D66 kruipt weer uit de schulp PZCI21 Biodieselfabriek in problemen 22 en 23 25 Ontwikkeling complex Smidsschorre gaat door Jackpot Nog maar 6 dagen! miljoen Ook in de wozoco maakt André Nicolai nog een 'pastelletje' Hulst betoont eer aan Poolse oorlogsvlieger yjMÊÊÊk u Zaterdag 4 juli 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Partij rekent op raadszetels in 2010 in Terneuzen en in Sluis. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De sociaal-liberalen in Zeeuws-Vlaanderen hebben hun levenskracht herwonnen. D66 hoopt komend voorjaar mee te doen aan de gemeenteraadsver kiezingen in de regio. Te beginnen in Terneuzen en Sluis, maar moge lijk ook in Hulst. Afdelingsvoorzit ter Riny Dieleman: „Hulst is voor ons als partij altijd een moeilijke gemeente geweest. D66 wordt be schouwd als een landelijke partij, terwijl Hulst van oudsher veel per soonslijsten kent. Dat maakt het moeilijk. Bovendien hebben we in Hulst niet zo veel leden." Het optreden van Alexander Pech- told in de Tweede Kamer en de ge slaagde Europese verkiezingen (D66 verdriedubbelde haar zetels) heeft de Zeeuws-Vlaamse afdeling geen windeieren gelegd. „We dreig den een slapende afdeling te wor den, maar het tij is gekeerd. De voorbije weken hebben we meer dan tien nieuwe leden kunnen re gistreren. Op een ledenbestand van een kleine veertig is dat een forse groei. Met de groei is ook het enthousiasme bij veel oudgedien den teruggekomen en dat is na tuurlijk erg fijn", zegt Dieleman. Oudgedienden en nieuwkomers hebben de voorbije week de kop pen bij elkaar gestoken en kwa men in samenspraak tot de slot som dat D66, de partij van het re delijk alternatief, moet proberen zijn oude positie in Zeeuws-Vlaan deren te heroveren. D66 had voor de gemeentelijke herindeling van 2003 een redelijke vertegenwoordiging in de Zeeuws-Vlaamse raden. De partij had raadszetels in Axel, Terneu zen, Oostburg, Hulst en Sas van Gent. In de laatste gemeente was Esther Spuesens zelfs een periode wethouder. Volgens Dieleman bleek na de herindeling het vermo gen van de partij zich in de regio te onderscheiden te gering. Ook de deelname aan het kabinet Bal kenende II pakte voor de partij - en niet alleen in Zeeuws-Vlaande ren - electoraal slecht uit. Dieleman: „Zonder vertegenwoor diging in de raden wordt het voor een afdeling moeilijk zich te mani festeren. Dat hebben we ook ge merkt. Het vertrouwen is nu ech ter terug en de leden hebben zich enthousiast achter ons revivalplan geschaard." SLUISKIL - De glastuinbouwsector mag dan hebben we zaken kunnen doen met een aan- broeders Van Duijn (aubergines) is klaar, de zijn we in onderhandeling met andere telers kreunen onder de economische crisis; de pro- tal sterke marktpartijen. Die voelen de crisis 20 hectare van Piet Reedijk (tuinderij Wester- voor de kleinere kavels in het gebied. Met blemen gaan vooralsnog aan de ontwikkeling ook wel, maar kunnen het hoofd langer boven schelde, paprika's) wordt uit de grond ge- een komkommerkweker zijn we zo goed als van het nieuwe kascomplex in de Smidsschor- water houden", zegt projectdirecteur Frans de stampt. De Bruijne verwacht dat de derde gro- rond. We kunnen ons nu gaan richten op de repolder bij Westdorpe voorbij. „Gelukkig Bruijne van Bioglas. De 15 hectare van de Ge- te kavel eind dit jaar gebruiksklaar is. „Verder tweede fase." foto Camile Schelstraete door Conny van Gremberghe SLUISKIL - De Sluiskilse biodieselfa brikant Rosendaal Energy verkeert in zwaar weer. Het bedrijf heeft uitstel van betaling aangevraagd, omdat het niet kan voldoen aan zijn betalingsverplichtingen. Enkele maanden geleden verkeer de de biodieselproducent al in de problemen, maar toen stond grootaandeelhouder Gulf het jon ge bedrijf met 30 medewerkers fi nancieel bij. De kapitaalinjectie van Gulf bleek niet toereikend om Rosendaal Energy uit de rode cij fers te houden. Commercieel direc teur Bart Rosendaal: „Ik wil niet veel over onze problemen kwijt, al leen dat we het erg moeilijk heb ben. De economische crisis doet ons pijn. Er wordt minder ver voerd, dus daalt de vraag naar on ze brandstoffen. Komt nog bij dat overheden terugtrekkende bewe gingen maken. In Nederland werd de bijmenging van biodiesel bij ge wone diesel niet verhoogd en in Duitsland werd de bijmenging zelfs verlaagd. Voeg daar nog eens bij dat de markt te maken kreeg met de dump van erg veel gesubsi dieerde Amerikaanse sojaolie." Vol gens Rosendaal heeft de jonge sec tor van duurzame energieprodu centen nu dringend behoefte aan een impuls van de Rijksoverheid. Trekking 10 juli Staatsloterij De hoogste van Nederland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57