Hans Verhagen zoekt maximale 0... de GROOTSTE WELLNESS AÖTIE, vanwege GROOTSTE INKOOP WoningExpo Zeeland Alliantie getijstudie NU incl. plaatsen NU NU €899 - NU incl. NU €4.495 Peilbeheer niet aan provincie Vrees voor vertrek KvK Hinderlijke storing op tv daardoor de LAAGSTE VERKOOPPRIJZEN! SPA BAD mbo NORMAAL €9.916 €6.750 stoomcabHT NORMAAL €4.100 25% KORTING €2.995 buitendouche NORMAAL €1.245 SAUNA OSLO NORMAAL €4.840 plaatsen €4.359 ZWEMBAD LUGARDEtype Ibizl NORMAAL €5.618 Jan.van 24 Vrijdag 3 juli 2009 middelburg - Directeur Tjeu van Mierlo van de Zeeuwse Milieufede ratie (ZMF) maakt zich zorgen om de gevolgen van de nieuwe lande lijke Waterwet die volgend jaar wordt ingevoerd. De regelgeving vervangt de negen bestaande wet ten op dit gebied. Eén van de uitvloeisels is dat het waterschap besluiten over verho ging of verlaging van het grondwa terpeil niet meer ter goedkeuring hoeft voor te leggen aan de provin cie. Straks geldt alleen nog maar in formatieplicht. Daarmee vervalt een belangrijke 'veiligheidsklep', zei Van Mierlo gisteren in de verga dering van de provinciale commis sie omgevingsbeleid. Hij waar schuwde voor mogelijk schadelijke gevolgen voor de natuur. middelburg - Nu het Onderne- mingshuis er niet komt, bestaat de kans dat de Kamer van Koophan del zich buiten Zeeland vestigt. Dat vrezen Statenleden Sjoerd He- ijning (WD) en Wouter van Zand- brink (PvdA). Wat doet het dage lijks provinciebestuur om het On dernemingshuis alsnog van de grond te krijgen?, vragen zij geza menlijk aan Gedeputeerde Staten. En als de NV Economische Impuls Zeeland niet kan garanderen dat zij twee jaar huurder zou zijn in dat huis, zal dat betekenen dat EIZ de evaluatie van het stimulerings orgaan volgend jaar niet zal overle ven? De Statenleden menen dat juist bij de economische crisis het Ondernemingshuis hard nodig is. Hans Verhagen (70), die eind mei de P.C. Hooft-prijs voor zijn poëzie ontving, wordt vandaag en morgen in zijn geboorteplaats Vlissingen geëerd met een festival over zijn werk als dichter, schilder en televisiemaker. Het werd gisteravond ingeluid met de opening, door Jan Mulder, van een expositie van zijn schilderijen. door Rolf Bosboom foto's Ruben Oreel Galerie Verhagen, staat op de ruit van de leeg staande winkel in de Sint Jacobspassage, waar zijn schilderijen worden geëxposeerd. „Ik hoop dat de men sen denken dat het een groente boer is", zegt de P.C. Hooft-prijs-laureaat. Enkele tiental len doeken sieren de wanden: schilderijen die hij nog in zijn be zit had en twee nieuwe werken. Samen bestrijken ze een periode van 25 jaar en vormen een fraai overzicht van zijn beeldende kunst. „Het is een soort retrospec tief, wat al met mijn televisiewerk en mijn poëzie is gebeurd, maar nog niet met mijn schilderijen. Dit vind ik wel heel leuk. Het is de meest bevredigende tentoonstel ling die ik ooit heb gehad." Hans Verhagen had er niet op gere kend dat Zeeland hem met een fes tival zou eren. „Dat is het laatste waar ik aan gedacht had, eerlijk ge- zegd." Hoewel hij al decennia in Amster dam woont, blijft Vlissingen voor hem iets bijzonders houden. „Ik ben hier toch geboren en getogen. Ik heb hier dromen gehad en daar van is een aantal meer dan uitgeko men, maar er zijn hier ook ver schrikkelijke dingen gebeurd, maar dat hoort bij de totaliteit van het leven." „Ik heb altijd wel een zekere op winding als ik naar Vlissingen reis, maar ook de neiging om weer snel weg te gaan, omdat sommige din gen me niet bevallen, zoals het to taal rücksichtslos en stompzinnig afbreken van de binnenstad en daarvoor een nieuwbouw in de plaats zetten die de middenstand niet kan opbrengen. Dat wat men sen moeten vergeten hebben ze hier in stand gehouden, zoals aller lei oude wetten en moralen, en dat wat ze in stand moeten hou den hebben ze afgebroken, in let terlijke zin ook." De aandacht rond de PC Hooft- prijs ('Zo'n prijs is uiteindelijk toch flauwekul allemaal') heeft hem nogal onledig gehouden. „Ik ben blij dat het voorbij is, want ik kreeg het een beetje benauwd van al die belangstelling. Er werd voort durend geroepen 'niet voor zijn tijd' - dat herken ik wel - maar aan de andere kant merkte ik verwon dering van mensen die zeggen: het is toch een deftige prijs, voor men sen als Harry Mulisch, maar niet voor zo'n belhamel? Ik ben inder daad niet zo'n chique, gearriveerde schrijver, maar ik heb natuurlijk ge woon keihard aan-die poëzie ge werkt en een eigen iets ontwik keld wat er mag zijn. Ik ben niet blind, ik weet heus wel dat het heel goed is." Met schilderen begon hij in 1984. „Dat was in een periode van zelfge kozen eenzaamheid, na een schei ding. Ik deed het om die - het klinkt misschien braaf - te over- Te weinig standhouders voor woonbeurs in de Zeelandhallen Goes. door Frank Balkenende GOES - De WoningExpo Zeeland gaat volgend jaar niet door. De di rectie van Libéma/Zeelandhallen in Goes heeft het evenement, dat samenliep met de beurs Tuinidee, geschrapt door een gebrek aan in schrijvingen van standhouders. Volgens woordvoerder Maurice Nieuwland van Libéma is er door de economische crisis minder ani mo voor de woningbeurs. „We wil len geen ingekrompen beurs in de markt zetten. Dat is niet juist te genover de consument." Libéma studeert op een alterna tief, dat in elk geval een beurs wordt met het concept 'wonen'. Die wordt dan gekoppeld aan Tuinidee. Deze beurs is gepland op 20, 21 en 22 maart 2010. WoningExpo Zeeland was de afge lopen jaren een belangrijke infor matiebron voor mensen die zich in Zeeland willen vestigen en voor Zeeuwen die van plan zijn een huis te bouwen. Verschillende ge meenten prezen op de beurs - met steeds fraaiere stands - hun nieu- door Frank van Cooten terneuzen - De nieuwe zenderin deling van Delta zorgt voor een hoop storingen bij Zeeuwen met digitale televisie. Op vrijwel alle ka nalen zijn hinderlijke digitale vlek ken en strepen te zien. Volgens een medewerker van Del ta geldt dat alleen voor de mensen die een Samsung digitale ontvan ger hebben met typenummer DCB H 360R. „De problemen zijn bij ons be kend. We werken er hard aan om dit op te lossen. Hoe lang dit gaat duren? Geen weken in ieder geval, eerder een paar dagen." Wiersma ziet veel werk en exportkansen in getijdenenergie. door Claudia Sondervan middelburg - Zeeland stapt aan boord van een driejarige studie naar getijdenenergie uit Zeeuwse wateren: de Grevelingen en de Oosterschelde. Met hulp van het Rijk en de Europese Unie willen Rijkswaterstaat, de drie kustpro vincies, energiebedrijven Delta en Eneco en ondernemers in getijden- Wij vraaen qeen aanbetaling Speciaal voor u ingekocht voorraad uit Levering U870 IZI 210x175cm ^undert Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl •Vraag naar de actievoorwaarden in de showroom. Actie geldig t/m 31-7-2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78