Bij Boonen is irritatie Verleden bedreigt toekomst m 3 6 Zaterdag 4 juli 2QQ9 Sportminister zit Armstrong op de huid MONACO - De Franse minister van Sport, Roselyne Bachelot heeft gis teren Lance Armstrong gewaar schuwd. Bachelot liet de tourwin naar weten dat hij nauwlettend wordt gevolgd door de dopingbe- strijders. De bewindsvrouw zei op de Franse tv-zender i-Tele dat de controleurs de renner op de hielen zullen zitten. „Ik kan Lance Arm strong vertellen dat hij bijzonder, bijzonder, bijzonder scherp in de gaten gehouden wordt." De Texaan heeft het al jaren aan de stok met de Franse autoriteiten. Van Leijen krijgt een kans bij Vacansoleil RIJSWIJK - Wielrenner Joost van Leijen krijgt vanaf i augustus een kans bij de Nederlandse profploeg Vacansoleil, waar ook Johnny Hoo- gerland onder contract staat. Na een stageperiode, komt de num mer drie van het NK in Landgraaf 1 vanaf 1 januari tot eind 2010 in dienst van de formatie van ploeg leider Hilaire Van Der Schueren. De 25-jarige renner kwam tot nu toe uit voor de kleinere ploeg Van Vliet-EBH. Van Leijen moet nog wel medisch worden gekeurd. Maand schorsing voor wielrenner Theo Bos AIGLE - Wielrenner Theo Bos mag een maand lang niet in wedstrij den uitkomen. Dat heeft de disci plinaire commissie van de UC1 be paald. Bos veroorzaakte in de Ron de van Turkije de val van de Zuid-Afrikaan Daryl Impey door hem van de fiets te trekken. De Rabobank-renner hield vol uit noodweer te hebben gehandeld. De strafcommissie oordeelde dat Bos met zijn gedrag het imago van de wielersport heeft geschaad. De schorsing loopt van 15 augustus tot en met 14 september. Cavendish denkt nog niet aan groene trui MONACO - Aan bespiegelingen over het winnen van de groene trui in de Ronde van Frankrijk wil de Mark Cavendish zich gisteren niet wagen. De Britse sprinter van Team Columbia haalde in twee Tours nog nooit Parijs en hij vindt het voldoende om dat doel dit jaar centraal te stellen. „Het is nogal prematuur om over groen na te denken", stelde hij. Cavendish won vorig jaar vier ritten. Oscar Freire en Tom Boonen lijken zijn voornaamste concurrenten. Tour de France 2e etappe 5 juli - 187km FRANKRIJK Lorgues 138km' Monaco •Nice 27km ,n0| MIDDEL- Garron 109km LANDSE Brignoles ZEE 187km 20km In de openingsrit van de Tour moe ten de klassementsrijders meteen vol aan de bak. De 15,5 kilometer lange individuele tijdrit geeft een eerste in dicatie over de vorm van de favorie ten. Halfweg ligt er een klimmetje, de Cöte de Beausoleil, in het par koers. Het peloton begint de dag langs het water en krijgt al vroeg een colletje van derde categorie, La Turbie, voor de kiezen. Na de doorkomst in Nice wordt het binnenland gezocht, waar nog drie hellinkjes van vierde catego rie wachten. Brignoles is voor het eerst in de Tour opgenomen. Kopman van Quick-Step moet de focus weer te pakken zien te krijgen. door Ad Pertijs MONACO - De irritatie was zicht baar groter dan de blijdschap in de kleine Salon Sirocco van het Meri- dien-hotel. Buiten lag de jetset van Monaco te bakken op het aanpa lende strand, binnen wonden Quick-Step-kopman Tom Boonen en zijn teambaas Patrick Lefevere zich nog een keer op over de heisa die de afgelopen maanden ont stond na het bekend worden dat bij de renner tijdens een doping controle cocaïne in zijn lijf was aangetroffen. Tour-organisator ASO reageerde met een startverbod, dat gisteren op het allerlaatste moment teniet werd gedaan door het sporttribu- naal CAS. Wie het nieuws gisteren als eerste gehoord had? „Jullie uiteraard", bit ste Lefevere in de richting van met name de Franse pers. De teambaas liet duidelijk blijken dat er in zijn ogen de laatste maanden iets te op zichtig is gelekt, gedraaid en opge- was het gevecht van de ploeg en van Patrick Lefevere." Wel gaf hij toe dat er groot verschil was met de cocaïneaffaire van vorig jaar. „Toen had ik niet de spirit om te rug te vechten. Nu wel." Boonen werd pas fel toen hij werd geconfronteerd met een uitspraak van Thor Hushovd die vindt dat de Belg vanwege zijn vermeende cocaïnegebruik niet thuishoort in de Tour. „Laat iedereen zich lekker met zijn eigen problemen en le ven bezighouden." Het probleem van Boonen is nu om mentaal in de juiste Tourstem ming te komen. „Tot voor vandaag heb ik het routeboek niet eens in durven kijken. Dat ga ik eerst maar eens doen. Met mijn condi tie zit het wel goed en gaat het er nu om om de focus weer te pak- blazen in de zaak Boonen. „Toen mij duidelijk werd dat Tom de co caïne ook indirect tot zich gekre gen had kunnen hebben, (via de haren, bijvoorbeeld) heb ik me vol op deze zaak gestort. Ik wilde niet dat een onschuldig iemand naar de guillotine werd geleid." Acht weken vocht Lefevere als een leeuw voor zijn pupil, die in zijn ogen niet veel meer verkeerd had gedaan dan duizenden mensen. „Het was in ieder geval in sportief opzicht geen positieve test. Daar om ben ik er zo voor gegaan. Er gens moest er een rechtvaardige rechter zijn en ik dank het CAS dan ook voor deze uitspraak." Tom Boonen toonde zich in het kleine, met journalisten en televi siecamera's volgepakte zaaltje nog het meest rustig. „Ik heb het alle maal aan anderen overgelaten. Dit Tom Boonen maakt zich in Monaco gereed om met ploeggenoten te gaan traim Tour de France 1e etappe 4 juli - 15,5km Individuele tijdrit FRANKRIJK Beausoleil Ravin de Gnma MIDDELLANDSE ZEE MTHCFJNISH Quai Mx VL/Albert 1 er 15,5km TÏ..A. C9 Monaco .nnm 3km -START Bd- Albert 1 er hoogteverschil en moeilijkheidsgraad r Beausoleil o Cap-d Ail nncm Monaco o ANP bron ANP/ASO Robert Gesink (links) en Denis Mentsjov geven tekst en uitleg tijdens de persconferentie. foto Koen van Weel/ANP Formatie in lastig parket na dopingafFaire rond Thomas Dekker. door Patrick Delait MONACO - Ploegleider Erik Breukink had gisterochtend in Mo naco, na de laatste persconferentie van de Rabo-wielerploeg vóór de Tourstart, liever over wielrennen gesproken. Vragen over de kansen van kopman Denis Mentsjov en de rol van Robert Gesink had hij honderd keer liever beantwoord dan zich te moeten verantwoor den voor de dopingafFaire van Tho mas Dekker. De 24-jarige Noord-Hollander werd woensdag uit de Tourselectie van Silence-Lotto gezet nadat bij een hertest van urine uit decem ber 2007 epo werd teruggevonden. Dat Dekker destijds het shirt van Rabobank droeg, kan volgens Breukink geen reden zijn voor spe culaties. „Thomas is het verleden. Hij rijdt al bijna een jaar niet meer voor ons. Voor mijn gevoel is dat een lange periode", sprak hij. Breukink is niet de enige binnen de Rabo-ploeg die liever de andere kant opkijkt als het over Dekker gaat. In Monaco heeft directeur Harold Knebel wel vijftig keer uit gelegd dat Rabobank niks verwe ten kan worden. Volgens UCI-rap- porten van 2008 vertoonde het bloedbeeld van Dekker geen ab normale waarden waardoor er op dat moment geen enkele reden was om hem niet te laten koersen, verdedigt Knebel de handelwijze van Rabobank. Hoofd sponsoring Heieen Crielaard voegde eraan toe dat Rabobank zich geenszins aan gesproken voelt door de positieve controle van de ontspoorde 'won derboy'. Breukink deed gisteren zijn uiter ste best om de lijn van de ploeg te bewaken. Nog altijd weigert Rabo bank te communiceren over de wa re reden van de breuk met Dekker in 2008 en dus danste ook de ploegleider op een aandoenlijke manier om de hete brij heen. „Ik houd er niet van om andere men sen te beschadigen. Het is vooral vervelend voor Thomas zelf', hield Breukink de boot af Volgens Breukink zullen er altijd renners blijven bestaan die de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88