Noodopvang in het 'grijze PZC Eerste piek Mexicaanse griepgolf wordt al eind augustus verwacht Speel mee en word Tour Manager 2009! Wachtgeld voor politici versobert Amsterdamse clubscene wordt braver maar drinkt meer alcohol 4 Zaterdag 4 juli 2009 Beleef de Tour de France dit jaar optimaal! Schrijf in vóór zaterdag 4 juli 10.00 uur en stel uw eigen wielerploeg samen. Op www.pzc.nl/tourmanager vindt u alle spelregels en voorwaarden. den haag - Ministers, Tweede Ka merleden, gedeputeerden, wethou ders en andere politieke ambtsdra gers krijgen voortaan maximaal vier jaar wachtgeld als ze hun func tie verliezen. Tot nu toe hadden ze recht op zes jaar wachtgeld. Zij moeten ook solliciteren als ze werkloos worden, en die sollicitia- tieplicht loopt door tot hun 65e. De ministerraad heeft hiermee vrijdag ingestemd op voorstel van minister Guusje ter Horst (Binnen landse Zaken). Verder moeten poli tici alle neveninkomsten openbaar maken. Vanaf een bepaald bedrag moeten inkomsten uit zulke bijba nen, of het bij de overheid is of bij het bedrijfsleven, teruggestort wor den in de overheidskas. amsterdam - De Amsterdamse clubscene wordt steeds braver: snuivers, slikkers en blowers zijn in de minderheid. Wel wordt meer alcohol gedronken, blijkt uit de peiling van de Universiteit van Amsterdam (UvA) in opdracht van Jellinek Preventie. „Het uit gaansleven is meer gecontroleerd en de clubs moeten aan allerlei vei ligheidseisen voldoen", zegt Floor van Bakkum van Jellinek Preven tie. Ton Nabben, drugsonderzoe ker bij de UvA, stelt: „Er is nauwe lijks nog een undergroundbewe- ging. Die is verdwenen, net als de rafelranden van de stad. De laatste jaren is het gebruik van de meeste middelen stabiel en is drugsge bruik op een clubavond in Amster dam eerder uitzondering dan re- PETER lancenboom - De Stichting Kind uit het Brabantse Langenboom, waar de inspectie jeugdzorg kinde ren heeft weggehaald, bestaat sinds 2000 en noemt zichzelf een 'semi-professionele organisatie'. De stichting is onder de naam Kind van de Rekening opgericht door het echtpaar Frans en Sofia Montfoort. Eerst waren ze jaren ac tief als pleeggezin. Bijna tien jaar geleden maakten ze hun levens werk van de opvang van kinderen in acute nood tussen nul en tien jaar oud. Eerst vingen ze kinderen op in hun huis in Mill. Sinds sep tember 2006 hebben ze een op- vangwoning voor tien kinderen in Langenboom. Het tv-programma )e leven in de steigers van Caroline Tensen hielp een handje met de in richting en de verhuizing. Montfoort heeft er nooit een ge heim van gemaakt dat hij zich niet altijd wilde voegen naar de offi ciële werkwijze in de jeugdzorg. „Officiële instanties maken zich er soms met een 'jantje-van-leiden' van af. Wij zorgen al meer dan vier jaar gratis voor enkele kinde ren en krijgen geen bijdrage van de instanties. Ze verschuilen zich achter bureaucratische onmogelijk heden en niemand wil er finan cieel voor opdraaien. Zij moeten omzet draaien, wij sturen niet één kind weg", zei hij twee jaar gele den in het blad De Zaak. En: „Geen bureaucratisch gedoe, maar in een noodsituatie direct hande len. Achteraf vullen we de papie ren wel in." Zijn vrouw zei zeven jaar geleden tegen deze krant dat ze werkzaam zijn in een grijs gebied waar nog geen wetgeving voor is. Het paar wil nu geen commentaar geven op het weghalen van de kin deren. De inspectie jeugdzorg be sloot daartoe omdat de stichting officieel geldt als crisisopvang, t?A(S> STUK. NIET Vrt.£tMITTTA/»N, HOOFI- I f Aantal besmettingen neemt ook toe door de zomervakantie. door Jacqueline Steenwijk en Floor Ligtvoet den haag - De eerste piek van de Mexicaanse grieppandemie wordt niet in de herfst, maar eind augus tus verwacht. Per dag worden dan mogelijk duizenden Nederlanders ziek. Het vaccin, dat in oktober be schikbaar is, komt voor hen te laat. Dat bevestigt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Volgens Jim van Steenber gen van het RIVM is een uitbraak in augustus een van de opties waar mee Europese experts rekening houden. De Britse regering ver wacht eind augustus honderddui zend zieken per dag. Die cijfers zijn gebaseerd op het stijgend aan tal nieuwe besmettingen daar, nu ruim tweeduizend per dag. Het Mexicaanse griepvirus lijkt, an ders dan andere griepvirussen, ook 's zomers actief. „We weten nog niet wat er precies aan de hand is in Groot-Brittannië. Mogelijk neemt het aantal nieuwe besmet tingen alsnog af Zo niet, dan kan eind deze zomer hier de eerste gro te griepgolf komen", zegt Van Steenbergen. Het aantal besmettin gen neemt volgens hem sowieso toe door de zomervakantie. „Toe risten bezoeken massaal eikaars land. Eind deze zomer zal het be smettingsgevaar in alle Europese landen nagenoeg hetzelfde zijn." pagina 10 en 11reizen we het virus tegemoet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4