Zeeland PZC 'Gemeente geeft ons de zwartepiet' 23? WALCHEREN 22 en 23 21 25 Westkapelle gaat los Jackpot Nog maar 6 dagen! miljoen Souburg heeft speeltuin terug Pas op Historisch spektakel hult Veere weer in kruitdampen Vader poetste zilver voor een voedselpakket Zaterdag 4 juli 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Van A tot Z: Middelburg schuift schuld van vertraging bouwput af. door Theo Giele MIDDELBURG - „De gemeente moet zich eens afvragen waarom het plan Zuidsingel tot bezwaren leidt. Nu krijgen wij bij voorbaat al de zwartepiet voor eventuele vertra ging van de bouw." Lisette Clarijs van de Belangenver eniging Van A tot Z is op zijn zachtst gezegd niet gelukkig met de toon van de ambtelijke memo over de stand van zaken 'bouwput Zuidsingel'. De commissie ruimte van de Middelburgse gemeente raad bespreekt maandagavond de ze notitie. Daarin staat onder meer een tijdpad dat schetst dat bij het maximaal benutten van be zwaar- en beroepsprocedures, de definitieve goedkeuring van de bouwplannen tot augustus 2012 op zich kan laten wachten. „In de memo lijkt de suggestie te worden gewekt dat door de omwo nenden als een standaard-dwars zit-actie altijd een juridische proce dure wordt opgestart tegen elk be sluit dat de bouwput betreft", al dus de vereniging in een schriftelij ke inspraakreactie op de memo aan de commissie ruimte. „Mis schien zou de gemeente de hand eens in eigen boezem kunnen ste ken en kunnen nagaan waarom er zo veel verzet is geweest en nog steeds is tegen alle plannen." Bezwaar maken kost tijd, geld en energie en dat doen de omwonen den echt niet voor hun lol, stelt Clarijs. De vereniging vindt verder dat in de ambtelijke memo wel erg de na druk ligt op de bezwaar- en be roepsprocedures als vertragende factor. Zeker omdat ook de onteige ningsprocedure van een pand aan de Koningstraat tot in 2011 door kan lopen. En dat ligt toch echt niet aan Van A tot Z, meent de ver eniging. 'Als de gemeente een min nelijke schikking had weten te tref fen, was deze procedure niet nodig geweest'. „Het zijn juist de noodza kelijke procedures die de gemeen te zelf nog in gang moet zetten zo als onteigeningsprocedures die een paar jaar tijd vergen. De memo probeert dus onterecht een vertra ging van de plannen in de schoe nen te schuiven van de kritische burger", schrijft de belangenvereni ging- De vereniging meent tenslotte dat het onbehoorlijk zou zijn om de bestemmingsprocedure in de zo mervakantie te starten. Dit veelbe sproken project dient volgens de vereniging 'niet te worden wegge moffeld in de zomervakantie waar in mensen vrij en weg zijn'. door Carla van de Merbel WESTKAPELLE - Anne Peene (links) en Janine Minderhout draaien hun eerste rondjes in de Paradise Ex press, één van de ongeveer tien at tracties op de kermis in Westkapel le. Gistermiddag rond half drie ging de kermis van start. Het is een eve nement dat in Westkapelle meer be tekent dan een ritje in de botsauto of een rondje in de draaimolen. Het is hét weekend van het jaar voor het dorp. De kermis, dat is traditie, zeggen ook Anne en Janine. Ook door het gaaischieten dat op za terdag wordt gedaan. „Het is een weekend waarin alles kan. ledereen gaat los, jong en oud", zeggen de meiden. Anne (18) en Janine (20) zitten zelf niet meer op de middel bare school, maar snappen hun jon gere dorpsgenoten die vinden dat ze eigenlijk dinsdagochtend na de - kermis vrij zouden moeten krijgen. „Maandag is de laatste dag van de kermis, ledereen gaat 's avonds naar het café." Tientallen Westkappelse leerlingen van scholengemeenschap Nehalen- nia in Middelburg kregen onlangs een brief van de directie van de school waarin stond dat ze éénen krijgen voor de repetities die ze mis sen door spijbelen. „Ik weet wel waar dat vandaan komt", zegt Neha- lennialeerling Karien Cijsouw. „We hebben een keer gezegd 'als het ker mis is, komen we dinsdag niet naar school'. Maar echt van plan om te spijbelen is ze niet. „Dat vinden m'n ouders nooit goed." De kermis in Westkapelle is er nog vandaag en maandag. Morgen (zon dag) is de kermis gesloten. foto Ruben Oreel Trekking 10 juli Staatsloterij De hoogste van Nederland! OOST-SOUBURG - Bijna was hij ge sloten, maar dankzij een gezamen lijke inspaning van de speeltuinver eniging Oost-Souburg en de ge meente Vlissingen is speeltuin De Souburgt niet alleen gered, maar zelfs helemaal vernieuwd. De Sou burgt is gisteren na een verbou wing van tien maanden heropend door wethouder Jacques Suur- mond. De oude speeltoestellen wa ren afgekeurd. Met eigen geld en subsidie van de gemeente zijn nieuwe gekocht. De vrouw van middelbare leeftijd uit Breskens is de hulpvaardigheid zelve. Waar nodig steekt ze een hel pende hand toe. Wie op doorreis is en honger heeft, wordt door haar een smakelijke kaaskroket voorgezet en ook de dorstigen worden gelaafd. Laatst meerde een rondvaartboot af in de haven van Breskens. Die nam een grote groep gasten van een zorgorganisatie mee voor een aantrekkelijk vaartochtje. Tip? redactie@pzc.nl De vrouw stapte aan boord om de passagiers te helpen aan wal te ko men. Door de deining ontstonden bij het ontschepen namelijk wat problemen. Braaf waarschuwde de inwoonster van Breskens iedereen die van boord ging met de steeds herhaalde woorden: 'Pas op uw hoofd'. De passagiers pasten allen op, waarna ze tevreden zelfvan boord stapte. En keihard haar hoofd stootte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73