Zierikzeese berger krijgt Napoli boven 'Het geld ging in een emmer mee naar huis' makelaar M2Makelaars.nl €400,-WAARD! 'Controle van thuiszorg goed' KLAVERSTRAAT Bezwaar tegen weg afgewezen ZATERDAG 11 JULI Zaterdag 4 juli 2009 25 Wrak containerschip moet eind augustus afgevoerd zijn. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Nu is het nog een kwestie van snijden, zagen en roest afvoeren. Maar het meest kri tieke deel van het werk zit erop voor bergingsbedrijf Global Res ponse Maritime uit Zierikzee. Woensdagavond kregen de bergers het wrak van containerschip msc Napoli boven water. Maar dat had nog wat voeten in de aarde. GR Maritime is sinds begin maart be zig met het lichten van het in 2007 voor de Engelse zuidkust vergane schip. Een deel van het wrak was al geborgen, GR Maritime is inge huurd om het achterschip op te ruimen. Daarvoor werden gaten onder het wrak door in de leembodem ge boord. Door die gaten werden twaalf kettingen twaalf getrokken, waaraan de Napoli, tussen twee pontons, omhoog wordt getakeld. Het heeft alleen even geduurd Zierikzees bergingsbedrijf heeft het wrak van de msc Napoli bo ven water. Eind augustus moet de zeebodem voor de Engelse zuidkust schoon zijn. voor het zo ver was. De kettingen zogen zich vast in de leemlaag. Na dat ze waren losgewrikt, achtte de berger ze niet meer betrouwbaar. Een volgende set, uit China afkom stige, kettingen waren dat even min. Het takelen aan de 24 trekmachi- nes lukte pas woensdag met een set Noorse kettingen. Ondanks de ze tegenvaller gaat het volgens woordvoerster Marianne Glerum nog steeds lukken om het wrak - volgens contract - eind augustus totaal gesloopt en afgevoerd te krij gen. Q www.grmaritime.com Het wrak tussen de pontons met links en rechts de (blauwe) trekmachines. Eric Moerland van autowasser tot uitbater van toeristisch pontje. ANNA JACOBAPOLDER - Als jong manneke waste hij de ruiten van auto's die op de pont stonden te wachten. De pont verdween. Maar Eric Moerland bleef. Samen met zijn vader begon hij restaurant 't Veerhuis aan de veerhaven, inmid dels uitgebreid met een hotel. En sinds deze week exploiteert hij het fiets- en voetgangerspontje tussen Anna Jacobapolder en Bruinisse. Eric Moerland woonde als jong ventje op De Sluis, vlakbij de veer haven. Van zijn achtste tot zijn der tiende was hij er elke zomer te vin den. Hij waste de autoruiten. „Je begon alvast maar, dan durfden de mensen geen 'nee' meer. te zeg gen." Een gulden per auto beurde hij. Soms verdiende hij wel vijftig gulden. „Dan paste het niet meer in mijn zakken, maar ging het in de emmer mee naar huis." Nu wast Eric geen auto's meer, maar heeft hij zelf een pontje. Woens dag voer hij voor de eerste keer. Va der aan het roer, Eric in kokskledij als helpende hand. Om 9.00 uur de eerste pont vanuit Bruinisse. Om 17.00 uur daarvandaan de laat ste. Zes keer per dag. En als. het druk is, wil Eric af en aan varen zo vaak als nodig is. Wie denkt dat zo'n pontje daar aan de kop van Anna Jacobapolder stilletjes begint, heeft het flink mis. Woensdag was het meteen volle bak. „We zijn dit gaan doen omdat hotelgasten vroegen: we willen graag naar de overkant. Maar als je van hier naar Bruinisse wil, moet je via de Philipsdam. Da's een eind fietsen." Het pontje kwam er ook om Sint Philipsland en Anna Jacobapolder op de kaart te zetten. Want het is er mooi. „Als er mensen in het hotel zijn, neem ik die regelmatig mee voor een toertje. Dat is puur genieten." f72 Weet u iemand die z'n huis gaat verkopen? UW GOUDEN TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036 ZIERIKZEE - De Zeeuwse gemeen ten zien geen aanleiding om een instantie in het leven te roepen die de kwaliteit van thuiszorgorga nisaties controleert. Dat antwoordt het Schouwen-Dui- velands college van burgemeester en wethouders op vragen van de WD-fractie. Die uitte zorgen over het feit dat thuiszorgorganisaties zichzelf controleren. Volgens de ge meente is er voldoende zekerheid dat de kwaliteit van de zorg niet in gevaar komt. De instellingen heb ben kwaliteitscertificaten en moe ten aan allerlei regels en wetten voldoen. Verder kunnen ontevre den cliënten moeiteloos overstap pen naar een andere aanbieder. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. raab V/kareher www.raabkarcher.nl Met de deur in huis vallen. Van de voordeur tot garagedeur. Van de fundering tot en met het dak en alle materialen daartusen vindt u onder één dak bij Raab Karcher. Of het nu gaat om gevelstenen, dakpannen, binnendeuren, sectionaaldeuren u vindt het bij ons in alle soorten en maten. Van rustiek tot modern design. Kwaliteit en innovatie staan hoog in het vaandel bij Raab Karcher. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. WELKOM OP ONZE OPEN DAG foto Pim Korver NIEUWERKERK - De nieuwe ontslui- tingsweg van nieuwbouwwijk d'Heule 2 in Nieuwerkerk wordt als het aan de gemeente Schou- wen-Duiveland ligt volgens plan aangelegd. De gemeente heeft de bezwaren van drie bewoners van de wijk van tafel geveegd. De pro vincie moet nog wel goedkeuring verlenen. De gemeente wil de nieuwe wijk beter ontsluiten door een directe verbinding te maken tussen de Stoofheule en de Stolpweg. Een aantal bewoners van de Stoofheu le is daar niet blij mee. Die bewo ners hebben per brief bezwaar ge- maakt. Ze stellen onder andere voor hun huidige stek te hebben gekozen wegens de rustige ligging en zijn bang voor hardrijders. Volgens de gemeente worden er snelheidsremmende maatregelen genomen. Verder wijst ze op het al gemeen belang: in de wijk wordt het veiliger, doordat niet alle ver keer vanuit en naar d'Heule 2 via de Loensweg hoeft te rijden. Dat leidt daar nu tot drukte. houden wij vanaf 10.00 tot 13.00 OPEN DAG in een door Fraanje gerealiseerde ruime 2-1 kap Multi- woning met garage aan de Klaverstraat 23 in Lewedorp. Indeling: Begane grond: hal, woonkamer, open keuken, bijkeuken, garage/berging. Verdieping: overloop (met vaste trap naar de zolderverdieping), badkamer, 3 slaapkamers. Zolder: open zolder met een nokhoogte van ca. 3.40 m, mogelijkheid voor 2 extra (slaap)kamers. (bruto inhoud 705 m3) U bent welkom om deze riante, kwalitatief hoogwaardige en perfect afge werkte woning te bezichtigen en u te laten informeren over deze wo- ning.en de overige woningen van ons woningbouwprogramma. Ook hebben wij nog diverse bouwkavels te koop in dit uitbrei- dingsplan en in de plaatsen Kats en Groede. Meer info tijdens de Open Dag of via onze website www.fraanie.com Fraanje j7yTjj Woning EIB FRAANJE Nieuwe Kraaijertsedijk 37 Lewedorp tel. 01 13 615500 Verkoop: HOUMES MAKELAARS '7- Westkapelle - tel. 01 18 571539 info@houmesmakelaars.nl KWALITEIT MAAKT ONDERSCHEID!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45