PZC 17 Woongoed stimuleert huizenmarkt 9.949,- t en dag niet gepuzzeld, ió een dag niet geleefd Startende ondernemer 24 en 25 21 Wim Dijkstra blijft wat langer Vrijdag 3 juli 2009Tip? walcheren@pzc.nl C) www.lekkerpuzzelen.nl &JLVS ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Dat er op internet, twitter of in de mailbox soms rare dingen te lezen zijn, daar zijn ze in dat Zierïkzeese redactielokaal wel aan gewend. Maar ho, vlak ook de ouderwetse slakkenpost niet uit! Zo zat deze week in de stalen brie venbus van deze krant - die vorig jaar uitgebreid zijn 250-jarig be staan vierde - een brief van een be drijf uit Almelo. Het bedrijf advi seert ondernemers over boekhou ding, belastingen, financieringen en verzekeringen. „Geachte onder nemer", begint de brief. „Onlangs bent u een eigen bedrijf begonnen. Gefeliciteerd met deze grote Stap!" De prille onderneming wordt uitge nodigd voor een startersbijeen- komst op 11 juli in het Van der Valkmotel in Goes. Medewerkers van dit niet meer zo piepjonge, maar nog immer vitale multi-mediabedrijf krijgen daar de gelegenheid om een netwerk op te bouwen. Hans Verhagen zoekt maximale zeggingskracht Gemeente Veere legt na de zomer juridisch beleid onder de loep Corporatie koopt huis van mensen die naar nieuwbouw willen. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Woongoed Middel burg introduceert een vrij unieke maatregel om de stagnerende wo ningmarkt een zetje te geven. Woongoed geeft de kopers vhn wo ningen in een aantal jnieuwbouw- projecten de garantie dat de corpo ratie de huidige eigen woning koopt als verkopen niet lukt. Volgens directeur Eric de Ceuster van Woongoed is deze koopgaran tie nieuw in Zeeland en wordt-ie ook in de rest van Nederland nau welijks toegepast. De Ceuster zegt dat een dergelijke maatregel nodig is 'omdat we zien dat de koopwo ningmarkt stagneert'. „Dat is uit onzekerheid. De behoefte aan een ander huis blijft wel, maar men sen durven nu niet." De Ceuster denkt dat de regeling potentiële ko pers over de streep trekt. De koopgarantieregeling wordt van toepassing op in totaal 56 wo ningen (eengezinswoningen en ap partementen) in drie nieuwbouw projecten in Middelburg: Symfo nie in de Mortiere, Baarsjesstraat en omgeving in de Stromenwijk en de nieuwbouw rondom het W* Woongoed Middelburg geeft de kopers van woningen in drie Mid delburgse nieuwbouwprojecten een verkoopgarantie op hun oude huis. voormalig Roggeveenhuis aan de Noordsingel. Het begin van de bouw van de eerste twee projec ten staat gepland voor komend na jaar. Ruim een jaar later moeten de woningen klaar zijn. Kopers van nieuwbouw die gebruikma ken van de garantieregeling, kun nen dus al lang van tevoren hun oude huis te koop zetten. De Ceus ter verwacht daarom dat veel van deze huizen al voor de oplevering van de nieuwbouw verkocht zul len zijn zodat de financiële risico's voor de corporatie in de praktijk zullen meevallen. Als de oude wo ning maximaal drie maanden na de oplevering van de nieuwe nog niet verkocht is, koopt Woongoed de oude woning. Woongoed heeft gekozen voor de genoemde drie projecten omdat deze binnenkort gebouwd gaan worden en in verkoop worden ge nomen. Volgens De Ceuster is er vraag naar deze woningen, die val len in het segment laag/midden. Om voor de regeling in aanmer king te kunnen komen, mag de taxatiewaarde van de oude wo ning niet hoger zijn dan 240.000 euro. Woongoed betaalt negentig procent van de onafhankelijk opge stelde taxatiewaarde. Morgen begint Woongoed met de verkoop/verhuur van het project Symfonie met 28 eengezinswonin gen. Belangstellenden kunnen van 11.00 tot 15.00 uur terecht op de bouwlocatie in de Mortiere, ook voor meer informatie over de ga rantieregeling. VLISSINGEN - Wim Dijkstra blijft nog burgemeester van Vlissingen tot na de gemeenteraadsverkiezin gen van volgend jaar. Commissaris van de koningin Karla Peijs heeft na een verzoek daartoe van de frac tievoorzitters van de raad het waar nemend burgemeesterschap met enkele maanden verlengd. Dijkstra werd in december 2007 benoemd voor de periode van ongeveer twee jaar. De gemeenteraadsverkie zingen zijn op 3 maart 2010. De nieuwe raad zal zich daarna bui gen over de benoeming van een nieuwe burgemeester. bewoners van Middelburg en bedrijven er een portie warm eten afhalen. Bittere noodzaak in die jaren van voedselschaarste. Maar het bouwsel, op de hoek Zuid singel-Koepoortlaantje, bleek volgens deskundigen niet van historische betekenis en mocht worden gesloopt. foto Ruben Oreel pagina 18 en 19: symbool van schaarste MIDDELBURG - Temidden van de sloopwerkzaamheden op het terrein van het voormalige Miniatuur Walcheren dragen Lonne van Liere en Robbert Jan Swiers het Duet zonder harmonie voor. Op de achtergrond wordt het voormalige speelkasteel langzaam maar zeker onttakeld en tegen de vlakte gewerkt. In het gebouwtje zat tij dens de Tweede Wereldoorlog de Centrale Keuken Mid delburg, ofwel de gaarkeuken. Tot 1 april 1946 konden Incl. luxe Siemens apparatuur: 5 pits kookplaat, afzuigkap, oven-magnetron, koelkast Luxe spoelbak, Stenen werkblad andere uitvoerinaen leverbaar Pres. Rooseveltlaan 772 - Vlissingen - T: 0118-416188 - E: info@vanbellewonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71