Van Hummel bijt spits af La Belgica MARITIEME DEELTIJD OPLEIDINGEN DE RUYTER Oei, nu valt miin vakantie in het water Voor meer informatie: www.deruyter-mi.nl informatie@deruyter-mi.nl - H"ittHml ff^Ze&nl MONACO - Kenny van Hummel gaat vanmiddag om klokslag vier uur als eerste van start in de pro loog van de Tour de France. De 15,5 kilometer tijdrit voert voor een gedeelte over het Formule-i- circuit van Monaco. Van Hummel dankt zijn pole-posi- tion aan het feit dat zijn ploeg Skil de hoogste startnummers heeft ge kregen. De sprinter heeft het hoog ste nummer van allemaal: 199. Na Van Hummel komen nog tien Nederlanders in actie: Steven de longh (Quick Step, 16.04), Laurens ten Dam (Rabo, 16.15), Piet Rooij- akkers (Skil, 16.20), Joost Posthu- ma (Rabo, 16.35), Albert Timmer (Skil, 17.00), Niki Terpstra (Mil- ram, 17.01), Martijn Maaskant (Gar- min, 17.34), Robert Gesink (Rabo, 17-55). Koen de Kort (Skil, 18.20), en Stef Clement (Rabo, 18.35). De laatste vijf vertrekkers zijn De- nis Mentsjov (Rabo, 19.02), Fabian Cancellara (Saxo, 19.04), Alberto Contador (Astana, 19.05),- Cadel Evans (Silence, 19.07) en Carlos Sastre (Cervelo, 19.08), de winnaar van 2008. Op zaterdag 12 september 2009 start het Maritiem Instituut De Ruyter met de volgende deeltijd opleidingen*: Schipper Machinist Beperkt Werkgebied (tot 500 GT) Stuurman kleine schepen (tot 3000 gt) Stuurman alle schepen Duur: 1 jaar. iedere zaterdag m.u.v. schoolvakanties, "bij voldoende deelname maritiem instituut Boulevard Bankert 130 -156,4382 AC Vlissingen Tel 0118 - 489 400, Fax 0118 - 489 444 Zou Robert Gesink de hunkering naar Oranje-suc ces kunnen bevredigen? Vier jaar wacht het pelo ton al op een Nederlandse ritzege, twintig jaar heeft Nederland al geen gele trui mogen bijschrijven, om over een totale Tour-zege maar te zwijgen. De elimi natie van Thomas Dekker heeft voor nog iets meer druk op de ranke schouders van Gesink gezorgd. Maar Gesink is een relaxte knul. Daar kan hij wel mee omgaan. Onze zuiderburen koesteren ook stille hoop. Qua ritze- ges hoeven de Duivels zich niet zoveel zorgen te maken. De laatste Belgische zege liet Gert Steegmans vorig jaar nog op de Champs Elysées registreren. De laatste overall zege is echter nog langer geleden dan voor Nederland. 'Wij' hadden Joop in 1980. Vier jaar eerder was Lucien van Impe de laatste eerste Belg in Parijs. La Belgica heeft in totaal al wel achttien keer de Tour gewonnen. Maar wie wordt de volgende? In Nederland zijn we er goed in om renners naar voren te schuiven. Vier jaar ge leden werd onze laatste ritwinnaar (Pieter Weening in Gérardmer, weet u nog) meteen maar tot toekomstige Tourwinnaar gebombardeerd. Drie kleurloze Tours ver der (93e, 128e en 63e plaats) doet Weening dit jaar niet eens mee. In dat licht bezien kan Gesink maar beter nog geen etappe winnen. Ook België heeft zijn Weeningen gehad. Axel Merckx bij voorbeeld. Behalve het zoon-van-juk torste hij in de ja ren negentig ook de Belgische hoop op een Tourzege met zich mee. Het lukte niet. Zijn beste klassering was de tiende plaats in 1998. Dat is tot op heden de laatste Belgische top 10-klassering in de Tour. Een jaar later om armde België een ander 'Weening-type' in Kurt van de Wouwer. Hij werd elfde, maar dat was meteen zijn fi nest moment. Sinds 2000 is geen Belg nog in de top 20 geëindigd. Maar dit jaar zijn de zwart-geel-rode ogen gericht op twee renners: Maxime Montfort en Jurgen Van den Broeck. Met een 23e plaats debuteerde Montfort vorig jaar in de Tour. Daarvoor had hij zijn neus al 's voorin la ten zien in de Vuelta en de Dauphiné. Debutant Van den Broeck, in 2001 wereldkampioen tijdrijden bij de ju nioren, komt naar de Tour met een zesde plaats in de Gi ro van vorig jaar in zijn bagage. Hou ze in de gaten. Rudy Boogert knop omdraaien en alles richten op de Tour. MONACO - Tom Boonen (rechts) staat in het het nieuws gisteren van een fotograaf. De hij de komende drie weken geen vrije tijd met middelpunt van de belangstelling, als duide- sprinter was verrast door de uitspraak van het zijn vriendin zal doorbrengen, vindt Boonen lijk is geworden dat hij vandaag gewoon mag arbitragehof en reageerde met een kwinkslag: echter allerminst een probleem, starten in de Tour de France. De Belg vernam „Oei, nu valt mijn vakantie in het water." Dat „Wat ik nu moet doen, is in mijn hoofd een pagina 36, 37 en 44: meer over de Tour de France

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87