Veere toetst juridisch beleid X Borsele moet toerist lokken met 'energie' Brand door kortsluiting in kwekerij HENGELSPORT JANPETER Sloopregelingü! Uw oude zeehengel is 50 euro waard... a Zomerfeest in rosso VOOR SNELLE BESLISSERS! PROFIL^ /ufaVrö* w Vrijdag 3 juli 2009 21 bij aankoop van een K-2 zeehengel (max. 1 per klant en... Op—Op) Scheldestraat 33 VLISSINGEN - 0118-418313 Raad heeft kritiek op aanpak van gemeente. door Emile Calon domburg - De Veerse fractievoor zitters gaan na de zomer overleg gen met het dagelijks bestuur van de gemeente over het juridisch be leid van Veere. Dat is nodig omdat een belangrijk deel van de raad vindt dat de ge meente de laatste tijd bij de recht bank wel erg vaak in het ongelijk wordt gesteld tijdens juridische procedures. Verschillende fracties uitten daar gisteren, tijdens de raadsvergade ring, hun zorgen over. Zo vroeg PvdA/GroenLinks of de gemeente wel voldoende juridische kennis in huis heeft. De WD stelde dat al die verloren juridische geschillen het imago van de gemeente scha de toebrengen. Volgens fractievoor zitter I. Bierens is uiterste zorgvul digheid een noodzaak. Ze herin nerde het college eraan dat de Commissie Bezwaar- en Be roepschriften daar al een aantal maal op heeft gewezen. Inspreker A. van Leeuwen was in zijn kritiek op het gevoerde beleid veel feller dan de fracties. Volgens hem probeert de gemeente te vaak en te veel het eigen gelijk na te stre ven ten koste van de eigen inwo ners. Ook zei hij onomwonden dat de gemeente zo nu en dan bur gers kapot probeert te procederen door beroep op beroep in te stel len. Wethouder W. van Tatenhove (CDA) zei dat de gemeente juist te rughoudend is in het voeren van juridische procedures. Als er naar de rechter wordt gestapt, is dat wel overwogen, aldus de wethouder. Hij zei ook dat bij een eerste nega tieve uitspraak de gemeente niet automatisch de juridische strijd op geeft. In sommige gevallen pro beert Veere dan bij een hogere in stantie zijn gelijk te halen. Burge meester R. van der Zwaag viel de wethouder bij. Hij wees de raad er op dat de gemeente ook heel veel zaken wint. „Maar die halen de pu bliciteit niet." De gemeenteraad toonde zich over het algemeen zeer tevreden met het tot nu toe gevoerde algehe le beleid. Er kwamen geen moties of amendementen op tafel om het bij te stellen. Wel waarschuwde P. Louwerse (PvdA/GL) dat het niet lang meer zal duren of sommige basisscholen in kleine Veerse kernen zijn niet meer levensvatbaar omdat het leer lingenaantal flink daalt. IZV niet betrokken bij brand; pand al in 2008 verkocht. KLOOSTERZANDE - De brand in het voormalige pand van dak- en gevel- bekledingsbedrijf IZV in de dorps kern van Kloósterzande is veroor zaakt door kortsluiting in een van de ruimten in het pand waar hen nep werd gekweekt. IZV verkocht het pand anderhalf jaar geleden aan projectontwikke laar KZK Projectregisseurs en heeft dus nadrukkelijk geen enkele relatie met de illegale activiteiten in het gebouw. Onduidelijke be richtgeving op de website van de krant leidde gisteren bij IZV tot een stroom van telefoontjes. „Erg vervelend dat dit zo is verlopen", zegt IZV-directeur Bob Compiet. De brandweer is van 22.15 tiur tot 's nachts half drie met vijfendertig manschappen bezig geweest om het vuur te bedwingen. Dat werk werd volgens brandweercomman dant Jan Rijk bemoeilijkt omdat er direct achter de voorgevel van het pand een wand was opgetrokken om de criminele handelingen aan het zicht van de buitenwereld te onttrekken. De schade aan het ge bouw valt volgens Rijk mee. Bewo ners van twéé belendende wonin gen zijn uit voorzorg tijdelijk geë vacueerd. De technische recherche van de politie was gisteren de hele dag in het pand voor sporenonder zoek. MIDDELBURG - De bewoners van Sint Willibrord in Middelburg vermaakten zich gisteren tijdens het zomerfeest op het plein voor hun zorgcen trum met spelletjes. ledereen was - vanwege het thema 'In rosso - in het rood gekleed. Behalve spelletjes waren er ook een boeken- en rommelmarkt en muziek, onder meer een optre den van John Benita. In kraampjes werden oliebol len, wafels, ijs en vis verkocht. Ook de barbecue - bij uitstek horend bij een zomerfeest - ontbrak niet. foto Ruben Oreel Het voordeel van een financieel plan 3: Betere resultaten Een financieel plan betekent een stuur. Zonder plan zijn goede resultaten een toevals treffer. Uw toekomst is te belangrijk om aan het toeval over te laten. Bel daarom Estateplan* voor een onafhankelijke financiële coach. Bel nu 0118 - 640915 of kijk op www.estateplan.nl Estateplan is geregistreerd bij AFM ESTATEPLAN door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Borsele profiteert te weinig-van het toerisme. Dat kan veranderen door één gedurfd, aansprekend thema te kiezen en dat is, volgens drie jonge Borselse ondernemers, 'energie'. „We moeten er niet meer voor weglopen dat Borsele in Neder land vooral bekend is door de kern centrale", legt één van de initiatief nemers, Robbert Northolt van re- creatiebedrijf Scheldeoord, uit. „We moeten daar gebruik van ma ken. Dat in Borsele energie wordt gemaakt. Dat je in Borsele je ener gie kwijt kunt, met skeeleren, fiet sen en allerlei andere buitenspor ten. En dat je in Borsele energie kunt opdoen. In niet één gemeen te in Nederland wordt zoveel fruit geproduceerd als in Borsele." Borsele als 'beeldverhaal', als sterk merk, neerzetten, is het idee van Robbert Northolt, horecaonderne mer Kimmo Pankow uit 's-Heeren- hoek en landbouwbestuurder Mar co van Sabben uit Driewegen. „We hebben eigenlijk bijna alles al in huis", vindt Pankow, „met voorop de Zak van Zuid-Beveland." Burgemeester Jaap Gelok juicht het initiatief toe. „Het Nationaal Landschap is tot nu toe vooral iets van instellingen geweest. Onderne mers voegen iets toe." Northolt: „Wij moeten er uiteindelijk geld mee verdienen." www.profile-vandendriest.nl Alleen donderdag 2, vrijdag 3 en zaterdag 4 juli! PARTIJ ELEKTRISCHE FIETSEN VOOR BODEMPRIJZEN! Informeert u ook eens naar onze elo-bike diefstal-casco' verzekering, met gratis ophaaldienst bij pech onderweg! Zusterstraat 24 Middelburg Tel. 0118 - 61 24 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75