van zomers hoogseizoen Van Kooten heeft één rit dubbel gedeclareerd reuze mee op de weg HOUTEN VLOEREN! onderhoudsarme IM www. kozijnen? |L hogazon.nl 'HET MIDDELBURGS STEÏNHAUS BAX - TERHEI JDEN Worsteling Hogeschool Zeeland in trio Verhit en verreisd even snel om Weissbier en Wasser bij de Aldi Zaterdag 4 juli 2009 3 Veere, Dinsdag 7 juli. Kunst- en antiekveiling in de Grote Kerk Aanvang: 14.00 uur. - Kijkdagen: Ma. 6 juli van 15.00-20.00 uur. Dinsd. 7 juli van 10.00-11.30 uur. 450 kavels. Veilingmeester A. I. Verhage j 0118-627639 06-23360501 I I www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl I Vanaf aanstaande maandag dagelijks als extra katern Dij deze krant: De Zomerkrant Wil KUNNEN NOC 100 KEUKENS LEVEREN VÓÓR 0E BOUWVAK ie winst! gelegd en voor de doe-het-zelver Bergen 28 - 076-5932188 www.baxhoutenvloeren.nl www.lamelparket.nl door Frank Balkenende KORTGENE - Burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland heeft één autorit dubbel gedecla reerd. De rekening kwam terecht bij zowel de gemeente Noord-Be veland als de gemeente Sliedrecht. Van Kooten zal het bedrag - 39,96 euro - terugstorten in de kas van de Noord-Beveland. De bewuste rit maakt Van Kooten op 16 april 2008, toen hij net een dag burgemeester van Noord-Beve land was. Hij reed van Sliedrecht naar Ellecom voor een bijeen komst over rampenbestrijding. Hij deed dat nog voor de gemeente Sliedrecht, waar hij wethouder was geweest en nog een aantal za ken diende af te ronden en over te dragen aan zijn opvolger. Afgelopen week ontstond enige deining over ritten die Van Koo ten had gemaakt tussen Zeeland en Sliedrecht en vice versa, onder meer voor een sollicitatiebezoek en zijn installatie als burgemeester van Noord-Beveland. Raadslid Timo Pauw van Pro Slied recht trok aan de bel. Volgens hem betrof het privéritten. Van Kooten bestrijdt dat, omdat in de rechtspo sitieregeling van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ook rit ten voor sollicitatiegesprekken mo gen worden gedeclareerd. Volgens een woordvoerder van de gemeen te Sliedrecht is dat juist. COMMENTAAR Vakantiedrukte op de Deltaweg bij Goes. foto Willem Mieras Marina Burg en Ida Gathmann vergaren nieuwe flessen water en proviand voor hun vakantie op een Oostkapelse camping. foto Izaak Verkeste door Claudia Sondervan Dat is nog eens welkom!", roept Walter Turmfels uit Münster en hij plaatst drie verpakkingen Schultenbrau Weissbier en een doos Riesen-Bre- zel (zoute krakelingen) in de kof ferbak. Na een sehr warme autorit met schlimmes wetter rond Apeldoorn en de nodige staue rol de zijn gezin verhit en verreisd de auto uit op het parkeerterrein van de Aldi in Middelburg. Even pro viand halen voor op de camping. Rosa laadt blikjes Italiaanse Prosec- co in, een zak kant- en klare Paella Valenciana en een pak pannenkoe ken voor Maria (6) en Rafaël (4). „Het is een uitkomst dat we bij Duitse winkels boodschappen kun nen doen. Er is veel Hollands spul, maar genoeg bekanntes." Maar de kinderen willen naar het strand, dus Walter geeft gas. „Wiederse- hn!" Zijn parkeerplek wordt vrijdagmid dag laat fluks ingenomen door de vriendinnen Ida Gathmann uit Wegberg en Marina Burg uit Düsseldorf Ida, al vijf jaar vaste zo mergast op camping De Pekeiinge in Oostkapelle, brengt Marina kort na aankomst in Zeeland bij waar ze moet wezen. Marina is vers gear riveerd en debuterend vakantie- vierder in Zeeland. „Ida maakte me nieuwsgierig met haar verha len, we komen het hier eens probe ren. De kinderen vinden het al za lig op de camping." Drie uur rij den, het viel mee, beschrijft ze haar reis. „We rolden rustig door." Emergis worstelt met de zorg voor verslaafde schizoftenen. Daarom heeft de Inspectie voor de Gezondheidszorg de Zeeuwse instelling onder verscherpt toezicht geplaatst. Bij Emergis lopen de patiënten een flink risico op verkeerde zorg. Dat kan natuurlijk niet. De instelling is bedoeld om problemen op te lossen, niet om zorgen toe te voegen. Toch gebeurt dit. De Inspectie noteerde al na een bezoek eind vorig jaar dat de patiënten en hun familie somber en kritisch zijn over Emergis en dat ze vinden dat er veel mankeert aan de medicijnen, aan de daginvulling, aan het luisteren naar de patiënt Op de achtergrond speelt dat Emergis geen duidelijke en toepasbare visie heeft op de complexe zorg die voor dit soort patiënten nodig is. Schizofrenie in combinatie met verslaving aan alcohol of drugs is een van de ernstigste ziektebeelden in de psychiatrie. Emergis moet er dus alles aan doen om juist deze moeilijke patiënten optimaal te helpen. Nu de Inspectie de instelling hardhandig wakker heeft geschud, mag het niet lang meer duren voor de zorg er piekfijn is. Zeeland, parkeerplaats Het Rak even rust houdt. Hij is vrijdagmid dag de enige die er staat, afgezien van een Poolse vrachtwagen met duttende chauffeur. „Je merkt het aan de lege parkeerplaatsen. Als de mensen onderweg veel opont houd hebben, pauzeren ze meer. Zeker als ze kinderen achterin heb ben. Blijkbaar zijn de noorderlin gen niet geïnteresseerd in Zeeland. En veel Duitse vakantiegangers zijn er al. De afgelopen twee we ken is het Duitse verkeer enorm toegenomen", zegt de Brabander, die zijn naam niet van belang vindt voor publicatie. „Ze kennen me hier toch niet." Op parkeerplaats Selnisse langs de A58 klopt tegen vijven Ruben Riess zijn bejaarde, piepkleine Eri- ba-caravan tevreden op de flank. De kampeervoorziening op wie len is nauwelijks groter dan de Kangoo die hem trekt. „Uit 1972, kraakt een beetje, maar loopt nog kaarsrecht mee", pocht de 24-jari- ge uit Eisterwerda (D). „Begint vandaag in Nederland ook de gro te vakantie? Niks van gemerkt. Het was een probleemloos tochtje. Heel ontspannen. Normaal trek ik 's zomers naar het oosten. Met met deze temperaturen is de kust toch erg aantrekkelijk", zegt de stu dent psychologie. De fervente kanoër gaat deze zomer surfen. Het Eriba'tje bergt naast opklap- bed, uitvouwkeuken, voortent, do zen levensmiddelen en boeken twee geleende surfplanken met toebehoren. Vandaar dat de deur dicht blijft. „Tot ik op een plek sta waar het niet meer uitmaakt." VLISSINGEN - Hogeschool Zeeland, Avans in Breda en de internationa le hogeschool in Breda NHTV stemmen hun onderwijsaanbod voortaan af op elkaar en op de vraag van bedrijven in het zuid westen van Nederland. Die af spraak is gisteren in Breda bekrach tigd. De drie hogescholen beslui ten samen welke opleidingen zij aanbieden in samenhang met de economische en sociale ontwikke lingen in de regio en de ambities die bedrijven en overheden heb ben als expertisegebied voor industriëel onderhoud, als cen trumgebied voor logistiek en in de ontwikkeling van kusttoerisme. HZ had al een toeristisch partner schap met NHTV en een verband in technisch onderwijs met Avans. MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard) telefoon 0118-606690 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3