gebruiken, maar dan kleiner opruiming telCD Jan Stins Werkstuk over energiedrankjes wint 'Gouden Pieter' met heel veel keus Dwang Brouwershaven terecht s Zaterdag 4 juli 2009 23 uurwerkmaker/ instrumentmaker Leverancier van kwaliteitshorloges en antieke klokken. damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl Een deel van de tentoonstelling met rechtsboven het typisch Zeeuwse spel Slabberjan. ZIERIKZEE - Marielle Verhoek, Evita Lemson en Sanne Wubbels (v.l.n.r.) uit 6 VWO van het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee hebben met hun profielwerkstuk 'Wat is energy- drink' de Gouden Pieter gewonnen. Dit is een prijs die de school elk jaar uitreikt aan het beste profielwerk stuk voor de natuurwetenschappen. De drie leerlingen wonnen 500 euro en het beeldje de 'Gouden Pieter'. De winnaressen onderzochten drie energydrinks (Bullit, Golden Power en Red Buil) op welke stoffen er in zitten en welk effect ze hebben. Hiervoor gebruikten ze medeleerlin gen als proefkonijn. De jury vond dat de meiden beschikken over 'vol doende kennis van de chemie, diep gaande interesse, een wetenschap pelijke onderzoeksgeest en een ho ge mate van zelfstandigheid'. foto Ronald den Dekker foto's Willem Mieras Open kerkdagen van Gasthuiskerk Zierikzee zierikzee - De gasthuiskerk aan het Havenplein in Zierikzee houdt deze zomer weer open kerkdagen. Van 6 juli tot 28 augustus (met uit zondering van 5 en 6 augustus) is de kerk elke maandag, woens dag, donderdag en vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur open. Op de open dagen wordt het Mar- cussenorgel bespeeld en er is een foto-expositie te zien. Voor de kin deren is er een quiz. De open kerkdagen zijn vrij toe gankelijk. Fietsen, wandelen of skelteren in de natuur westenschouwen - Het Natuurin- formatiepunt in Westenschouwen biedt volgende week verschillende tochten aan. Maandag een fietsrou te langs abelen, dinsdag een skelter- tocht langs kluten en een cultuur historische fietstocht (5 euro, aan melden via 06 48061953), woens dag een fietsroute langs konijnen, donderdag een skelterspeurtocht en vrijdag fietsen langs bietenvel den. Meer informatie op de website www.jantrampoline.nl Bijbelse kunstwerken in kerk Brouwershaven brouwershaven - In de Nicolaas- kerk van Brouwershaven zijn de komende twee weken bijbels geïn spireerde kunstwerken te zien van drie vrouwen. Het gaat om textiele werkvormen van Jacky Howard, zijden doeken en vaandels van Nelleke Ham en abstract werk in olieverf en acryl van )any Floris. De expositie begint vandaag en de kerk is dagelijks geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Tijdens de Brouwse Dag, zaterdag 11 juli, is de tentoon stelling de hele dag te bekijken. lange vorststraat - goes brouwershaven - Het gemeente bestuur van Schouwen-Duiveland heeft terecht een dwangsom opge legd wegens het zonder vergun ning veranderen van een huis aan de Nieuwstraat 1 in Brouwersha ven. Dat oordeelt de gemeentelij ke bezwarencommissie. De eigenaar heeft in afwijking van de vergunning de dakhoogte van zijn huis veranderd, een raam ver plaatst en schoorsteenpijpjes op het dak gezet. Een derde partij heeft bezwaar tegen deze wijzigin gen. De huiseigenaar beroept zich op vooroverleg met de welstands commissie, die een positief advies gaf. Hij zegt dat hij daarom geen nieuwe vergunning hoeft aan te vragen. Bovendien heeft hij een aangepas te tekening ingeleverd. De bezwarencommissie stelt dat het de eigenaar nog steeds vrij staat een bouwvergunning aan te vragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43