Café in Kwadendamme op de kaart als biljartcentrum Op de fiets naar 't Jagertje in Hulst makelaar Zelfs PvdA wil reactor Petten M2Makelaars.nl €400,-WAARD! B Zaterdag 4 juli 2009 25 HEINKENSZAND - De onderzoeks reactor uit het Noord-Hollandse Petten mag van de Borselse PvdA naar Borssele komen. Fractievoor zitter Connie Miermans meldde dit deze week in de Borselse ge meenteraad. In het bedrijf worden onder meer medicamenten gepro duceerd. Miermans ziet de komst van de reactor ook zitten, omdat er een koppeling te maken is met een nieuwe studierichting aan de Hogeschool Zeeland. Een tweede kerncentrale blijft taboe voor de PvdA in Borsele. CDA, SGP/CU, WD en raadslid Berry Kooiker (Lokale Partij Borsele) zijn wel voor een tweede kerncentrale. Weet u iemand z'n huis gaat verkopen? UW GOUDEN TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036 KWALITEIT MAAKT ONDERSCHEID! Met de deur in huis vallen. Van de voordeur tot garagedeur. Van de fundering tot en met het dak en alle materialen daartusen vindt u onder één dak bij Raab Karcher. Of het nu gaat om gevelstenen, dakpannen, binnendeuren, sectionaaldeuren u vindt het bij ons in alle soorten en maten. Van rustiek tot modern design. Kwaliteit en innovatie staan hoog in het vaandel bij Raab Karcher. raab karcher Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. «vww.raabkarcher.nl Nico Peeters richt zich in zijn café in Kwadendamme, 's Lands Welvaren, sterk op het biljarten, foto Willem Mieras Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. 's Lands Welvaren speelt troefkaart uit en breidt zelfs uit. door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Wil je overleven als cafébaas in een klein dorp, dan moet je iets bijzonders doen. Nico Peeters (48), eigenaar van tapperij 's Lands Welvaren in Kwadendam me, kocht drie jaar geleden twee grote biljarttafels. „Ik ben zelf bil jartliefhebber en wilde het klassie ke biljarten in Zeeland nieuw le ven inblazen." Zijn opzet is ge slaagd, zelfs zo goed, dat hij - te gen de trend in - zijn café uit breidt met een zaal van 210 vier kante meter. Over één nacht ijs is Peeters niet gegaan. Hij heeft vooraf flink geïn vesteerd in contacten met topbil- jarters en de biljartbond. „Peter de Bree, een Zeeuws talent, speelde vrij anoniem in een biljartteam in Dordrecht. Hij wilde hier wel ko men spelen. Ad Koorevaar, een ere divisiespeler, kwam ook. We had den opeens de top over de vloer." De biljartwereld is klein. De Belg Frédéric Caudron - volgens Peeters nummer één klassiek biljarten - hoorde van 's Lands Welvaren en bood zich ook aan. Seizoen 2009- 2010 wordt weer op eredivisie-ni veau gespeeld in Kwadendamme. Zeker zestig man bezoeken stee vast de wedstrijden. 'Er moet in een dorp als Kwadendamme een kroeg en een winkel blijven' Topspelers trekken mindere goden aan en weinig cafés hebben twee grote én twee kleine biljarttafels te bieden. Het is te merken. Het aan tal teams dat in 's Lands Welvaren speelt, verdubbelt het komend sei zoen, naar achttien. Nieuwe teams komen van Yips Plaza in Goes, ca fé Jacobs bij Rilland en - eerder - van Ockenburgh in Goes. Peeters heeft zes dagen per week biljarters over de vloer. „Voor de sport is het goed dat er zoveel wordt gespeeld op één plek." Het biljarten biedt 's Lands Welva ren een basis van bestaan. „En het komt Kwadendamme ten goede", stelt Peeters. „Biljarters uit heel Ne derland weten Kwadendamme te vinden." De leefbaarheid van het dorp gaat hem aan het hart, als ge boren Kwadendammer. Ruim vier jaar geleden stapte hij in het café, na meer dan twintig jaar in de we genbouw te hebben gewerkt. Hij heeft het vak in de vingers. Hij zet met carnaval altijd een grote tent op. „Zes-, zevenhonderd man is hier dan." Hij doet veel met vereni gingen samen, zoals de Kwedamse Dag. „Een dorp als dit moet een ca fé en winkel houden." thuis. Voor Danielle wordt dit laat ste uitstapje met De Tweern spe ciaal. Op de slotdag (8 juli) van de bivak is ze jarig. „Een ander meisje van onze school, Melanie, is pre cies op dezelfde dag jarig. Ze wordt ook dertien. We gaan tracte- ren en natuurlijk de slaapzaal ver sieren. Het wordt een verjaardag om nooit te vergeten." Tegelijk beseffen ze dat het af scheid van De Tweern met rasse schreden nadert. Daar hebben ze het best wel moeilijk mee. Zeker als ze dinsdag 21 juli samen met vijftig andere schoolverlaters de musical Nizno opvoeren. Dat is voor Lindy en Danielle het slotak koord op deze school. „Het is span nend om naar het Pontes te gaan", erkent Lindy. Dat geldt ook voor Danielle, die straks het Ostrea Ly ceum zal bezoeken. Danielle neemt 21 juli zekerheids halve een pak zakdoeken mee, want ja, het wordt emotioneel. Par- tir, c'est mourir un peu... door Frank Balkenende GOES - De laatste loodjes wegen doorgaans het zwaarst, maar op De Tweern, een speciale school voor basisonderwijs in Goes, lijkt de sprint naar de eindstreep relaxt. Op schoolkamp en daarna nog een musical. Appeltje, eitje. Althans, voor de schoolverlaters, zoals Lindy Bliek en Danielle Nieu- wenhuijse uit Heinkenszand. Van af maandag bivakkeren ze drie da gen op scoutingterrein 't Jagertje in Hulst. „We fietsen naar Hans- weert, waar we de pont pakken naar Perkpolder, en vervolgens op de fiets naar Hulst. Daar krijgen de jongens aparte kamers, de meiden slapen in één zaal." De tocht moet te doen zijn, denkt Lindy. Wat ondernemen ze in Hulst? „Hutten bouwen, op vossenjacht en er" is ook een bonte avond", zegt Danielle. Je zou verwachten dat ze ook een demonstratie twir ling geven, maar de batons blijven \%m de Lindy Bliek en Danielle Nieuwenhuijse uit Heinkenszand zitten in hun laatste schooljaar op De Tweern in Goes, een speciale school voor basisonderwijs. De PZC volgt beide leerlingen, tevens toppers in synchroon twirlen, tot hun overstap naar het voortgezet onderwijs. Dat gebeurt met een tweewekelijkse serie in de krant. WELKOM OP ONZE OPEN DAG een door Fraanje gerealiseerde ruime 2-1 kap Mum- woning met garage aan de Klaverstraat 23 in Lewedorp. Indeling: Begane grond: hal, woonkamer, open keuken, bijkeuken, garage/berging. Verdieping: overloop (met vaste trap naar de zolderverdieping], badkamer, 3 slaapkamers. Zolder: open zolder mei een nokhoogte van ca. 3.40 m, mogelijkheid voor 2 extra (slaap)kamers. (bruto inhoud 705 m3) U bent welkom om deze riante, kwalitatief hoogwaardige en perfect afge werkte woning te bezichtigen en u te loten informeren over deze wo ning en de overige woningen van ons woningbouwprogramma. Ook hebben wij nog diverse bouwkovels te koop in dit uitbrei dingsplan en in de plaatsen Kats en Groede. Meer info tijdens de Open Dag of via onze website www.fraanie.com FRAANJE Fraanje j A ninWoning Nieuwe Kraaijertsedijk 37 Lewedorp tel. 0113 615500 Verkoop: HOUMES MAKELAARS Westkapelle -tel. 0118 571539 info@houmesmakelaars.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27