Van de Plasse slaat opnieuw toe Clinge zit in de lift Skollerund na barrage winnares Favorieten uitgeschakeld Tennistoernooi in Frans Maas helpt BeauBateau aan leidende positie Duo Van Lare/Boerjan is op dreef z Zaterdag 4 juli 2009 41 Amazone wint met So Lovely Grote Prijs Zeeland Outdoor. door Koen de Vries nieuw- en sint joosland - Ieder een die ook maar een fractie van statistiek weet, kon gisteravond voorspellen dat Vincent Voorn bij Zeeland Outdoor een grote favo riet was voor de zege in de Grote Prijs. De springruiter uit Dinte- loord had met zijn paard Upgrader tot op dat moment immers nog nooit één fout gemaakt. Die eerste fout kwam er, al was het pas in de barrage. Voorns leerling Carolein van de Plasse kwam nauwelijks in de voorspellingen voor, maar won wel. Ze bleef met Delta Mossel's So Lovely in de barrage als enige foutloos. De zege van Van de Plasse bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint loos- land was zeer verrassend. Haar voorbereiding op de wedstrijd was mager vanwege studieperikelen. Bovendien was de wedstrijd met hindernissen tot 1.40 meter hoog gegrepen voor de tienjarige mer rie. Pas woensdag besliste Van de Plasse dat ze aan de zwaarste springrubriek van Zeeland Out door mee zou doen. Nadat ze met So Lovely de rubriek ZZ gewon nen had, schreef ze in voor de Gro te Prijs. „So Lovely voelde goed aan en ik was wel nieuwsgierig hoe het zou gaan. Als ze in vorm is, is ze tot veel in staat." Daar was geen woord grootspraak bij, bleek achteraf In de eerste om loop bleef de combinatie makke lijk foutloos, terwijl de ene na de andere concurrent afhaakte met springfouten. Voor de barrage ble ven zeven combinaties over, onder wie ook Vincent Voorn met Upgra der. Van de Plasse nam als eerste starter alle risico's van de wereld. Ze stak alle hoeken af ook toen ze met nog één hindernis te gaan nog foutloos was. „Ik wist welke SCHOONDIJKE - In het Rabo Gravel- steps Dubbeltoernooi in Schoon- dijke zijn Nadine Brenner en Arne Riemens door naar de finale op het mixed-5 schema. Ze boekten een verrassende zege op het als eerste geplaatste koppel Rianne Verdonck/Remco Kramer: 6-4 2-6 6-4. Brenner en Riemens hadden eer der ook al in drie sets gewonnen van het geroutineerde duo Marian Blaakman/Cees de Rijk: 6-1 5-7 6-4. De Rijk is samen met zijn zoon Kwintun nog wel in de race op het dubbel-6-schema. Vader en SLUISKIL - In het 19e Rabo Sluuskil- le dubbeltennistoernooi verrasten lanet van Lare en Benny Boerjan in poule A van de mixed-6 het als .eerste geplaatste koppel Alita Wie- land/Gerrit Kampman: 6-3 7-6. Eerder won het favoriete tweetal wel in drie sets van Helga Mobach/Peter Rompa, maar laatst genoemd tweetal bleef eerder in drie sets baas over Van Lare/Boerjan. De combinaties Van Lare/Boerjan en Mobach/Rompa gaan op basis van een gewonnen goede ruiters er achter kwamen. Als ik wilde winnen, moest ik ook die laatste hindernis met risico ne men." So Lovely tikte de balk aan, maar die bleef liggen. Alle combinaties die daarna kwa men, gingen één of meerdere ke ren in de fout. Vincent Voorn maakte met de nog maar achtjari ge Upgrader een springfout en een weigering, wat hem op de laatste plaats in de barrage kwam te staan. De basis voor de voorspel ling van zijn favorietenrol had ach teraf gezien ook wel een erg smal le basis. Vincent Voorn (25), zoon van de Olympische zilverenmedail lewinnaar Albert Voorn (2000, Sydney), rijdt nog maar een week of drie met de achtjarige ruin. In Etten- Leur bleef hij twee keer zoon De Rijk treffen in de halve fi nale Roel Brugge en Arne Rie mens, die in drie sets de beoogde finalisten Barrie Bongaarts en Ir win de Smet hadden uitgescha keld. Bij het Open Vlastoernooi in Koe wacht bereikte Temeuzenaar Bas Dingenouts de halve finales, na een marathonpartij tegen Erwin Claassens van De Splinter uit Graauw: 5-7 6-4 7-5. Dingenouts, die altijd zo snel mogelijk voor de winner gaat, moet voor een plek in de eindstrijd zien af te rekenen met de Belg Philip Vandamme. set meer beide over naar het finale schema. Ook in poule B waren de krachtsverhoudingen te verwaarlo zen. Miranda van der Schelling/ Abdon Pieters (als tweede ge plaatst), Marianne en Rien Kriek- aard en Rebecca Matthijs/Peter Pauwe waren alle goed voor zowel winst als verlies. Op basis van sets gaan de twee eerstgenoemde com binaties door naar het finalesche ma. In het dubbel-6 plaatsten Ab don Pieters en Mare Versluis zich voor het finaleschema. foutloos en vorige week in Hoofd dorp eveneens. Gistermiddag ging het in de tweefasenwedstrijd tot 1.40 meter voor de vijfde keer goed, maar 's avonds bleek dat het paard geen machine is. De zege bleef echter wel in de fa milie. Niet alleen Upgrader heeft Heartbreaker als vader en een Burggraaf moeder; So Lovely heeft bijna dezelfde ouders. De vader is dezelfde, de moeder is een zus van de moeder van Upgrader. Beide paarden zijn gefokt door Wim van de Plasse, de vader van Carolein. Hij heeft een heilig geloof in het karakter van Heartbreaker en geeft zijn paarden de 'voornaam' Delta Mossel.mee, de naam van zijn be drijf In Nieuw- en Sint Joosland werd eens te meer bewezen dat hij Bart van de Sande is de te kloppen tennisser op de banen van Game'78. door Henk van de Voorde clinge - Met in totaal 265 partijen - een stijging van 51 ten opzichte van 2008 - is het 21e Algemene Zeeuwse Sloebertoernooi van Ga me'78 in Clinge een van de groot ste tennisevenementen van Zee land. Bovendien is het Sloebertoer nooi met een vol schema van zes tien spelers in het enkelspel-3, ook kwalitatief een van de beste tennis toernooien in onze provincie. Bart van de Sande uit Breskens is de te kloppen speler in Clinge, voor Kevin de Rooij uit Hoek, •Dylan Blackman uit Hoofdplaat en Jurran Schut uit Terneuzen. Het toernooi start officieel aan staande maandag, maar vandaag en morgen worden al negentig par tijen afgewerkt. „Anders krijgen we het gewoon niet rond", vertelt wedstrijdleider Luc Missiaen. „We zitten helemaal vol. De stijging is met name te dan op de goede weg is. Carolein van de Plasse reed tot voor kort ook op Upgrader, maar had daar voor haar studie te weinig tijd voor. „Het is een paard met enorm veel talent. We wilden er een topruiter voor en de keuze was niet moei lijk. Vincent Voorn is al lang 'een beetje gek' van Upgrader." Hoe druk Carolein van de Plasse het ook zal krijgen, ze zal So Lovely nooit uit handen geven. De merrie is een onderdeel van de familie. „Haar zullen we nooit wegdoen. We hebben met haar al -zoveel mee meegemaakt." Het feest kon voor de Van de Plas- ses gisteravond niet op. De num mer twee in het eindklassement, de Brabander Johan Kerstens, reed op Delta Mossel USA. ken aan het feit dat we dit jaar niet in de vakantieperiode zitten. We kunnen geen regen gebruiken, maar in geval van nood wijken we uit naar de hallen in Den Dullaert in Hulst en De Zilveren Klomp in het Belgische De Klinge. We zijn gelukkig een breed georiënteerd toernooi, met grote schema's van categorie 3 tot en met 8." De uit Oostburg afkomstige Hul stenaar leidt het Sloebertoernooi ondertussen voor de tiende keer. Naast Luc Missiaen maken Robert Vermeulen, Fred van Cauteren, Niek de Koster, Alain Hiel en Jef- fry Bolsens deel uit van de Sloeber commissie. Randy Boddaert en Tom Huis dra gen tijdens de negen toernooida- gen zorg voor de catering op het Clingse tennispark. Wat is de 'gouden formule' van het Sloebertoernooi? Missiaen: „De aantrekkingskracht is de bourgondische uitstraling. Het gaat in eerste instantie natuurlijk om de wedstrijden, maar in feite is het drinken-van een pint na af loop net zo belangrijk." Uitstekend debuut voor Nadien Timmerman op nationaal niveau. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Vanwe ge een wedstrijd in Oostenrijk moest Dennis Evertse - oud-inwo ner van Nieuw- en Sint Joosland - gisteren tot verdriet van zijn Zeeuwse aanhangers verstek laten gaan op Outdoor Zeeland. Maar met de evenals Evertse voor de stal van Leon Thijssen rijdende Marit Skollerund, had de Limburg se springstal een prima vervanger. De Noorse amazone schreef in een spannende barrage het natio naal 1,30m op haar naam. De Zeeuwse amazone Nadien Tim merman kon met een fraaie vierde plaats op een uitstekend debuut op nationaal niveau terugkijken. De internationale Belgische par koersbouwer Marck Vygh had voor de nationale rubrieken een aantal fraaie selectieve parkoersen uit de hoge hoed getoverd. Dat zich desondanks elf combinaties voor de barrage wisten te plaatsen tekende het hoge niveau, op wat voor de springruiters de slotdag van het hippisch evenement was. Nadine Timmerman had als debu tante de ondankbare taak om met Up to Go in de beslissende ronde het spits af te bijten. De amazone uit Veere stuurde de Zeoliet-zoon in 42.26 naar zijn tweede foutloze ronde. Als tweede starter bewees Marit Skollerund dat het veel snel ler kon. De Noorse amazone die in Baarloo woont, stuurde de Sid- ney-dochter White Nose als een scheermes in 34.74 seconden over de bouwsels. Zij gooide daarmee, naar later bleek voor haar achter volgers, de deur in het slot. COLIJNSPLAAT - Nee, helemaal ze ker van zijn zaak was zeiler Henk van Zweden gistermiddag nog niet. De Middelburger, die tijdens de Deltaweek met zijn boot Beau Bateau uitkomt in de ORC-3 klas se, legde de route over de Noord- zee vorig jaar ook als snelste af) maar zag de dagzege desondanks aan zich voorbij gaan. „Ik denk dat het deze keer wél goed zit", was de zeiler echter optimistisch. Die verwachting bleek later op de dag niet ongegrond. BeauBateau bleef L'Esprit du Morbihan van plaatsgenoot Vincent de Vries met een berekende voorsprong van twee minuten voor. Vandaag be gint BeauBateau als leider aan de tweede dag van het clubkampioen schap Zuid. De BeauBateau won gisteren niet in de vertrouwde samenstelling. De boot werd eenmalig bestuurd door Frans Maas uit Breskens. „Een icoon in de zeilsport", stak Van Zweden zijn respect voor de® Zeeuws-Vlaming niet onder stoe len of banken. „Hij manoeuvreer de ons in een perfecte startpositie. We hebben daardoor van kop tot finish voorop gelegen." Carolein van de Plasse neemt met haar paard So Lovely een hindernis tijdens Outdoor Zeeland in Nieuw- en Sint Joosland. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69