PZC Mondragon brengt vijftig mille op n 9 949 - 18 en 19 17 24 en 25 t en day niet qefnvzszeld, ió een da# niet geleefd Startende ondernemer Alleen parkeren is een pijnpunt van Zierikzeese markt Vrijdag 3 juli 2009 Hans Verhagen zoekt maximale zeggingskracht Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Wethouder Renden zet mooie invulling van Oude Haven voorop. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Woningcorporatie Zeeuwland mag het voormalige theater Mondragon in Zierikzee hebben voor 50.000 euro. Het be treft een minimumbod. Als zich in of rond het gebouw geen vervelen de verrassingen voordoen, kan de koopsom hoger worden. „Een ho ge opbrengst was ook niet ons eer ste doel", legt wethouder Wijnand Renden uit. „Een mooie invulling van deze plek aan de Oude Haven staat voorop." Een halve ton voor het grote ge bouw lijkt niet veel. Renden: „In den lande is bekend dat zulke com plexen niet rendabel te maken zijn. Ze moeten worden gesloopt en weer herbouwd. Kijk, als je er een woontoren van tien etages neerzet, wordt het natuurlijk wél rendabel, maar dat willen we niet." Ter illustratie noemt Renden het bod van de andere kandi daat-koper. *„Die wilde daar onge veer vijfentwintig appartementen realiseren. Op de koop van Mon dragon wilde hij vijf miljoen toe hebben. Dat geeft misschien aan hoe gevoelig deze locatie is." Renden heeft de gemeenteraad be loofd dat Mondragon en het naast gelegen gebouw, waarin het Ar beidsbureau was gevestigd, tenmin ste de boekwaarde op zullen breng en. „Zeeuwland koopt alleen Mon dragon. De boekwaarde daarvan is vrijwel nihil. Het voormalige Ar beidsbureau staat voor 4,5 ton in de boeken", aldus de wethouder. Voor dit (pas gerenoveerde) ge bouw zoekt Renden een tijdelijke huurder. Tegen de tijd dat Mondra gon wordt ontwikkeld, gaat het Ar beidsbureau in de verkoop. De op brengst wordt gebruikt voor nieu we huisvesting van culturele orga nisaties, zoals bibliotheek en mu ziekschool. Zeeuwland wil van Mondragon een hotel-restaurant en een appartementencomplex ma ken. In de horeca-exploitatie wor den ROC Zeeland en Pontes Zierik zee betrokken. „Die hebben inmid dels een ondernemersplan klaar. Omdat we de exploitatie niet ge heel in handen van studenten wil len leggen, zoeken we een com merciële partij. Met één onderne mer voeren we momenteel oriënte rende gesprekken", zegt Zeeuw- landdirecteur Antoine de Ceuster. Zeeuwland is formeel nog geen ei genaar van Mondragon. Vóór 1 au gustus moet de corporatie de ge meente uitsluitsel geven over de ex ploitatie-opzet. „Nog een maand. Spannend, ja. Maar ik ben altijd optimistisch", aldus De Ceuster. ZIERIKZEE - In het water van de Oude Haven rasol vol slik boven water. Negen cursisten den in ondiep water, bijvoorbeeld bij het zoe- in de Oosterschelde te oefenen in het vinden in Zierikzee komen luchtbelletjes naar boven, van de duikopleiding van de Koninklijke Mari- ken van wapens", vertelt senior instructeur van objecten in diep en snelstromend water." Twee rubberbootjes met bemanning drijven ne oefenden gisteren in de Oude Haven. „We van de Defensie Duikschool, John van den Volgende week duikt de marine weer in 45 erbij. Een kreet; dan komt een oude terraspa- doen dit omdat we ook ingezet kunnen wor- Nieuwendijk. „Eigenlijk zijn we in Zeeland om meter diep water. foto Ronald den Dekker Vf*) www.lekkerpuzzelen.nl L v' Tip? redactie@pzc.nl Dat er op internet, twitter of in de mailbox soms rare dingen te lezen zijn, daar zijn ze in dat Zierikzeese redactielokaal wel aan gewend. Maar ho, vlak ook de ouderwetse slakkenpost niet uit! Zo zat deze week in de stalen brie venbus van deze krant - die vorig jaar uitgebreid zijn 2so-jarig be staan vierde - een brief van een be drijf uit Almelo. Het bedrijf advi seert ondernemers over boekhou ding, belastingen, financieringen en verzekeringen. „Geachte onder nemer", begint de brief. „Onlangs bent u een eigen bedrijf begonnen. Gefeliciteerd met deze grote Stap!" De prille onderneming wordt uitge nodigd voor een startersbijeen- komst op 11 juli in het Van der Valkmotel in Goes. Medewerkers van dit niet meer zo piepjonge, maar nog immer vitale multi-mediabedrijf krijgen daar de gelegenheid om een netwerk op te bouwen. Pres. Rooseveltlaan 772 - Vlissingen -1:0118-416188 - E: info@vanbellewonen.nl Campo Greeploos Incl. luxe Siemens apparatuur: 5 pits-kookplaat, afzuigkap, oven-magnetron, koelkast Luxe spoelbak, Stenen werkblad iar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33