Jaar celstraf geëist voor verkrachting Haal hei bii fle goedkoopste! Kortsluiting oorzaak van brand Klok luidt voor beiaard elders 1&S9 B Vrijdag 3 juli 2009 21 GOES - Omwonenden van de Goese Oostvest ergeren zich aan de groep ganzen die de trottoirs en omgeving rondom de veste bevuilen. Volgens bewoonster Carina Walhout van de Anjelierstraat is het bijna niet meer mo gelijk om over de stoep te lopen, omdat die vol ligt met ganzenpoep. „En met deze temperatuur is de stank niet te harden." Omdat de ganzen kuikens hebben, gedra gen ze zich volgens Walhout agressief. „Veel mensen zijn er bang voor, mijn dochter van zes durft geen stap te verzetten als die beesten in de straat lopen." Walhout vindt dat er nu teveel ganzen zijn en wil dat er iets aan de overlast wordt gedaan. foto Luc Oggel Zaak kwam aan het rollen nadat verdachte zichzelf aangaf. door Luc Oggel MIDDELBURG - Weerzinwekkend. Zo omschreef officier van justitie G. van der Hofstede gisteren de seksuele uitspattingen van een 45-jarige inwoner van Amersfoort. De man moest zich voor de meer voudige kamer van de Middelburg se rechtbank verantwoorden voor ontuchtige handelingen die hij in 1993 en 1994 met twee destijds minderjarige jongens had ge pleegd. De verdachte, die toen in Heinkenszand woonde, kreeg de slachtoffers als pleegouder onder zijn hoede. De jongens woonden ook enige tijd gelijktijdig in het huis. Al vrij snel na hun intrek be gonnen de 'stoeipartijen', waarbij de verdachte de twee uiteindelijk regelmatig (oraal) bevredigde. Aan vankelijk - uit nieuwsgierigheid - met hun goedkeuring, maar later gebeurde het ook onder dwang. „Als ik niet meedeed, werd de geldkraan dichtgedraaid", verklaar de één van de slachtoffers. Beide mannen gaven gisteren aan het nog steeds erg moeilijk met de gebeurtenissen te hebben. „Ik voel me een wrak", zei één van hen. De zaak was waarschijnlijk nooit aan het licht gekomen als de ver dachte in december 2007 niet had besloten zichzelf aan te geven bij de politie. Daarna kwam de zaak aan het rollen en werden ook bei de slachtoffers tot hun eigen verba zing na al die jaren opgeroepen. De zaak is complex, niet in de laat ste plaats omdat één van de slacht offers zich niet zoveel meer zei te kunnen herinneren van 'vroeger'. Ook zijn bijna alle feiten inmid dels verjaard, met uitzondering van verkrachting van het oudste van de twee slachtoffers, dat ook in zijn vroege jeugd al te maken had met seksueel misbruik. Hij dacht wel dat hij anaal was ver kracht door de verdachte. Officier Van der Hofstede achtte dat, on der meer op basis van verklarin gen, bewezen. Hij eiste 18 maan den celstraf waarvan zes voorwaar delijk, met als voorwaarde dat de verdachte onder toezicht van de re classering komt. Raadsman M. Kal le vroeg om vrijspraak van zijn cliënt, omdat er in zijn ogen geen overtuigend bewijs is voor de ver krachting. De verdachte zei gisteren spijt te hebben van zijn daden. „Het is af schuwelijk, maar ik was in die tijd heel erg in de war." Uitspraak: 15 juli KLOOSTERZANDE - De brand in het voormalige pand van dak- en gevel- bekledingsbedrijf IZV in de dorps kern van Kloosterzande is veroor zaakt door kortsluiting in een van de ruimten waar hennep werd ge kweekt. IZV verkocht het pand anderhalf jaar geleden aan projectontwikke laar KZK Projectregisseurs; het be drijf heeft nadrukkelijk geen enke le relatie met de illegale activitei ten in het gebouw. Directeur Louis Arpeau van KZK reageert verbijs terd. „Hier was ons absoluut niets van bekend. We verhuren aan een bedrijf dat het gebouw voor opslag zou gebruiken. Hadden wij vooraf geweten van de hennepkwekerij, dan hadden we het pand daar ui teraard niet voor verhuurd. Het is heel vervelend." De brandweer is woensdag van 22.15 uurtot 's nachts half drie met vijfendertig manschappen bezig geweest om het vuur te bedwingen. Bewoners van twee belendende woningen zijn uit voorzorg geëvacueerd. Het voordeel van een financieel plan 3: Betere resultaten Een financieel plan betekent een stuur. Zonder plan zijn goede resultaten een toevals treffer. Uw toekomst is te belangrijk om aan het toeval over te laten. Bel daarom Estateplan* voor een onafhankelijke financiële coach. Bel nu 0118 - 640915 of kijk op www.estateplan.nl Estateplan is geregistreerd bij AFM ESTATEPLAN I I II I 9 B ZIERIKZEE - Klokkenluider Sonja van der Ent uit Amsterdam luidt morgenmiddag om vijf uur een kwartier lang de grote klok van de Amsterdamse Zuidertoren. Dit doet ze als protest tegen het be sluit van de gemeente Schouwen- Duiveland om geen opvolger te be noemen voor de scheidend stads- beiaardier van Zierikzee, Kees van Eersel. Van der Ent hoorde afgelopen woensdag in het radioprogramma Villa VPRO over het verdwijnen van de functie van stadsbeiaardier in Zierikzee. „Ik werd ontzettend kwaad toen ik dat hoorde. Waar zijn ze mee bezig? Ze moeten die traditie in ere houden. Je gooit een Rembrandt toch ook niet in de prullenbak?" Aanbieding alleen geldig op 3 juli 2009 Verpakt per 400 gram Maximaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51