'Brede school is gewoon lang proces' 22 en 23 25 Krabbendijkse trucker komt om in België Pas op Creatief met bamboe Nog maar 6 dagen! miljoen Zaterdag 4 juli 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Oude en jonge kerken vertellen hele zomer hun verhaal Café Kwadendamme staat op de kaart als biljartcentrum Reacties op uitslag poll: 'Kapelle solliciteert naar herindeling'. door Lilian Dominicus KAPELLE - Ruim 8o procent van 228 PZC-lezers vindt dat 'Kapelle solliciteert naar herindeling'. Een krappe 20 procent is het daar niet mee eens. Dat blijkt uit een poll op de PZC-site van deze week. De aanleiding was de lange aanloop naar projecten als de tunnel onder het spoor en de brede school en ook een nijpend tekort aan vers bloed in de politiek. Toegegeven: de stelling was prikkelend bedoeld en op internet is het soms wel heel makkelijk reageren. Toch, een opvallende uitslag. Enkele reacties. Jaap Zandee, secretaris Bewo nersbelangen Wemeldinge: „Ik kan me niet voorstellen dat er voorstanders zijn. De gemeente is een beetje aan de kleine kant, maar groter wordt ook formeler. Het spon tane gaat er dan snel af En als je dan kijkt naar de kwaliteit van de be stuurders elders in de regio, dan leidt dat niet direct tot verbetering." Burgemeester Siebe Kramer: „Ik vind het een non-stelling en een non-optie. Wat gaat er in Kapelle niet goedBestuurlijk en financieel gaat het allemaal oké. Soms duurt reacties: 229 Kapelle solliciteert naar herindeling 181% oneeijs 19% PZC-lezers reageerden deze week op de stelling op de site: 'Kapelle sol liciteert naar herindeling'. Aanleiding was berichtgeving in de PZC over de lange aanloop naar besluiten over Kapelse zaken als de brede school, de fiets-voettunnel onder het spoor en het nijpend tekort aan vers bloed voor de gemeentepolitiek. het wat lang, maar dat komt in veel meer gemeenten voor. Ik vraag me af of mensen wel weten waar ze ant woord op geven." Jacques Koppert, voorzitter vere niging van eigenaren park De Oesterbaai in Wemeldinge: „De besluitvaardigheid zou wat krachtiger kunnen. Maar of dat aan de raad ligt? In eerste instantie ligt het aan het college. Ook heeft Kapel le stugge ambtenaren. Groter lijkt me een voordeel, nu draait het hier om enkele personen. Maar we moe ten ook kritisch kijken wat er op in ternet langskomt." Rob Lambeck, PvdA-fractievoor- zitter: „Ik zou wel eens willen wat het pro bleem eigenlijk is. Het besluit over de tunnel is door de raad snel geno men. Maar het voortraject had an ders gemoeten. Er is indertijd ge haast subsidie aangevraagd op basis van geschatte kosten. Die bleken uit eindelijk de helft van de eigenlijke kosten. Daardoor hebben we fink wat subsidie misgelopen." André Schmidt, fractievoorzit ter GemeenteBelang: „Hier schrik ik wel van. We hebben het toch best redelijk voor elkaar. Maar misschien moeten we in het na jaar eens een evaluatie houden over het afgelopen jaar en nadenken over: wat gebeurt er na de verkiezingen? Misschien kunnen we met minder mensen toe. Waarom drie wethou ders? Twee is wellicht genoeg." Niek Flipse, directeur openbare basisschool De Moolhoek in Ka pelle: „De komende vier jaar heeft Kapelle nog zoveel projecten af te handelen dat het onverstandig is om naar schaalvergroting te kijken. Kijk maar naar de dagarrangementen die we voor de naschoolse opvang ontwikke len. De brede school, dat is gewoon een lang proces, waar je met veel par tijen rekening moet houden." GOES - Aan het Goese Meer verrijzen allerlei bouwwer ken voor het Afrika-spektakel dat vrijdag 10 juli begint, met als hoogtepunt de openluchtvoorstelling Ubuntu die negen keer wordt opgevoerd. Blikvangers zijn onder meer 'de Poort naar Afrika' en een negen meter hoge pyramide, die beide uit bamboe zijn vervaardigd. De pyramide drijft inmiddels in het Goese Meer. Op het festivalterrein bouwen in Nederland en België woonach tige Afrikanen ook een huttendorp volgens traditionele methoden op. Het type is in West-Afrika overal te vinden. Binnen is het wonderbaarlijk koel. Q www.goesafrika.nl video op www.pzc.nl CIERLE - Een 38-jarige vrachtwa genchauffeur uit Krabbendijke is donderdagochtend om het leven gekomen bij een zware kettingbot sing op de E34 bij het Belgische Gierle. Zijn 2-jarige zoontje, die in een zitje naast hem in de truck zat, raakte gewond. De vrachtwagenchauffeur uit Krab bendijke zag vermoedelijk te laat dat er een file was en reed in op twee andere vrachtwagens. ZEEUWSE De vrouw van middelbare leeftijd uit Breskens is de hulpvaardigheid zelve. Waar nodig steekt ze een hel pende hand toe. Wie op doorreis is en honger heeft, wordt door haar een smakelijke kaaskroket voorgezet en ook de dorstigen worden gelaafd. Laatst meerde een rondvaartboot af in de haven van Breskens. Die nam een grote groep gasten van een zorgorganisatie mee voor een aantrekkelijk vaartochtje. Tip? redactie@pzc.nl De vrouw stapte aan boord om de passagiers te helpen aan wal te ko men. Door de deining ontstonden bij het ontschepen namelijk wat problemen. Braaf waarschuwde de inwoonster van Breskens iedereen die van boord ging met de steeds herhaalde woorden: 'Pas op uw hoofd'. De passagiers pasten allen op, waarna ze tevreden zelfvan boord stapte. En keihard haar hoofd stootte. Trekking 10 juli De hoogste van Nederland! Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23