Zorg Emergis schiet tekort PZC s 4,10 en 11 9 Vrouw aangespoeld Amadore vfyenst alle Onderstroom festivalgangers een hele leuke tijd toe. Minister past rookverbod aan Reizen we het virus tegemoet? ZATERDAG 4 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 15 nummer 1,50, zaterdag 2,20 Alle renners, koersen en uitslagen www.pzc.nl/tourdefrance PR-machine van Obama laat niets aan toeval over WALCHEREN Inspectie komt met vernietigend oordeel over Zeeuwse instelling. door Marcel Modde KLOETINGE - Voorzitter Leen van Leersum van de Raad van Bestuur schat dat 'enkele honderden' schi zofrene verslaafden bij Emergis on voldoende zorg hebben gekregen. Hij zei dat gisteren in een reactie op een vernietigende rapportage van de Inspectie voor de Gezond heidszorg. De inspectie deed eind vorig jaar onderzoek bij 33 instellingen voor geestelijke gezondheidszorg. De conclusie was dat schizofrene pa tiënten met een verslaving bij Emergis 'een hoog tot zeer hoog ri sico op onverantwoorde zorg' lo pen. Nergens anders in Nederland is het voor die groep zo slecht gere geld, aldus de inspecteur. Met name die kwalificatie is in Kloetinge hard aangekomen, rea geert Van Leersum. „We weten dat bepaalde zaken beter moeten. Daar zijn we ook al mee bezig. Al leen zo'n oordeel had ik niet ver wacht." Hij put hoop uit het feit dat de in spectie geen tijdelijke patiënten stop heeft bevolen. Dat lijkt een beetje tegenstrijdig met de harde kwalificatie. „Maar ik heb vandaag overleg gehad met de inspecteur en hij steunt de lijn van verbeterin gen die al was ingezet." Emergis is VLISSINGEN - Op het Badstrand in Vlissingen is gistermiddag rond half drie 56-jarige vrouw uit de gemeente Veere, die gisteren als vermist is opgege- het lichaam van een vrouw aangespoeld. ven door haar familie. De politie politie sluit een ongeluk of misdrijf uit. De vrouw was gewoon gekleed, niet in zwemkleding. Het gaat om een foto Lex de Meester Kom tussendoor lekker genieten van een hapje of drankje op één van onze gezellige terrassen aan deVlissingse Boulevard. g. Voorgerecht f' 'Hoofdgerecht Tjage recht Heerlijk ve< slagroom wel onder 'intensief toezicht' ge steld. Bestuur en directie laten on afhankelijk onderzoek doen naar de structuur en cultuur bij Emer gis. Dat wordt 22 juli besproken met de inspectie. pagina 3: commentaar pagina 4 en 5: inspectie let stren ger op de crisisopvang DEN HAAG - Minister Ab Klink (Volksgezondheid) verwacht bin nen twee of drie maanden de re gels voor het rookverbod in de ho reca te kunnen aanpassen. Hij zei dat gisteren in reactie op de uit spraak van het hof in Leeuwarden dat het rookverbod niet duidelijk in de wet geregeld is. Klink denkt dat hij de wet niet hoeft aan te pas sen, hoogstens op onderdelen. Al leen onderliggende regels verande ren gaat sneller dan een wetswijzi ging. Voor de minister en voor een Kamermeerderheid blijft een alge heel rookverbod voorop staan. „Vooralsnog is het uitgangspunt dat in horeca zonder personeel een rookverbod geldt." pagina 7: Klink past rookregels aan Rookverbod is onhoudbaar reageer op www.pzc.nl UW reacties: 571 Drie keer per week post is voldoende 26% I 74% EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Economie: 13; Menin gen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Cul tuur: 33; Sport: 35 t/m 44. Bijlagen: Geslaagd!; Spectrum; Reizen/ Wonen/Media met daarin Televisie: 64 t/m 67. •Hg |p§§ Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 _8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1