Fiets centraal in Kruimngen het weer? Scooters brullen in Kloosterzande Celtic breekt met Vennegoor s Vrijdag 3 juli 2009 33 «ga® 1 mm MUGl SWlWI Net als vorig jaar houden Christian Kik, Michel Jansefi en Pieter Israel (van links naar rechts) de eer van hun dorp hoog in de Ronde van Kruiningen. foto Willem Mieras Zeeuwse wielrenners lopen warm voor koers in Bevelandse dorp. kruiningen - Net als in voorgaan de jaren staat Kruiningen deze zo mer twee dagen bol van de wieier- activiteiten. Vanavond beginnen de renners van trimmersorganisa tie TMZ aan hun wedstrijden. De amateurs 40+ gaan om half zeven van start. Daarna volgen de koer sen van de amateurs A en B en de S/P-categorie. Morgen staat vanaf 19.00 uur het hooftinummer over 80 kilometer op het programma: de 76e Ronde van Kruiningen voor -de betere amateurrenners. Op de voorlopige startlijst staan bijna veertig na men. Davy Jaspers uit Sint-Wille- brord verdedigt zijn overwinning van vorig jaar. Ook de winnaar van 2007, Gerwin de Regt uit Nis pen, doet wederom een gooi naar de zege. Pieter Israel, Michel Jans sen en Christian Kik verdedigen de eer van Kruiningen. Daarnaast is de inbreng uit de rest van Zee land aanzienlijk. Zo maken Dirk door René van Stee RITTHEM - Het NK scootersprint krijgt steeds vastere voet op Zeeuwse bodem. Na Sluiskil staat zondag een wedstrijd in Klooster zande op het programma. Bart Ku- zee (18) uit Ritthem, deelnemer met een Yamaha Axis, verklaart dat dit eigenlijk toeval is. „Want scootersprinten is toch echt een landelijke sport. Ook Europees ge zien wordt het steeds belangrijker. Het NK gaat over zo'n acht wed strijden. Daarvan waren er ook al op het circuit in Zandvoort en in Hengelo. Verder gaat het hele cir cus nog naar Heerenveen, Eindho ven en Lemelerveld." Samen met zijn maatje Maarten Davidse (21) uit Middelburg, die sprint op een Piaggio Zip, staat Ku- zee in de top tien van het klasse- Van der Meet kSaar op Wimbledon LONDEN - Tennisster Angelique van der Meet is er niet in geslaagd de derde ronde van het dubbelspel te halen op Wimbledon. De acht tienjarige juniore uit 's-Heer Abts- kerke verloor gisteren met partner Quirine Lemoine van de Franse Kristina Mladenovic en de Kroati sche Silvia Njiric, die samen als tweede geplaatst zijn. De setstan den waren 7-5 2-6 6-1. Van der Meet sloot in Londen haar junio- rentijd af! Ze Bevelandse gaat deze zomer al futures spelen. ORC1/IRC: 1. Eclectic (Koen Lockefeer, Bre da). ORC2: 1Spirit Lady (John Dijkstra, Arne- muiden). ORC3: 1 Strax (T.A. van Dijkhuizen, Dordrecht). ORC4: 1. Impulse (C. Baas). ORC5: Spinel (Michiel Kamphuis (Wijk en Aal burg). Ongemeten: 1Eva (Henk Suilen, Delft). Rond- en Platbodems B: 1. Markiezin van Veere (P. de Visser, Goes). Rond- en Platbo dems C: 1Schuimer (P. Overwater, Mijnshe- renland). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl van Dam (Arnemuiden), Edzard van Ewijk (Wolphaartsdijk), Alex Gresnigt (Kapelle), Johnny van der Klooster (Lewedorp), Nick Nieuw- dorp (Yerseke), Raoul Poortvliet ('s-Heerenhoek), Peter Tol (Kapel le), Eric Vereecken (Hulst) en Ra- ment in de klasse scooter 70 (mini male aanpassingen toegestaan). Aangezien in die klasse meer dan honderd coureurs aan de start staan, zijn dit prestaties die gezien mogen worden. „Vorig jaar eindig de ik op de vijfde plaats, terwijl Maarten een jaar eerder als derde eindigde in het eindklassement. Ze moeten dus zeker rekening met ons houden." Het principe van scootersprinten is eenvoudig: twee scooters racen tegen elkaar over 150 meter, waar na de snelste rijder wint en verder gaat. Naast de scooter 70 zijn er ook de standaardklasse (geen aan passingen toegestaan), d"e scooter special (maximaal 70CC) en de su- perspecial waarin snelheden van 140 kilometer per uur worden be reiken. SPORT ATLETIEK ZATERDAG Zeeuws kampioenschap. Aanvang 10.00 uur: voor pupillen en junioren CD. Piet Vonckbaan, Willem Alexanderstraat te Hulst. BILJARTEN ZATERDAG Pool. Voorronde NK individueel. Loca tie: The Roadhouse, Middelburg. Aan vang: 14.00 uur. MOTORCROSS ZATERDAG Clubwedstrijd. Locatie: Scheldecircuit, Rilland-Bath. Organisatie: MC Rilland Aan vang: Trainingen 10.15 uur. Wedstrijden 12.15 uur. ZONDAG NK Scootersprint. Locatie: Hulsterweg, Kloosterzande. Kwalificaties: 10.30 uur, fi nales: 16.45 uur. PAARDENSPORT VRIJDAG Oudoor Zeeland springen paarden. 10.30 uur: nationaal 1,30m, 1.35m en 1.40 m twee fasen. Aansluitend 1.30m, 1.35m en 140m klassiek met barrage. Lo catie: Stal de Kroo aan de Boomdijk te Nieuw- en Sint Joosland. mon en Robbert Vleugel (beiden Wemeldinge) hun opwachting in het Bevelandse dorp. „Daar kunnen we alleen maar heel tevreden over zijn. Er staat straks niet alleen een mooi peloton aan de start, het is ook nog eens een De opgevoerde scooter van zijn broer Frank wekte bij Bart Kuzee de interesse voor de sport. „Daar na kijk je eens op internet, bezoek je fora en kom je in contact met andere mensen. En voor je het weet doe je mee", aldus Kuzee, die in Kloosterzande rekent op conso lidatie van zijn positie in het tus- senklassement. De boel heel hou den is vaak de belangrijkste op dracht. „Want je eist het maximale van je scooter. Daardoor gaat er weieens iets kapot. Onze hobby is ook best wel duur. Een paar dui zend euro per jaar ben je er zo aan kwijt." De scootersprint in Kloosterzande wordt gehouden aan de Hulster- weg. De kwalificaties beginnen om 10.30 uur, de finales om 16.45 uur. ZATERDAG Outdoor Zeeland springen pony's. 9.00 uur: klasse B, met aansluitend L, M, Z en ZZ. Locatie: Stal de Kroo, aan de Boom- dijk te Nieuw- en Sint Joosland. Selectie Rabo talentenplan dressuur LR PC Luctor et Emergo. 9.30 uur: po ny's Z1. 9.45 uur: paarden M1. 9.50 uur: paarden Z1. 11.00 uur: paarden Z2. 11.15 uur: paarden L2. 12.15 uur: paar den M2. 13.00 uur: pony's LJ. 13.30 uur: paarden LI. 13.45 uur: Bixies, 14.37 uur: pony's B. 15.15 uur: paarden B. Locatie: De Beatrixhoeve aan de Axelsestraat te Zaamslag. TENNIS VRIJDAG, ZATERDAG EN ZONDAG Logus Open Souburgtoernooi. Locatie: tennisvereniging Oost-Souburg. Zondag fi naledag vanaf 9.00 uur. Open Puyetoernooi. Locatie: tennisvere niging De Puye te 's-Heer Hendrikskinde ren. Zondag finaledag vanaf 9.00 uur. Mosseltoernooi. Locatie: tennisvereni ging Bru-Tèn te Bruinisse. Zondag finale dag vanaf 9.00 uur. Eendrachttoernooi. Locatie: tennisvereni ging Eegedima te Tholen. Zondag finale dag vanaf 9.00 uur. Rabo Sluuskilledubbeltoernooi. Locatie: tennisvereniging Sluiskil. Zondag finale dag vanaf 9.00 uur. koers waar de kans op een Zeeuw se overwinning best groot is. Daar hopen we een beetje op", stelt Fes ter Aarts van het organisatiecomi té. Hij verwacht dat het niet stopt bij de deelname van veertig ren ners omdat er ongetwijfeld nog een aantal TMZ-rijders zal inschrij ven. Voordat de amateurs morgena vond van start gaan, heeft Kruinin gen er al een halve dag wielrennen opzitten. Om half twee is er een dikkebandenrace voor de school jeugd. Een uur later gaan de ID-renners (sporters met een ver standelijke beperking) van start. Dit onderdeel staat voor de eerste keer op het programma. Om half vier beginnen de juniorvrouwen aan hun wedstrijd, terwijl een mi nuut later de nieuwelingenmeisjes volgen. De nieuwelingen beginnen om 16.40 uur. De junioren sluiten vanaf 17.40 de jeugdwedstrijden af F^| Kruiningen staat twee dagen in het teken van wielrennen. Van daag trappen de renners van TMZ af. Morgen zijn de jeugd en de grote jongens aan de beurt. GLASGOW - Er is komend seizoen geen plek meer voor Jan Venneg oor of Hesselink bij Celtic. De nieuwe coach Tony Mowbray heeft dit gisteren laten weten. Het contract van Vennegoor of Hesselink liep op 30 juni af „Ik heb geen contact gehad met Jan. Hij is vrij om te praten met andere clubs en ik weet zeker "dat hij dat nu aan het doen is", aldus Mow bray. Vennegoor of Hesselink, sinds au gustus 2006 in dienst van Celtic, liet in april nog weten zijn con tract in Schotland te willen verlen gen. .Hij vond het nog te vroeg voor een terugkeer naar Neder land. De lange aanvaller zou bij te rugkomst het liefst jveer gaan spe len voor PSV. WIELRENNEN VRIJDAG 76e Ronde van Kruiningen. TMZ-wed- strijd. Aanvang: 18.30 uur. ZATERDAG 76e Ronde van Kruiningen. 13.30 uur: dikke bandenrace; 14.30 uur: ID-renners; 15.30 uur: junior-vrouwen; 15.31 uur: nieuweling-meisjes; 16.40 nieuwelingen; 17.40 uur junioren. 19.00 uur: elite/beloftes/amateurs A. ZONDAG Nederlands kampioenschap Waod. Aan vang: 15.45 uur. In het voorprogramma rijden de overige Waod-categorieën. Loca tie: Schoondijke. ZEILEN VRIJDAG Deltaweek. Veronicarace, zeewedstrij den. Nabij Roompotsluis. Aanvang: 8.00 uur. Zeelandbrugrace, Colijnsplaat Co- lijnsplaat. Aanvang: 11.00 uur. ZATERDAG Deltaweek. Colijnsplaat-Colijnsplaat. Aan vang: 10.00 uur. ZONDAG Deltaweekfinale. Colijnsplaat-Colijns plaat. Aanvang: 10.00 uur. SCHOONDIJKE - Eén keer per jaar is het een bijzondere dag voor de Ne derlandse coureurs die zijn aange sloten bij de Belgische vrije liefheb- bersbond Waod. Op die dag ligt er voor hen een echte rood-wit-blau- we kampioenstrui op hen te wach ten. Zondag staat deze titelstrijd op het programma in Schoondij ke. Dit kampioenschap vormt een on derdeel van de wedstrijd voos de A/B-categorie van de Waod die op die dag in het Zeeuws-Vlaamse dorp wordt gereden. Sinds enkele jaren wordt deze titelstrijd gehou den. In eerste instantie vond dit plaats in Eede, maar toen er daar een punt achter het organiseren van een wielerwedstrijd werd ge zet nam het wielercomité van Schoondijke de organisatie over. De belangstelling voor deze wed strijden is telkens behoorlijk. Niet alleen van Nederlandse zijde maar ook van de Belgische. In Schoon dijke wordt zondag gestreden om de opvolging van Peter Mol die vo rig jaar het kampioenschap op zijn naam schreef Het duo Dennis Ker- ckhaert en de jeugdige Mathijs Bu- zeijn zullen de plaatselijke eer ver dedigen. Zij zullen het moeten op nemen tegen onder anderen Peter Mol, Rudi Rabout, Danny Schaut, Erik Vereecken en Sjacco Matthijs. De strijd om het NK begint om 15.45 uur en de afstand bedraagt 70 kilometer. Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 4301 CA Zierikzee Tel. 0111-415063 Plus Scharendijke Dorpsstraat 15-17 4322 AC Scharendijke Tel. 011-671367 Primera Goes Kolveniershof 13-15 4461 DC Goes Tel. 0113-218930 Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1A 4461 HW Goes Tel. 0113-214607 Tabac Gifts C.F. Diesch Markt 45 4331 LJ Middelburg Tel. 0118-612258 Carpentier Tabaksspeciaalzaak Eenhoornplantsoen 7 4501 CL Oostburg Tel. 0117-452830 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-616570 Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43