Britse droom wordt verstoord Afsluiting Maastunnelplein en Maastunnel VOORAANKONDIGING Zaterdag 4 juli 2009 3 9< Roddick wijst Murray terug en staat in finale tegenover Federer. door Edward Swier LONDEN - Nog minimaal een jaar tje langer zal Groot-Brittannië moeten hopen op een opvolger van Fred Perry, de laatste Britse winnaar van Wimbledon in 1936. Andy Murray werd gisteravond, tot teleurstelling van de hele natie, in de halve finale uitgeschakeld door Andy Roddick. De Ameri kaan mag morgen proberen Roger Federer van een ultiem tennisre- cord - een vijftiende Grand Slamti- tel - te houden. Stephen Little, een typische Brit in doen en laten, had zich een beetje verscholen op het centre court, zijn aanwezigheid nauwe lijks kenbaar gemaakt. Heel de na tie schreeuwde voor Andy Murray, maar Little, een 63-jarige taxichauf feur uit Londen, juichte aan het eind stiekempjes voor die andere Andy, Roddick: 6-4, 4-6, 7-6, 7-6. „I'm sorry", zei de 26-jarige Ameri kaan liplezend richting het treuren de publiek. Sinds Roddick als junior in de taxi bij Little stapte, zijn ze al vrien den. Na diverse ritjes, wat hulp bij het terugvinden van zijn paspoort, en enkele andere klusjes, zijn de twee ieder jaar onafscheidelijk als Wimbledon aanstaande is. Little was in april, met zijn vrouw, ere Andy Murray (rechts) feliciteert Andy Roddick met het bereiken van de fi nale op Wimbledon. foto Srdjan Suki/EPA gast op de trouwerij van de Ameri kaanse tennisser en Het badpak- kenmodel Brooklyn Decker. Little moet gisteren zijn ogen niet hebben geloofd. De wildebras van weleer, die het tennisracket als een honkbalknuppel hanteert, speelt één van zijn beste Wimbledons ooit. Zijn conditie is optimaal, hij heeft de nodige kilo's ingeleverd sinds hij met Larry Stefanski werkt. Bovendien speelt hij zoveel doordachten Was de kwartfinale tegen Hewitt nog een spierballen- Andy Roddick verslaat Andy Mur- ray en staat morgen in de finale van Wimbledon weer tegenover Roger Federer. De Zwitser rijgt in Londen de records aanéén. gevecht, tegen Murray werd het een schaakspel, maar wel op tem po en spectaculair. Roddick serveerde goed als altijd. Maar had ook telkens het juiste antwoord op de acties van Murray, die duidelijk de druk van de hele natie op zijn schouders had liggen. Murray: „Natuurlijk had ik mezelf ook wat druk opgelegd, maar ik kon wel vrijuit spelen. Niks hinder de me. Het is alleen zuur als je een tegenstander treft die juist tegen jou op zijn allerbest speelt." In de finale is Roddick andermaal de underdog. Logisch, Roger Fede rer heeft nooit veel moeite gehad met A-Rod. Het staat 18-2 voor de Zwitser, die op Wimbledon drie maal van Roddick won, in 2003 (halve finale), 2004 en 2005 (beide finales). Federer rijgt dezer dagen de re cords aanéén. De partij tegen Tom my Haas was zijn 21e opeenvolgen de halve finale in een Grand Slam- toernoöi. De Zwitser staat, na de regelmatige zege op de Duitser (7-6, 7-5, 6-3), voor de twintigste maal in zijn carrière in een Grand Slamfmale. Ook een record. Federer is de enige die er in is ge slaagd om zeven jaar op rij in de Wimbledon-finale te staan. En als hij het toernooi wint is hij boven al niet alleen weer de nummer één van de wereld, maar heeft hij bovendien 15 Grand Slams op zijn naam staan. Daarmee passeert hij de magische 14 van Pete Sampras. ISU pakt Pechstein op gebruik bloeddoping LAUSANNE - De tuchtcommissie van de internationale schaatsunie ISU heeft Claudia Pechstein be trapt op bloeddoping. De Duitse schaatsster is voor twee jaar ge schorst. De straf gaat met terug werkende kracht in op 9 februari 2009. Pechstein kan daardoor de Winterspelen in Vancouver verge ten. Pechstein, die in beroep gaat, werd in februari gecontroleerd tij dens het WK allround in Hamar. Vroege aftocht voor Jaspers in Portugal MATOSINHOS - Biljarter Dick Jas pers is al in de eerste ronde van het wereldbekertoernooi drieban den in de Portugese plaats Mato- sinhos uitgeschakeld. De Zuid-Ko- reaan Dong Gung Kang overrom pelde de aanvoerder van de wereld ranglijst. Hij won met 3-1 (10-15 15-1215-415-10). Hulstenaar Jean Paul de Bruijn haalde het hoofdtoernooi niet. 's Lands Welvaren blijft in de eredivisie KWADENDAMME - Het topteam bil jarten van 's Lands Welvaren komt komend seizoen toch uit in de ere divisie. De ploeg degradeerde afge lopen seizoen, maar mag nu toch op het hoogste niveau blijven spe len, omdat er enkele teams zijn weggevallen. Bij 's Lands Welva ren speelt Frédéric Caudron. Vanaf 12 juli tot 24 augustus wordt gewerkt aan het Maas tunnelplein en de Maastunnel. Het Maastunnelplein is in deze periode afgesloten voor het verkeer. Eén tunnelbuis van de Maastunnel is ook afgeslo ten voor het verkeer richting Rotterdam-zuid. Verkeer van Rotterdam-zuid naar het centrum kan wel gebruik maken van de tunnel. Hoog verkeer (hoger dan 3,60 m) kan tijdens de gehele periode niet via de Maastunnel rijden en wordt omgeleid De werkzaamheden kunnen ernstige verkeershinder veroor zaken. Bei voor meer informatie over de werkzaamheden naar Gemeentewerken Rotterdam (010) 4894232 of kijk op www.rotterdam.nl U kunt ook mailen naar maastunnel@gw.rotterdam.nl www.rotterdam.nl Grote omleidingsroutes voor het verkeer A13 naar Rotterdam zuid: vanaf Kleinpolderplein - A20 - A16 - Stadionweg A20 naar Rotterdam zuid: via Schieplein - A20 - A16 - Stadionweg of via A4 (Beneluxtunnel) A15 naar Rotterdam noord: via A16 - A20 of via A4 (Beneluxtunnel) - A20 Gemeente Rotterdam I Omleiding Werkgebied 3S8333S8 noord/centrum naar zuid zuid naar centrum HRSMI Omleiding zuid lllllllll Werkgebied S- Droogleever Fortuynplein <2, Kleinpolderpleir A20 noord A13 N471 rple^. 4 Schieplein A4 W A20 A16 zuid 7"r// Maastunnelplein A15 Omleidingsroutes voor (hoog) vrachtverkeer: Vanuit Rotterdam zuid naar omgeving Maas tunnel: via Groene Kruisweg - Oldegaarde - Zuiderparkweg - Pleinweg Vanaf omgeving Brielselaan richting A15: via Brielselaan - Doklaan - Waalhaven - Groene Kruisweg Vanaf omgeving Brielselaan richting Maas tunnel: via Brielselaan - Doklaan - Waalhaven - Groene Kruisweg Omgeving Rotterdam noord naar zuid: via Erasmusbrug of Willemsbrug De omleidingsroutes worden met borden aange geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35