Williams-zussen op herhaling PZC PZCI27 Minderhoud stuwt zijn ploeg naar goud 28 én 29 De Bruijn strandt in kwalificaties Speel mee en word Tour Manager 2009! Vrijdag 3 juli 2009 Profclubs trainen voor competitie op Zeeuws gras Erik Breukink was 20 jaar geleden laatste Nederlander in het geel Tip? sport@pzc.nl Venus Williams had geen kind aan de nummer één van de wereld, de Russin Dinara Safina: 6-1 6-0. foto Sean Dempsy/AP Russinnen kunnen Amerikaanse finale niet voorkomen. door Edward Swier LONDEN - Elena Dementjeva speel de de beste tenniswedstrijd van haar leven, Dinara Safina de aller slechtste. Het resultaat was hetzelf de. De Russinnen verloren, Serena en Venus Williams wonnen. Morgenmiddag staan de twee Amerikaanse zussen voor het tweede opeenvolgende jaar (en de vierde maal in totaal) tegenover el kaar in de vrouwenfmale op Wim bledon. Venus won Wimbledon al vijf keer, Serena twee keer. Het is zoiets als in het voetbal, waar in de regel na negentig minu ten de Duitsers winnen. Laat de zussen Venus en Serena Williams een belangrijke tennismatch op een grandslamtoernooi spelen- en ze komen, hoe groot de tegen stand ook is, als winnaars uit de bus. Dementjeva kreeg tegen Sere na Williams nota bene een match- punt, maar zelfs dat is geen reden voor een echte Williams om te bui gen. Na drie enerverende sets, die 2 uur en 49 minuten lang boeiden, was Serena finaliste: 6-7,7-5, 8-6. Bood de partij tussen Serena Willi ams en Dementjeva spektakel van de bovenste plank, de confrontatie tussen Venus Williams en Dinara Safina was een draak van een wed strijd. Gelukkig was het snel voor bij. Venus leek zich haast te scha men op de baan, Safina - toch echt De tenniszussen Serena en Ve- nus Williams staan in de vrou wenfinale van Wimbledon. Venus verpulverde Safina, Serena won nipt van Demetjeva. de nummer één van de wereld - moest dat sowieso. Ze werd in 51 minuten weggevaagd: 6-1, 6-0. Het is maar weer eens het bewijs dat de WTA, de belangenorganisa tie van het vrouwentennis, een nieuwe puntentelling moet ma ken. De Williams-zussen zijn toch echt de beste tennissters. Serena won inmiddels al tien individuele grandslamtitels, Venus zeven. Safi na (nog altijd op nul) moet hopen dat het er ooit van komt. Omdat de Williams-zussen de klei nere evenementen laten lopen, of wanneer ze wel deelnemen niet zo gefocust zijn, raken ze. veel pun ten achterop bij 'veelspelers' als Sa fina. Niet eerder in de geschiedenis van het proftennis voor vrouwen werd een nummer één van de wereld in een grandslamtoernooi zo verne derd. Dementjeva kon zichzelf veel meer minder verwijten. Op één cruciaal punt, het matchpoint dat ze bij 5-4 in de derde set kreeg, had ze meer durf moeten tonen. „Opeens stond Serena aan het net, ik had het niet gezien. Jammer. Zo had ik een matchpoint, zo was het weer weg." MIDDELBURG - Jean-Paul de Bruijn heeft de laatste kwalificatieronde van het wereldbekertoernooi drie banden in Matosinhos (Portugal) niet overleefd. De biljarter uit Hulst kwam in de poule van drie niet tot winst. Eerst verloor hij met 2-1 van de Oosten rijker Andreas Kronlacher, waarna hij in zijn tweede partij met 2-0 klop kreeg van de Spanjaard Javier Palazon. Achteraf gezien was de eerste ne derlaag niet van belang. Wanneer De Bruijn zijn tweede partij ge wonnen zou hebben, had hij het hoofdtoernooi gehaald. Palazon overtrof zichzelf echter met een ge middelde van ruim 1,8. De Bruijn reikte tot een gemiddelde van ruim 1,5. AKEN - De .Nederlandse dressuur- equipe heeft op het CHIO van Aken de landenwedstrijd gewon nen. Het was pas de tweede keer dat Oranje de beste was in 's we relds meest prestigieuze wedstrijd. Doe winnende formatie bestond uit Westkappelaar Hans Peter Min derhoud (Nadine), Anky van Grunsven (Salinero), Marlies van Baaien (O'Iay) en Sander Marijnis- sen (Moedwill). Minderhoud had, met zijn tweede plek individueel, het belangrijkste aandeel in de zege. Hij stelde daar mee zijn kandidatuur voor het EK, eind augustus in Engeland. „Ik wist dat ik weer eens iets heel goeds moest laten zien. Dat is me gelukt", zei de nummer vijf van de Olympische Spelen van Hong kong. De eerste keer dat Duitsland niet won, was in 2005. Ook toen was Nederland (destijds Anky van Grunsven, Laurens van Lieren, Edward Gal, Kirsten Beckers) ster ker. Duitsland miste zijn grote fa voriete Isabell Werth. De vijfvou dig olympisch kampioene is er naar alle waarschijnlijkheid straks op het EK ook niet bij wegens een in Duitsland spraakmakende do- pingaffaire. De Nederlandse bonds coach Sjef Janssen heeft vijf goede combinaties, terwijl hij er slechts vier kan opstellen. Drie van die vijf waren er in Aken niet bij. Beleef de Tour de France dit jaar optimaal! Schrijf in vóór zaterdag 4 juli 10.00 uur en stel uw eigen wielerploeg samen. Op www.pzc.nl/tourmanager vindt u alle spelregels en voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81