Op een onbewoond eiland reizen Golden Tulip Op een onbewoond eiland kamperen en in een indianentent slapen. Op het eiland De Kluut in het Veluwemeer is het volgens Birgitta Hermans absoluut anders kamperen. SM Het Veluwemeer biedt veel recreatie mogelijkheden. Er zijn stranden, jachtha vens, visgelegenheden en aanlegplaat sen. Een aantal attracties in de omge ving: Exclusieve lezersaanbieding: Voordelig uit naar Drenthe! Zaterdag 4 juli 2009 foto's Birgitta Hermans hebben geen moment het gevoel dat we in een tent slapen. De nomadentent is op gebouwd rond een houten skelet met in het midden een houtkachel. Door de licht koepel is de maan en de sterrenhemel te bewonderen. Lichaam en geest komen tot rust in de omhelzing van de tent. Het is romantisch en betoverend. 's Avonds gaan de meeste gasten naar de centrale, ruim opgezette tipi. In een cirkel rondom de vuurplaats liggen kleurrijke kleedjes op matrassen. Er branden kaar sen en er liggen spellen, boeken en tijd schriften. De eerste aanblik van gasten op matrassen rond het vuur, lijkt wat zweve rig. Maar dat gevoel verdwijnt snel, zodra iedereen met elkaar in gesprek raakt. Als we na een heerlijke nachtrust afscheid ne men van het 'indianenreservaat' hebben we het gevoel er een familie bij te hebben gekregen. St Het eiland De Kluut bestaat uit een aan tal open plekken met tenten, een na tuurgebied en een haventje. Langs de oevers van is het Veluwemeer ondiep. Wie wil, kan drie keer per dag naar de wal, boodschappen doen of naar een van de attracties in de regio. Campspirit organiseert zelf ook activiteiten, zoals creativiteitscursussen, yogaweekenden en Braziliaanse dansweekenden. tJ www.campspirit.nl PW* Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Dolfinarium Harderwijk; Apenheul Apeldoorn; Paleis Het Loo Apeldoorn; Walibi World Bid dinghuizen; Het Nationale Park De Hoge Veluwe (in gang Hoenderloo of Ot- terlo) en het Kröller-Müller Museum Otterlo. Wachtend op de oever van het Veluwemeer zien we campingbeheerder Doron aan komen varen met een klein strijkijzer- tje. Een avontuurlijk vakantiegevoel bor relt op. Het kleine bootje brengt ons naar eiland De Kluut, dat slechts zes voetbalvel den groot is. Het eilandje ontstond vijftig jaar geleden door zandopspuiting. Na tien minuten varen belanden we in een andere wereld. Onze hartslag neemt direct een lager tempo aan. Er zijn geen auto's en geen fietsen. Slechts bomen, gras en een ruim opgezet tentenkamp be staande uit acht tipitenten en twee yurts (nomadetenten uit Mongolië). Rustzoe- kers die niet willen sjouwen met tent, slaapzakken, potten en pannen vinden hier hun plek. De tenten zijn volledig in gericht met bedden, dekbedden, kookfaci- liteiten en ze zijn sfeervol aangekleed met maskers en kleurrijke kleden. Het is luxe en tegelijkertijd eenvoudig kamperen. Geen disco, televisie of zwembad. Wel rust, stilte en ruimte voor ontmoetingen. De tipi's hebben een krachtige, maar ook ontspannende uitstraling. In het midden hebben ze een vuurplaats. De speciale rookflappen zorgen ervoor dat de'rook op stijgt naar boven en niet in de tent komt. De statige, hoge palen waar het tentdoek omheen is gespannen, vormen volgens de indianencultuur 'de paden van de aarde naar de hemel'. „Het is een speciale belevenis die ieder een een keer zou moeten meemaken", zegt één van de gasten. Zij is hier samen met haar kinderen voor de tweede keer. De kinderen leren houthakken en verma ken zich met een bal en met elkaar. Af en toe nemen ze een duik in het Veluwe meer en vervolgens klimmen ze via een eenvoudig keulcéntrapje de wal weer op. Het keukentrapje is symbolisch voor de manier waarop hier wordt gekampeerd. Als er weinig is, komt de creativiteit vrij.- De saamhorigheid onder de gasten is groot, maar niet benauwend. Er moet een yurt opgebouwd worden. De campingbe heerders vragen de gasten of ze zin heb ben mee te helpen. De klus blijkt uiterma te geschikt voor een soort teambuilding: discussiëren over de juiste plek van de pa len, fouten maken en opnieuw beginnen. Uren nadat alle onderdelen meerdere ke ren door verschillende handen zijn ge gaan, staat de yurt eindelijk overeind. Zonder irritatie. Een compliment voor het team. Met een welver diende borrel en vol trots kijken we naar het resultaat van onze dagbesteding. Het verblijf in de Mongool se yurt is pure luxe. We U verblijft 3 dagen in het gastvrije 4-sterren Golden Tulip Midden-Drenthe, centraal gelegen in het groene hart van Drenthe. Het hotel ligt net buiten het dorp Westerbork en is omgeven door schitterende natuur gebieden met uitgestrekte wandel- en fietspaden, levendige dorpen en diverse bezienswaardigheden. Golden Tulip Midden-Drenthe beschikt over 34 kamers welke zijn voorzien van bad en douche, minibar, tv, telefoon, bureau, zitje, kluis en terras/Frans balkon. Daarnaast beschikt het hotel over een knusse lounge en een sfeervol a la carte restaurant "Ruyghe Venne" Er is een grote tuin met fraai gelegen terras, afsluitbare fietsen stalling en gratis parkeergelegenheid. Fiétshuur in het hotel is mogelijk voor 7,50 per dag. Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u een korting van 48,50 p.p. en betaalt dan slechts 99,00 i.p.v. 147,50 p.p. voor onderstaand voordeelarrangement. Inhoud arrangement: ontvangst met kopje koffie of thee en plak Drentse koek ansichtkaart van Drenthe 2x overnachting in luxe kamer met eigen terras/Frans balkon 2x uitgebreid ontbijtbuffet lx heerlijk 3-gangen diner regioplattegrond met fietsroutes Voorwaarden: de prijs is gebaseerd op 2 personen per luxe kamer. Deze actie is geldig tot 22 december 2009 m.u.v. feestdagen. Voor deze aanbieding is een beperkt aantal kamers beschikbaar en maxi maal 4 personen per bon. Reserveren kan telefonisch van 9.00 tot 17.00 uur via 0593-331444 of online via www.gtmiddendrenthe.nl/login (de toegangscode voor deze kortingsactie is WG0709) MIDDEN-DRENTHE Reserveren: 0593 331 444 of online via www.gtmiddendrenthe.nl/login (de toegangscode is WG0709) Golden Tulip Midden-Drenthe I Beilerstraat 24a 9431 TA Westerbork www.gtmiddendrenthe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 104