Zeeland in Nieuw- en Sint Joosland. foto Izaak Verkeste goede ruiters er achter kwamen. Als ik wilde winnen, moest ik ook die laatste hindernis met risico ne men." So Lovely tikte de balk aan, maar die bleef liggen. Alle combinaties die daarna kwa men, gingen één of meerdere ke ren in de fout. Vincent Voorn maakte met de nog maar achtjari ge Upgrader een springfout en een weigering, wat hem op de laatste plaats in de barrage kwam te staan. De basis voor de voorspel ling van zijn favorietenrol had ach teraf gezien ook wel een erg smal le basis. Vincent Voorn (25), zoon van de Olympische zilverenmedail lewinnaar Albert Voorn (2000, Sydney), rijdt nog maar een week of drie met de achtjarige ruin. In Etten- Leur bleef hij twee keer foutloos en vorige week in Hoofd dorp eveneens. Gistermiddag ging het in de tweefasenwedstrijd tot 1.40 meter voor de vijfde keer goed, maar 's avonds bleek dat het paard geen machine is. De zege bleef echter wel in de fa milie. Niet alleen Upgrader heeft Heartbreaker als vader en een Burggraaf moeder; So Lovely heeft bijna dezelfde ouders. De vader is dezelfde, de moeder is een zus van de moeder van Upgrader. Beide paarden zijn gefokt door Wim van de Plasse, de vader van Carolein. Hij heeft een heilig geloof in het karakter van Heartbreaker en geeft zijn paarden de 'voornaam' Delta Mossel mee, de naam van zijn be drijf. In Nieuw- en Sint Joosland werd eens te meer bewezen dat hij op de goede weg is. Carolein van de Plasse reed tot voor kort ook pp Upgrader, maar had daar voor haar studie te weinig tijd voor. „Het is een paard met enorm veel talent. We wilden er een topruiter voor en de keuze was niet moei lijk. Vincent Voorn is al lang 'een beetje gek' van Upgrader." Hoe druk Carolein van de Plasse het ook zal krijgen, ze zal So Lovely nooit uit handen geven. De merrie is een onderdeel van de familie. „Haar zullen we nooit wegdoen. We hebben met haar al zoveel mee meegemaakt." Het feest kon voor de Van de Plas- ses gisteravond niet op. De num mer twee in het eindklassement, de Brabander Johan Kerstens, reed op Delta Mossel USA. UIT p. PAARDENSPORT Nieuw- en Sint Joosland. Nationaal springen paarden Outdoor Zeeland. Grote prijs Out door Zeeland nat.1.40m klassiek: 1. Carolein van de Plasse, Delta Mossel's So Lovely (Yerse- ke) 0/0/38.64; 2. Johan Kerstens, Delta Mos sel's USA (Heerle) 0/4/41.38; 3. Patrick Lem- men, Aurado van Coquelle (Rucphen) 0/4/43.63. 1.35m klassiek: 1. Patrick Lemmen, Apollo, 0/0/45.35; 2. Piet Raijmakers Jr., Van Schijndels Cliff-Lee Z (Asten) 0/0/45.40; 3. Jan Verellen, Varia (Ommel) 0/0/47.37. 1.30m klas siek: 1. Marit Skollerud, White Nos (Baarlo) 0/0/34.18; 2. Leon Kuijpers, Olala v/d Laarse Heide (Breda) 0/0/34.74; 4. Nadine Timmer man, Up to Go (Veere) 0/0/42.26. 1.40m twee fasen: 1. Ruben Lamers, Verona Hoendriker- veld (Budel) 0/0/29.43; 2. Patrick Lemmen, Al- onnse van de Helle, 0/0/29.60; 3. Patricia Gree- ve, Tomthy BB (Rucphen) 0/0/29.96. 1.35m twee fasen: 1. Ruben Lamers, Mentos, 0/0/34.63; 2. Piet Raijmakers Jr., Van Schijndels kruiningen - Wat had hij het voor eigen publiek graag af willen ma ken. Michel Rommers was gister avond weer eens van de partij in de TMZ-koers in zijn woonplaats Kruiningen en hij bleek er goed oog in te hebben, toen de beslis sende fase van de wedstrijd in gang werd gezet. Samen met nog drie anderen kwam Rommers na bijna een kwart van de race aan de leiding, maar in de slotfase liet hij zich sa men met Edwin Franse en Frank- Cliff-Lee, 0/0/35.22; 3. Vincent Voorn, Audi's Radja (Dinteloord) 0/0/36.58. 1.30m twee fa sen: 1. Arnold Boerekamps, Kadans Concor daat (Eersel) 0/0/27.52; 2. Dave Maarsen, Van- overbeke (Wellerlooi) 0/0/28.12. p. WIELRENNEN Kruiningen. Amateurs A: 1Ruud Havermans (tyieuw-Vossemeer), 2. Franklin Klaasse (Hein kenszand), 3. Michel Rommers (Kruiningen), 4. Edwin Franse (Goes), 5. Richard Slabbekoorn (Hoogerheide), 7. Michel Stroosnijder (Hans- weert), 9. Michel Janse (Kruiningen). Ama teurs B: 1. Remi Potappel (Sint-Maartensdijk), 2. John Akkermans (Rilland), 3. Pieter Vette (Heinkenszand), 4. Jesse van Maldegem (Oost- kapelle). Amateurs 40+: 1. Raphaël Gabriëls (Sint-Willebrord), 2. Jack van der Horst (Oost-Souburg), 3. Wim Oosse (Middelburg), 4. Peter Mol (Kapelle), 5. Ko de Meulmeester (Heinkenszand). S/P-klasse: 1. Matthijs Evers- dijk (Wilhelminadorp), 3. Guido Pruimboom (Kortgene). lin Klaasse verrassen door Ruud Havermans. De Brabander sprong weg en hield zijn geringe voor sprong vast tot aan de finish. Klaase pakte de tweede plaats, Rommers moest genoegen nemen met plek drie. Remi Potappel (Sint-Maartens dijk) won bij de amateurs B, Raphaël Gabriëls (Sint-Wille brord) reed solo naar de zege bij de veteranen en Matthijs Eversdijk (Wilhelminadorp) schreef de S/P-klasse op zijn naam. Zeilers BeauBateau gaan aan de leiding in ORC-3 klasse. door Marco Puik COLIJNSPLAAT - Nee, helemaal ze ker van zijn zaak was zeiler Henk van Zweden gistermiddag nog niet. De Middelburger, die tijdens de Deltaweek met zijn boot Beau Bateau uitkomt in de ORC-3 klas se, legde de route over de Noord zee vorig jaar ook als snelste af, maar zag de dagzege desondanks aan zich voorbij gaan. „Ik denk dat het deze keer wél goed zit", was de zeiler echter optimistisch. Die verwachting bleek later op de dag niet ongegrond. BeauBateau bleef L'Esprit du Morbihan van plaatsgenoot Vincent de Vries met een berekende voorsprong van twee minuten voor. De eerste vijf plaatsen in de uitslag waren overi gens voor Zeeuwse boten. Van daag begint BeauBateau als leider aan-de tweede dag van het club kampioenschap Zuid. „Een goede basis voor de rest van het weekein de", liet Van Zweden weten. De zeilwedstrijden begonnen gisteren later dan gepland. De wind, of be ter gezegd: een gebrek daaraan, was de stoorzender. Het probleem was gelukkig maar van korte duur. Om tien minuten over acht gingen de boten alsnog van start. BeauBa teau deed dat niet in zijn vertrouw de samenstelling. De boot werd eenmalig bestuurd door Frans Maas uit Breskens. „Een icoon in de zeilsport", stak Van Zweden zijn respect voor de Zeeuws-Vlaming niet onder stoe len of banken. „Hij manoeuvreer de ons in een perfecte startpositie. We hebben daardoor van kop tot finish voorop gelegen. Toen de wind toenam kwamen er vervelen de golven en Maas heeft daar heel goed op geanticipeerd. Tegen de wind in vaart mijn boot 'gewoon', maar met wind mee zijn we prak- Henk van Zweden gaat, mede dankzij de inbreng van Frans Maas, tijdens de Deltaweek aan de leiding bij het clubkampioen schap Zuid in de ORC-3 klasse. tisch niet te verslaan." De aanwe zigheid van Maas was mede het ge volg van de absentie van Henk's vrouw Leonie van Zweden. Vanwege werk moest zij de wed strijd van gisteren aan zich voorbij laten gaan, maar normaal gespro ken is ze wel van de partij. „Als je als man aan topsport doet kom je nergens zonder de support van je vrouw. En wat wij doen, is top sport. Het is eredivisievoetbal, maar dan met boten. Het vergt heel veel energie en tijd. Ik be steed zeven dagen per week aan zeilen en af en toe denk ik wel eens bij mezelf: waar ben ik mee bezig?" De winst van gisteren maakte echter duidelijk dat de vele inspanningen niet zonder resul taat zijn. Vandaag worden in het ORC-clubkampioenschap diverse windward-leewardwedstrijden ge varen. „Korte baantjes, met veel manoeuvres", licht Van Zweden toe. „De start is daarbij heel belang rijk. Het is niet uitgesloten dat de boot daarbij schade oploopt. Dat is mijn grote angst. De boot is na melijk mijn spaarpot."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93