PZCI Gratis busvervoer toerist uitgebreid 22 en 23 21 25 Mental Theo op jubileumfeest Big S Pas op Jackpot Nog maar 6 dagen! 'n miljoen Museum Bevelanden toont speelgoed van voorouders Zaterdag 4 juli 2009 Zierikzeese berger krijgt wrak van Napoli boven Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Toeristenpas geeft ook recht op ritjes naar Goes en Middelburg. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Toeristen die op Schou- wen-Duiveland verblijven, kun nen deze zomer gratis met. de bus naar Goes en Middelburg. Met hun SchouwenDuiveland Pas, die bijna alle meerdaagse bezoekers van het eiland bij aankomst krij gen, zijn ze welkom op de lijnen 132 en 133. Daarnaast mogen ze gra tis blijven meerijden met de bus sen op het eiland zelf. Een aantal ondernemers heeft kritiek op het plan, omdat toeristen daarmee aan gemoedigd zouden worden het ei land te verlaten. „Ik heb begrepen dat er ook maatregelen in het vat zitten om toeristen vanuit de Beve landen en Walcheren naar hier te halen", zegt Herman Holty, detail handelondernemer in Zierikzee. „Maar zover is het nog niet. Dus konden ze er beter mee wachten tot de toeristen beide kanten op gaan, in plaats van alleen maar van ons eiland af" Toeristen gaan toch wel naar Goes en Middelburg, reageert woord voerder Jaron van Eijnsbergen van de Stichting SchouwenDuiveland- Pas. „We jagen ze dus niet weg; het gaat hier om extra service." De kritiek is voor de stichting wel reden extra geld uit te trekken om acties en arrangementen op Schou- wen-Duiveland onder de aandacht te brengen. De stichting weet nog 1^ Toeristen op Schouwen-Duive- land kunnen voortaan voor niets met de bus naar Goes of Middel burg. Daarnaast blijft busvervoer op het eiland voor hen gratis. niet hoe de extra promotiecampag ne er precies 'uit komt te zien. Hol ty, die het idee van de Schou- wen-Duiveland Pas op zich 'een prima idee' noemt, vindt dat een teken aan de wand. „Ik wil graag weten wat ze gaan doen en of dat ook voor mij een verbetering is. Tot nu toe heb ik als detailhandel ondernemer maar weinig aan de pas gehad." Dat ligt niet alleen aan de stichting, erkent Holty. „Veel meer ondernemers zouden zich aan moeten sluiten," De Stichting SchouwenDuiveland Pas meldt nog meer uitbreidingen. Het aantal plekken waar een OV-fiets voor een zacht prijsje (2,85 euro voor 20 uur) gepakt of neergezet kan worden, is uitge breid naar dertien. Doordat ook modezaak Kiek Us An in Bruinis- se meedoet, is totale spreiding over het eiland nu een feit. Van de fietsendienst kan gebruik worden gemaakt met zowel de toe- risten- als de inwonerspas. Het gra tis busvervoer is alleen voor toeris ten. Wel hebben Schouwen-Duive- landse 65-plussers een eigen pas, waarmee ze gratis met de bus over het eiland en naar Goes kunnen. BURGH-HAAMSTEDE - Het feestweekend yan- wege het veertigjarig bestaan van jongeren centrum Big S begon gisteravond met een op treden van dj Mental Theo. Hij zorgde voor een show met zijn SlamIFM on Tour. Ook dj Lugar (Sjoerd van den Hoek) was van de par tij. Big S had de laatste jaren een moeilijke tijd, maar krabbelt langzaam weer op. Eind 2005 brandde de soos gedeeltelijk uit. Daarna kampte Big S met een tekort aan bezoekers en bestuur. Vorig jaar pakte een nieuw be stuur de organisatie weer op en zorgde voor het grootse jubileumfeest. Vandaag gaat het programma nog verder met onder andere een optreden van Surrender. foto Ronald den Dekker Krabbendijkse trucker komt om in België GIERLE - Een 38-jarige vrachtwa genchauffeur uit Krabbendijke is donderdagochtend om het leven gekomen bij een zware kettingbot sing op de E34 bij het Belgische Gierle. Zijn 2-jarige zoontje, die in een zitje naast hem in de truck zat, raakte gewond. De vrachtwagenchauffeur uit Krab bendijke zag vermoedelijk te laat dat er een file was en reed in op twee andere vrachtwagens. ZEEUWSE De vrouw van middelbare leeftijd uit Breskens is de hulpvaardigheid zelve. Waar nodig steekt ze een hel pende hand toe. Wie op doorreis is en honger heeft, wordt door haar een smakelijke kaaskroket voorge zet en ook de dorstigen worden ge laafd. Laatst meerde een rondvaart boot af in de haven van Breskens. Die nam een groep gasten van een Tip? redactie@pzcnl zorgorganisatie mee voor een vaar- tochtje. De vrouw stapte aan boord om de passagiers te helpen aan wal te komen.Braaf waar schuwde de inwoonster van Bres kens iedereen die van boord ging met de steeds herhaalde woorden: 'Pas op uw hoofd'. Daarna stapte ze tevreden zelf van boord stapte. En stootte keihard haar hoofd. Trekking 10 juli - Staatsloterij De hoogste van Nederland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41