Veere toont nu een groot gevoel van saamhorigheid opruiming term hult Veere opnieuw in kruitdampen Jan Stins met heel veel keus lange vorststraat - goes Man gooit fles naar motoragent Zaterdag 4 juli 2009 I 23 door Annemarie Zevenbergen VEERE - De heren van het bestuur Veere 1809 zaten gistermiddag bij een in de oudste herberg van Ne derland, de Campveerse toren, en namen de stand van zaken rond het evenement door. Een week voor Veere 1809 konden zij una niem constateren dat 'Het' goed liep en dat 'Het' er dus goed voor stond. De wijze mannen bespra ken de parkeerplannen A (de vas te parkeerterreinen bij Veere), B (bij langdurige regenval uitwijken naar verharde gronden van boeren rond Veere) en C (pendelen met bussen vanaf de Veerse Gatdam). Maar de weersverwachtingen ge ven nog geen reden tot grote on rust. En mocht het harder waaien dan windkracht 7 uit het noord westen, dan moet de landing van de 'soldaten' geïmproviseerd vanaf het land. Zelfs grote drukte in de Kapellestraat, die wordt omgeto verd tot napoleontisch straatje is voorzien; gewoon eenrichtingsver keer voor voetgangers instellen. Tijd voor de leuke anekdotes be sluit het bestuur. Dus komt naar voren dat men nog steeds op zoek is naar een echte, oude Zeeuwse onderbroek zonder kruis. Want in de Kapellestraat wordt ondergoed over de straat gespannen. De was hing vroeger altijd over straat. En één van de dames die als figu rante een meisje van lichte zeden speelt in de straat vroeg serieus 'wat ze dan moest doen'... Of die ene groep-acht-leerling die niet wilde overnachten in het bi vak, donderdagnacht omdat 'hij zich niet wilde verkleden'. Dat hij dan donderdagochtend met solda ten opmarcheert naar het bivak en vervolgens met de soldaten weer naar school vrijdag, tja dat mist hij. Het bestuur kwam tot één dui delijke conclusie: Veere vertoont nu een groot gevoel van saamho righeid. Iedereen is enthousiast en wil zijn steentje bijdragen. De Engelse landing bij Veere is zater dag 11 en zondag 12 juli om 13.30 uur. In het hele stadje Veere herleeft dat weekend de Napoleontische tijd. Verspreid in de stad vinden allerlei acti viteiten plaats. Alle info: www.veere1809.nl uurwerkmaker/ instrumentmaker Leverancier van kwaliteitshorloges en antieke klokken. damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl Musical kerkgemeente in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - Leden van de.pro- testantse gemeente in Oost-Sou burg voeren vandaag en morgen de musical Jakob op. De musical is gebaseerd op het bijbelse verhaal van de aartsvader Jakob. De uitvoering vindt plaats in de kerk Open Haven aan het Oranje plein in Oost-Souburg. Gerard van Miden schreef de tekst voor de musical en Gerard van Amstel hield zich met de muziek bezig. De voorstelling is vandaag om 20.00 en morgen om 11.00 uur. Open dag Landwinkel in Arnemuiden ARNEMUIDEN - Landwinkel Elen- baas in Arnemuiden houdt van daag een open dag. De bezoekers krijgen een rondlei ding over het bedrijf, er is een 'fruitbomendokter' en er zijn de monstraties van de imker en de waskaarsenmaker. Daarnaast kan geproefd worden van boerderij- en streekproducten, waarbij met name de kersen een belangrijke plaats innemen. De open dag begint om 10 uur en duurt tot 16.00 uur. De landwinkel zit aan de Langeweg 3. VLISSINGEN - Een 42-jarige Vlissin- ger is vrijdagochtend vroeg in zijn woonplaats aangehouden omdat hij een fles naar een agent had ge gooid. De man, die met een groep je andere personen in de President Rooseveltlaan stond, gooide de fles naar een voorbij rijdende mo torrijder van de politie. De agent werd niet geraakt en de fles spatte op de straat uit elkaar. De Vlissin- ger is in verzekering gesteld. foto Ruben Oreel brengen volgend weekeinde hun stadje terug naar het jaar 1809.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75