'Bij ons krijgen de beelden de ruimte' Rinus Ruben één van slachtoffers motordief Duivelands Meubelhuis Deurloo Interieurhuys Interieur Paauwe Academie Werkt voor Ouderen Brand ontstaan door kortsluiting s Vrijdag 3 juli 2009 121 ruimte", zegt Tessa Braat. „We heb ben het altijd zo gedaan, en kunste naars en bezoekers vinden het hier leuk." De samenstellers hoeven de kunst werken niet per se allemaal zelf mooi te vinden. „Smaken verschil len, en laat dat zo blijven", vindt Tessa Braat. „Ik leer elk jaar nog bij: als iemand iets ziet dat hij mooi vindt, probeer ik dat ook te zien. Ook de verkoop is spannend: je weet nooit hoe het loopt." Behalve het beeldhouwwerk is op 'Veel kunst is museumkunst. Wij kiezen voor de particuliere verzamelaar' de expositie ook klein antiek te koop. Bijzondere sieraden bijvoor beeld, zoals een collier met smarag den of een gouden armband met arabische teksten. Ook zilverwerk en Oosters porselein maken deel uit van de expositie. De familie Braat kiest voor traditio nele werken: kunst die door het brede publiek is geaccepteerd. „Veel kunst is museumkunst. Wij kiezen voor de particuliere verza melaar." Zomertentoonstelling Nederlandse Plas tiek, 4 juli tot en met 30 augustus in het Burgerweeshuis, Poststraat 45 Zie- rikzee. Open van dinsdag tot en met zondag van 11 tot 17 uur. Toegang: vol wassenen €2,50, kinderen €1, gezin €6. Tentoonstelling van 460 beelden in Zierikzees Burgerweeshuis. door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - Het zijn er zo veel, dat je bijna niet weet waar je moet kij ken. Binnen, maar vooral in de tuin van het Burgerweeshuis in Zierikzee zijn vanaf morgen 460 beelden te zien en te koop. „Een ontdekkingstocht", noemt organi satrice en keramiste Tessa Braat de Zomertentoonstelling Nederland se Plastiek. Dit jaar is de 44ste keer dat de fa milie Braat de expositie houdt. Er doen uitsluitend professionele kunstenaars aan mee. „We hebben zware voorwaarden, waardoor de kwaliteit hoog is", zegt zoon en kunsthistoricus Steven Braat. De collectie moet behalve gewoon góed, ook gevarieerd zijn. „De zo veelste die met torso's aankomt, moeten we weigeren. We zoeken naar een variatie aan kleur, materi aal en onderwerpen." Bezoekers kunnen het huis en de tuin op eigen tempo doordwalen, en komen van alles tegen: figura tief werk (mensen en dieren), ab stract, klassiek, modern, groot, klein, hout, brons, marmer en keramiek. De variatie is inderdaad groot. De prijzen ook: veel werk kost tussen de honderd en de duizend euro, er zijn beelden van enkele duizenden Tessa Braat en haar zonen Steven en Chris (links) bij het beeld 'Advocaat' van Ad Braat. De familie kiest voor de tentoonstelling gevarieerde kunst voor de particuliere verzamelaar. foto Ronald den Dekker euro's tot een uitschieter hier en ren van gebakken klei, gemaakt Tessa, is aanwezig. Zijn grote beeld daar van boven de tienduizend eu- door Marjon van Boekei. Ook van een advocaat staat triomfante- ro. werk van de in 2000 overleden lijk in het midden van de tuin. Opvallend zijn de gekleurde figu- beeldhouwer Ad Braat, man van „Bij ons krijgen de beelden de VLISSINGEN - ROC Zeeland en de Stichting Werkt voor Ouderen be ginnen in september met de Werkt voor Ouderen Academie. Huishoudelijk, verzorgend en ver plegend personeel van de stichting kan hier een op maat gemaakte op leiding volgen. Dat betekent dat de dagelijkse praktijk, dus de kennis en ervaring van de medewerker, het uitgangspunt vormen. Het ROC en de stichting tekenden gis teren in Vlissingen de samenwer kingsovereenkomst. De academie biedt een compleet nieuw opleidingstraject voor Zee land en de rest van het land. Het voordeel van een financieel plan 3: Betere resultaten Een financieel plan betekent een stuur. Zonder plan zijn goede resultaten een toevals treffer. Uw toekomst is te belangrijk om aan het toeval over te laten. Bel daarom Estateplan* voor een onafhankelijke financiële coach. Bel nu 0118 - 640915 of kijk op www.estateplan.nl Estateplan is geregistreerd bij AFM ESTATEPLAN I I Bil Inwoner Kloosterzande snapt niet dat ingrijpen van de politie uitblijft. door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Zijn gestolen motorfiets krijgt hij waarschijnlijk nooit meer terug. Daar heeft Ri nus Ruben uit Kloosterzande zich bij neergelegd. „Maar dat de poli tie zicht heeft op de dader en die gewoon laat lopen. Dat steekt me enorm." Na een advertentie op Marktplaats en enkele telefonische contacten via een afgeschermd nummer kreeg Ruben in april bezoek van een man die interesse toonde in zijn BMW K1200RS motorfiets. „Toen we het eens waren over de prijs, vroeg hij of hij er een eindje op mocht rijden. Zodra hij weg was, dacht ik vreemd genoeg di rect; die komt nooit meer terug." Ruben belt de politie en meldt zelf direct op diverse internetsites wat hem is overkomen. Nog die- KLOOSTERZANDE - De brand in het voormalige pand van dak- en gevel- bekledingsbedrijf IZV in de dorps kern van Kloosterzande is veroor zaakt door kortsluiting in een van de ruimten in het pand waar hen nep werd gekweekt. IZV verkocht het pand anderhalf jaar geleden aan projectontwikkelaar KZK Pro jectregisseurs en heeft dus nadruk kelijk geen enkele relatie met de il legale activiteiten in het gebouw. zelfde avond krijgt hij telefoon van een man uit Kapelle, die eerder die dag slachtoffer is geworden van dezelfde motordief „Ik ben 's avonds ook nog op het politiebu reau in Hulst geweest om aangifte te doen. Het stak me toen al dat ze niet direct verband legden met die diefstal in Kapelle." Twee weken blijft het volgens Ru ben stil aan de kant van de politie. „Dik een maand later verneem ik via via dat er ook in Limburg op soortgelijke wijze een motor is ge stolen." Door internetcontacten komt Ruben er vervolgens achter dat dezelfde dader begin mei in Brugge nog een vierde slachtoffer heeft gemaakt. De 'klap op de vuurpijl' is volgens de motorlief hebber uit Kloosterzande informa tie die hij van een bekende van de motordief via mail krijgt. „Dat heb ik direct door gespeeld aan de poli tie in Hulst." Een woordvoerster van de politie in Middelburg laat weten dat de politie nog volop be zig is met de zaak. De brandweer is van 22.15 uur tot 's nachts half drie met vijfendertig manschappen bezig geweest om het vuur te bedwingen. Dat werk werd volgens brandweercomman dant Jan Rijk bemoeilijkt omdat er direct achter de voorgevel van het pand een wand was opgetrokken om de criminele handelingen aan het zicht van de buitenwereld te onttrekken. De schade aan het ge bouw valt volgens Rijk mee. Unieke combinatie van lichtregeling en zachte stof Facette® Shades www.luxaflex.nl Wilgenstraat 1 4307 DA Oosterland Tel. 0111 -641213 www.duivelandsmeubelhuis.nl Havenplein 3 4301 JD Zierikzee Tel. 0111 -415951 www.deurloozierikzee.nl Zuidweg 20 A Zonnemaire Tel. 0111 -401318 www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37