Frènzen mee witte suuker ROTE O Luzaccollege Goes bij coffeeshops 'We hebben veel bekijks vanuit de Koepoortlaan' «WK Fitness-Health-Squashcenter ^EK\ Volksprotest tegen sluiting zwembad Studio Sanerie Afslankcenter KLAASSEN 2 WIELERS ZATERDAG 11 JULI 13:00- 17:00 UUR w Zaterdag 4 juli 2009 27 goes - Het Goese college van bur gemeester en wethouders is op de verkeerde weg als het de particulie re school voor middelbaar onder wijs Luzac Opleidingen vlak bij een coffeeshops huisvest. Die mening blijkt uit vragen die SGP/ChristenUnie en CDA het col lege stellen. Dat wil Luzac Oplei dingen onderbrengen in het Oude Manhuis aan de Zusterstraat. Die plek is nog geen 130 meter verwij derd van coffeeshop High Life en zo'n 250 meter van coffeeshop Aar den aan de Grote Markt. Landelijk hebben gemeenten en Rijk afgesproken dat scholen voor voortgezet onderwijs en coffee shops niet vlak bij elkaar moeten staan. Minstens 250 meter moet er tussen zitten. Zo worden leerlin gen niet of minder geconfronteerd met softdrugs. De richtlijn wordt in 2011 van kracht. Het Goese colle ge heeft over het hoofd gezien dat het Oude Manhuis dicht bij twee coffeeshops staat. Burgemeester Dick van der Zaag is voorlopig niet van plan er consequenties aan te verbinden. Raadslid Paul Colijn (SGP/CU) vindt de gang van za ken 'slordig'. „Er zijn landelijk af spraken over gemaakt. Ie gaat toch als gemeente niet tegen de stroom in roeien? Als de coffeeshops open blijven, lijkt het ons verkeerd Lu zac in het Oude Manhuis te huis vesten." Burgemeester Van der Zaag reageert volgende week. aardenburg - Op het Kaaiplein in Aardenburg is woensdagavond om 20.30 uur een grote volksvergade ring om te protesteren tegen de sluiting van het zwembad. De ini tiatiefnemers vragen inwoners de ze bijeenkomst massaal te bezoe ken met Aardenburgse en Zeeuws-Vlaamse vlaggen en span doeken. Een protestoptocht per fiets is donderdag van Aardenburg naar het Sluise belfort, waar de le den van de raadscommissie midde len praten over de kadernota. Slui ting van het zwembad is onder deel van een omvangrijk bezuini gingspakket. De actievoerders over handigen tijdens deze commissie vergadering handtekeningen. Bel snel voor gratis proefbehandeling en vrijblijvende analyse. Zie ook onze zomeractie *-~i I'l» I L'KT' \lV-A M l'-l Tel. 0118 - 594 098 FIETSEN EN SCOOTERS OOK VOOR AL UW REPARATIE AAN FIETS, SCOOTER, BROMMER OF SPARTAMET SEISWEG 45-47 - MIDDELBURG De economische crisis heeft ook ge volgen voor sloopbedrijf Sturm en Dekker, met vestigingen in Oostka- pelle (hoofdkantoor), Middelburg en Goes. De PZC volgt de ontwikkelin gen bij het bedrijf in het Weekboek Sloopwerk. Vandaag de veertiende aflevering, over de sloop van de ge bouwen op Miniatuur Walcheren in Middelburg. door Carla van de Merbel middelburg - „Het lijkt net of we vlak achter die mensen aan het slo pen zijn", zegt kraanmachinist Wim Geschiere van Sturm en Dek ker. „Maar er zat zeker vijftien me ter tussen!" Geschiere doelt op de foto in de krant van gisteren. Lon- ne van Liere en Robbert Jan Swiers lazen uit protest tegen de sloop van de gebouwen op Minia tuur een gedicht voor. Achter hen grijpt Geschiere met zijn kraan een groot stuk dakbedekking uit het puin. „Ze hadden gevraagd of dat zo kon en het was prima. Zo lang er maar genoeg afstand was." Nadat de asbestsaneerders en de handslopers begin deze week hun werk hadden gedaan, is donderdag het grote sloopwerk op Miniatuur begonnen. Wim Geschiere be mant de kraan, op de grond wordt hij geassisteerd door een handwer ker. Donderdag was dat Rinus Ale- wijnse. De handwerker haalt de kleine stukken uit het puin, Ge schiere pakt met zijn kraan de gro te delen. Want slopen met een ko gel, zoals sommigen nog weieens denken, dat gebeurt al lang niet meer. Geschiere: „Alles moet goed gesorteerd worden afgevoerd. Dat is verplicht." Puin, hout, geteerd dakafval en restafval zoals plastic: alles wordt hergebruikt of verant woord vernietigd. Geschiere ziet tijdens de sloop nog maar weinig van de voormalige gaarkeuken en het latere speelhuis terug. „De jeugd heeft een tijd de vrije hand gehad. Alles is vernield binnen." Alleen de muurschilde ringen herinneren nog aan Minia tuur. Geschiere denkt nog tot eind vol gende week bezig te zullen zijn op Miniatuur, gadegeslagen door pu bliek. „We hebben veel bekijks van uit de Koepoortlaan." door Rinus Willemsen T e zag ze bie ons in de straote nii vee mêêr de I leste jaoren. Gewone mussen. Jao, die mus- I sen die vroeger d'n 'êêlen dag op de vuust J van 't dek zaoten te sjilpen. Mao vorige jaor is is 't begonnen. Toen kwaomen als maor mêêr bie ons in de straote. 'Oe of't kom.? 'k Kan 't je nie zeggen. Misschiens binnen d'r mêêr plekken onder de pannen wao ze udder nisten kunnen maoken of binnen ze gewiekster geworren om uut de kattenklauwen te bluuven. 'k Kan 't jud der nie vertellen, mao 't is zo. En ook mèrelaors binnen d'r mêêr dan zat. Mao da 's bie ons in de straote nog altied zo gewist. Zö zat ik 'n paor weken geleejen lekker in 't zon netje van de de frènzen te genieten, toen d'r 'n musse op de schuttienk kwam zitten, 'k Doch ten nog bie m'n eigen: 't Bluuf mao zitten, joen- gen, 't net ligt al over de frènzen, mao toch zou tie 's proberen. Die zat wa roond te kieken of de katte van twêê 'uurzen vérder nie in de buurte was en dan vloog tie verzichtig op de latten die 't net moeten draogen. 'k Dochten pertanten nog, dan 'k 't 'êêle net goed over 't bed mee frèn zen 'ao geleid, mao nêê 'öör. Die musse die ao a rap in de gaoten dat 'r een klein gaotje zo groot as m'n vuust an de ziekant zat. En floep, dao vloog tie nao binnen. Noe weet 'k wel, dat mussen eigenlijk nie direct op frènzen vallen. Nêê, da binnen de mèrelaors, en vooral die joenge mèrelaors. Die binnen nog zö'n bitje sukelaode bruun. Da binnen van die stomme joenge gasten, die vliegen dan as 'n gek onder 't net en over de frènzen. Zonder da ze dan êêst 's lekker gaon eten. Bel nêê, dan binnen ze binnen en vliegen mao raak. Zonder te eten. Op 't ènd van 't liedje binnen ze zo moeg, da ze bienao dood neer vallen. Of ze raoken verstrik in 't net en a je d'r dan nie vlug bie bin, dan zit ten ze as een dodde gaoren vaste. En kan je je net kapot knippen. Dat is me dus ook al 'n paor kêêr gebeurd. Dan zitten ze nie stille a je mee de schèère bezig bin. Dan is 't pikken, draoien en schieten. Mao die musse die goeng 's op z'n gemakje deu de frènzen. Zö 'ier en daor zag 'k 'm wa wegpik ken en rustig vèdervliegen. Van lienks naor rechts en van voren naor achteren. Toen 'k op- stoeng om toch maor even êên van de netkan- ten op te lichten, vloog tie naor achteren deu de rène en zonder vaort te minderen, roetssss... deur 'n ander gaot nao buuten. Noe docht ik nog wel, dan 'k alles zo goed dich te ao gedaon. Mee m'n bril op! 't Êêne glas min drieje en andere min twêê. Mao die musse zon der bril. Die was me toch te slim afgewist. Toen 'k terug goeng nao m'n plekje zag m'n frènzen nog op m'n taofeltje staon proenken. Mee een la- ogje witte suuker d'r op. r irïmiïïj FIT fa ALL Podium 3 - 4337 WV Kom zien en vooral beleven wat ons nieuwe fitnesscentrum allemaal te bieden h«s Zoals de modernste fitnessapparatuur, zonnestudio, sauna's, fysiotherapie, fN beauty-salon, ruimte gezellige horeca, enz. Kortom, alles watje van on9/ïc//oee een hedendaags fitnesscentrum mag verwachten. Bovendien - worden er van dit alles volop demonstraties gegeven Kom in je sportkleding, en doe meteen mee met de demo's van de oude en nieuwe groepslessen, en streetdance!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79