PZC Borsele moet imago oppoetsen ^7 18 en 19 17 24 en 25 Nieuwe stek voor Het Feest £e#t da# niet gepwz/zeld, "u> een da# niet geleefd Startende ondernemer Museum Bevelanden exposeert speelgoed van voorouders Vrijdag 3 juli 2009 Hans Verhagen zoekt maximale zeggingskracht Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Jonge ondernemers pakken thema 'energie' op als trekker. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Borsele profiteert nog veel te weinig van het toeris me. Dat kan veranderen door één gedurfd, aansprekend thema te kie zen en dat is, volgens drie jonge Borselse ondernemers, het thema 'energie'. „We moeten er niet meer voor weglopen dat Borsele in Neder land vooral bekend is door de kern centrale", legt één van de initiatief nemers, Robbert Northolt van re- creatiebedrijf Scheldeoord, het the ma uit. „We moeten daar gebruik van maken. Dat in Borsele energie wordt gemaakt. Dat je in Borsele je energie kwijt kunt, met skeele ren, fietsen en allerlei andere bui tensporten. En dat je in Borsele energie kunt opdoen. In niet één gemeente in Nederland wordt zo veel fruit geproduceerd als in Bor sele." Borsele als 'beeldverhaal', als sterk merk, neerzetten, is het idee van de initiatiefnemers Robbert Nor tholt, horecaondernemer Kimmo Pankow uit 's-Heerenhoek en land- bouwbestuurder Marco van Sab- ben uit Driewegen. „We hebben ei genlijk bijna alles al in huis", vindt Kimmo Pankow, „met voorop na tuurlijk de Zak van Zuid-Beve land. De Zak is niet voor niets Na tionaal Landschap, vroeger Waar devol Cultuurlandschap, maar het is veel te versnipperd. We moeten het samen oppakken met de ge meente." Kimmo Pankow denkt aan het op zetten van een ontvangstcentrum, 'een portal', het liefst bij 's-Heeren hoek. „'s-Heerenhoek is goed be reikbaar via de A58 en de Sloeweg. En als mensen in 's-Heerenhoek hun auto kwijt kunnen, hoeven ze de Zak niet in. Dan blijft die auto- luw." Het ontvangstcentrum moet een scala aan informatie bieden over de Zak. „We kunnen daarin samen werken met de gemeente en dorps raden", stelt Kimmo Pankow zich voor, „en je moet er fietsen kun nen huren en een skippybal waar op je ook de Zak in kunt trekken. Abseilen zou ook kunnen, van een molen. Als het maar niet stoffig of oubollig is; Zeeuwse babbelaars en klederdrachtenshows hebben we wel gehad." Jaap Gelok, burgemeester van Bor sele, juicht het initiatief toe. „Het Nationaal Landschap is tot nu toe vooral iets van instellingen ge weest. Ondernemers voegen iets toe." Robbert Northolt: „Wij moe ten er uiteindelijk geld mee verdie nen." LEWEDORP - De bars staan er. Aan de wanden hangen witte doeken. Vandaag komen de de corstukken voor Het Feest, met hoofdletters, want stichting Fun4AII leidt niet aan beschei denheid. Dat is ook nergens nodig voor. Het Feest trekt steevast achthonderd tot duizend bezoekers. Ze worden zaterdag vanaf 21.00 uur in Hollywood-stijl verwacht. Een routine klus is het aankleden van de zaal nooit. Het is nu extra aanpoten. Het Feest was tien jaar aan de Roverweg bij Lewedorp, maar daar komt een zorgboerderij. Aan de Waardweg 2b bij Lewedorp is een nieuwe stek gevonden, een landbouwloods. „Twee keer zo groot als die aan de Roverweg", volgens vrijwilligster Leen- ke Rentmeester. foto Willem Mieras .■'j www.lekkerpuzzelen.nl cv Js vC 31 »JW I Li KEUKENSl Pres. Rooseveltlaan 772 - Vlissingen - T: 0118-416188 - E: info@vanbellewonen.nl ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Dat er op internet, twitter of in de mailbox soms rare dingen te lezen zijn, daar zijn ze in dat Zierikzeese redactielokaal wel aan gewend. Maar ho, vlak ook de ouderwetse slakkenpost niet uit! Zo zat deze week in de stalen brie venbus van deze krant - die vorig jaar uitgebreid zijn 250-jarig be staan vierde - een brief van een be drijf uit Almelo. Het bedrijf advi seert ondernemers over boekhou ding, belastingen, financieringen en verzekeringen. „Geachte onder nemer", begint de brief Onlangs bent u een eigen bedrijf begonnen. Gefeliciteerd met deze grote Stap!" De prille onderneming wordt uitge nodigd voor een startersbijeen- komst op u juli in het Van der Valkmotel in Goes. Medewerkers van dit niet meer zo piepjonge, maar nog immer vitale multi-mediabedrijf krijgen daar de gelegenheid om een netwerk op te bouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47