PZC Jongensdroom is uitge ;omen 'Schaf onderscheid School waarschuwt tussen drugs af potentiële spijbelaar Schotse hooglander valt man aan 12 zaterdag 4 juli 2009 Blofzanger Paskal Jakobsen en Ed Kowalczyk op Concert at Sea. foto Ronald den Dekker IN BEELD door Ernst Jan Rozendaal B lofzanger Paskal Jakobsen heeft het na afloop meteen getwitterd: de jongste editie van Concert at Sea was de allerbeste tot nu toe. „Vorig jaar was het al een vlekkeloze editie", ver telt hij, terugkijkend op het weekend. „Nu hadden we twee succesvolle dagen van dezelfde kwaliteit en geen grote din gen die mis gingen. Als je dan twee keer veertigduizend mensen voor je ziet die zich zo goed vermaken. Dan kun je ge- Concert at Sea 2009 Artiesten vrijdag: Marco Borsato, Van Vel- zen, Racoon, v Bezoekers: 40.000. Artiesten zaterdag: Blaf, Ed Kowalczyk (Li ve), Golden Earring, Ilse de Lange, Maria Mena, Bertoif, IOS, De Hobbyisten, s- Bezoekers: 40.000. door Ernst Jan Rozendaal rust spreken van de beste aflevering ooit." Het optreden van Blaf met de Amerikaan se zanger Ed Kowalczyk beschouwt Jakob sen als zijn persoonlijke hoogtepunt. „Dat was een jongensdroom die uit kwam. En dan die twee nummers, 'Sel ling the drama' en 'I alone', die zijn voor mij zo bepalend geweest voor wat je met popmuziek kunt doen. Ineens werd dui delijk dat stevige rock commercieel ook interessant kan zijn en niet alleen in een alternatieve hoek thuishoort. Het was ge weldig om deze liedjes, mijn favoriete Li ve-nummers, samen met hem te spelen en hem alleen maar te zien glimlachen." Artiesten voelen zich thuis op Concert at Sea, zo bleek vorige week nog eens uit een interview met Golden Earring-drum mer Cesar Zuiderwijk op de PZC-site. Volgens hem is dat omdat artiesten bij de organisatie zijn betrokken. „Als band loop je op festivals tegen dingen aan", be vestigt Jakobsen. „Je beseft hoe prettig het is om op een bepaalde manier te wor den ontvangen. Zo ontvangen we dan zelf ook onze gasten. We staan hier als het ware aan de andere kant van de bar." De frontman van Blof-kan zich vinden in het commentaar van maandag in de PZC, waarin werd vastgesteld dat de basis van het festival smal is. „Er is een betrekkelijk klein aanbod aan grote artiesten in Neder land", erkent Jakobsen. „Je ziet wel aan was. Van Velzen stond twee jaar geleden ook op het festival. Hij is zo gegroeid dat hij nu een veel prominentere plek had. Datzelfde kan ook gebeuren met arties ten als Alain Clark en Bertolf Het is zaak dat wij goed blijven opletten wat er ge beurt in muziekland. We willen dat elke artiest op Concert at Sea ons kwaliteits- stempel kan dragen. Tegelijkertijd moet het laagdrempelig blijven. Ik durf wel zo arrogant te zijn dat ik zeg dat in dat op zicht geen enkel ander festival met Con cert at Sea kan concurreren." VIDEO VAN DE WEEK reacties: 490 mm Michel Jackson was de beste popartiest van de twintigste eeuw eens- 34% oneens 66% MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL 1Concert at Sea overtreft zich zelf opnieuw (28/6) 2. Golden Earring speelt de scheuren in de Brouwersdam (27/6) 3. Handrem vergeten: auto te wa ter (25/6) IN BINNEN- EN BUITENLAND 'Baldadig gedrag stopt op een gegeven moment, maar pyromanen gaan steeds bruter te werk' Commandant Maljaars van de brandweer over de coniferenbranden De raad van hoofdcommissarissen wil af van het onderscheid tussen soft- en harddrugs. Ook vindt de top van de Nederlandse politie dat coffeeshops slechts een keer per dag mogen be voorraden met maximaal vijfhonderd gram. Die standpunten staan in een brief van de hoofdcommissarissen aan de Adviescommissie Drugsbeleid. Leerlingen van scholengemeenschap Nehalennia krijgen het cijfer één als ze maandag 6 juli of dinsdag 7 juli zonder doktersverklaring afwezig zijn tijdens de repetitieweek. Volgens de school is een aantal leerlin gen van plan te spijbelen, om de Westkapelse kermis te kunnen bezoe ken. Een Schotse hooglan der heeft in natuurge bied Slikken van de Heen bij Sint-Philips- land een wandelaar aangevallen. De man raakte zwaargewond en moest met spoed naar het ziekenhuis. Ouderen drinken overmatig Gezin krijgt lucht Steeds meer ouderen grijpen bij proble men naar de fles. In tien jaar tijd is het aan tal probleemdrinkers van 55 jaar en ouder met maar liefst 89 procent gestegen. De omvang van het probleem is waarschijn lijk nog groter, aldus het Trimbos-insti tuut. Consumenten kunnen sinds 1 juli fors geld besparen. Bijna alle huishoudens zien hun energienota tot enkele honderden euro's per jaar dalen. De consument profiteert daarmee van de lage olieprijs. Nederlan ders hoeven bovendien de komende tijd niets in te leveren. Meisje overleeft vliegcrash Een 14-jarig meisje overleeft als enige een vliegtuigcrash met een Airbus bij de Como ren. Alle andere inzittenden, in totaal 152 personen, komen om. Het meisje heeft al leen last van haar sleutelbeen, maar voor de rest maakt ze het goed. De oorzaak van de crash is vermoedelijk turbulentie. Gedeputeerde Harry van Waveren presenteert boek over Zeeuwse canon. Kernenergiedebat van Wise en Greenpeace in Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. tïUWKW'll'H Start Eerste Vlissingse Zeezwemtocht. Presentatie nieuwe Zilte Zaligheid: inktvis uit de Oosterschelde. VRIJDAG 10 JULI Philippine krijgt eigen jeu-de-boulesbaan. ZATERDAG 11 JULI De American Day in en rond het Muzeeum in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 148