eindigde als speelpaleis knooppunt van goede smaken IE 'Ze hebben er vrij eten en zonder er één bon voor te moeten geven...' GERARD* MET ONS ASSORTIMENT ZOÜDEN WE DEZE HELE KRANT KUNNEN VULLEN... fiets Sc fitness é- «Jereraiasse goes-vlissingen huk L- Vrijdag 3 juli 2009 1 9 verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Man aangehouden voor rijden onder invloed VLISS1NCEN - Een 28-jarige automo bilist uit Vlissingen is woensdag avond aangehouden wegens rijden onder invloed van alcohol. De man reed om 22.45 uur over de Walstraat in de richting van het Groenewoud. Omdat er op de krui sing Walstraat-Groenewoud paal tjes staan, moest de man achteruit terugrijden. Hierbij raakte hij met zijn auto een terrasscherm. Na de aanrijding reed hij door. De man is kort hierop aan de Vla mingstraat aangehouden. De te fuseren rechtspersonen Stichting Samenwerking Ondersteunende Dien sten Zeeuwse Ziekenhuizen gevestigd te Middelburg, Stichting "Ziekenhuis Walcheren" gevestigd te Vlissingen, Stichting Oosterscheldeziekenhuizen gevestigd te Goes en Stichting Gebouwen Oosterscheldeziekenhuizen gevestigd te Goes, hebben de stukken als bedoeld in artikel 2:314 Burgerlijk Wetboek in het handelsregister te Middelburg neergelegd. (De aankondiging als bedoeld in artikel 2:314 BW is gedaan in De Telegraaf.) Chinese delegatie op bezoek bij bedrijven terneuzen - Een veertien man sterke delegatie uit de Chinese pro vincie Hunan (68 miljoen inwo ners) bracht gisteren een bliksem bezoek aan Zeeuws-Vlaanderen. Onder leiding van vice-gouverneur Guo en commissaris van de konin gin, Karla Peijs, bracht het gezel schap een bezoek aan Unitron Elec tronics in Ilzendijke en verschillen de bedrijfsterreinen in de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone. Zeelandbrug gaat nachtje dicht zierikzee - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 6 op dins dag 7 juli vanwege werkzaamhe den gesloten voor het wegverkeer. De sluiting duurt van middernacht tot vijf uur 's morgens. Het werk gebeurt in opdracht van de provin cie. Matrixborden op de toegangswe gen geven de omleidingsroute via de Oosterscheldekering aan. Alleen de ambulance mag, in geval van nood, over de Zeelandbrug. GESLAAGD Linda van de Voorde is aan de TU Delft, Faculteit Bouwkunde, afgestu deerd op de specialisatie architectuur, restauratie en renovatie. Van de Voor de komt uit Middelburg en studeerde in 2006 af aan de Hogeschool Zee land, afdeling Bouwkunde. Daarvoor, in 2002, behaalde zij haar diploma ha vo aan de Stedelijke Scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg. Toos van Agtmaal-van Loenhout uit Vlissingen is aan de Academie voor Schone Kunsten in Eeklo (B) afgestu deerd in de richting schilderkunst. bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl Kom naar onze showroom om het zelf te ervaren! m—stwww.fietsplezier.nl r?r\ Het personeel van de Centrale Keuken aan de Zuidsingel in Middelburg. foto Beeldbank Zeeuwse Bibliotheek In tijden van schaarste wekte de selectie van personeel wrevel. Een brief uit augustus 1941 van 'een werkelooze' gericht aan de beheerder van de Centrale Keuken aan de Zuidsin gel in Middelburg, die, geheel in de geest van die tijd, leider werd genoemd: Nu zou ik u beleefd willen vragen waarom worden daar enkel Mari ne-mannen voor genomen. Er loopen zooveel menschen die er van achttien of twintig gulden rond moe ten komen, die als zij zonder werk komen naar Duitschland moeten. Die Marine-mannen hebben alle maal vijfentwintig tot dertig gulden, die daar aan de Centrale Keuken ver bonden zijn. Nu vraag ik mij af waarom die zul ke voorrechten? Ze hebben er vrij eten zoo veel ze wil len en wel zonder er één bon voor te moeten geven, vindt u zoiets billijk? Ik zeg maar zoo, dat gaat van ande ren hun porcie af. Ieder mensch is op zijn bonnen aan gewezen en waarom hun niet die zoo veel mogen eten als zij willen. Komen wij erom dan krijgen we slechts onze porcie Ik ben sterk van plan als wij merken dat er geen verandering komt eens openlijk een stuk in de courant te plaatsen." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73