Duel met wurglustige tuinslang Alsnog akkoord over winkels in skihal Snowbase Terneuzen Gemeente laat beslissing over ziekenhuis over aan directie Lawaaimaker is spullen kwijt Honderden showroom modellen zo mee te nemen! W Donderdag 2 juli 2009 23 Le Jardin bijt spits af van vijf dagen festival Onderstroom. door Henk Postma vlissingen - Ze zijn al vaak vergele ken met Laurel en Hardy. Zelf knip oogt het hilarische duo uit de Bourgogne liever naar de droge hu mor van Buster Keaton. Filmisch is het circustheater van Atelier Le- feuvre André in ieder geval. Ook al komt er zo af en toe heel wat lichamelijke kracht en lichaamsbeheersing bij kijken. De anderhalf uur durende voorstel ling in de roodblauwe tent aan de Commandoweg telt bijna net zo veel artistieke, acrobatische en speelse ingrediënten als het hele Onderstroom Festival dat Vlissin- gen dezer dagen cultureel moet doen opleven. „Zelfs poëzie", glim lacht Jean Paul Lefeuvre, zwetend in de smoorhete tent, waar gister middag nog druk aan licht en ge luid werd gesleuteld. Le Jardin (De tuin) heet de voor stelling waarmee Atelier Lefeuvre 8c André nu al zes jaar langs Euro pese festivals en Franse theaters reist, en die tot en met zondag is te zien bij Sunset City, het festival- hart bij de molen op de dijk. Routi ne genoeg dus. Het duo weet er de simpelste voorwerpen mee tot le ven te wekken. Ze tangoën met 'Het is niet in de eerste plaats onze bedoeling de clown uit te hangen' een kruiwagen, jongleren met kin derkopjes en duelleren met een wurglustige tuinslang. Alles wat Le feuvre en Didier André in hun plantenkas aantreffen, blijkt aanlei ding tot een hilarische act. „Nee", zegt André, „het is niet in de eer ste plaats onze bedoeling de clown uit te hangen. We werken met cir custechnieken om met heel gewo ne dingen absurde situaties te creë ren. We blijven zo dicht mogelijk bij de mensen thuis, om ze te ver rassen met onvermoede aspecten van voorwerpen die ze ook zelf vaak in handen hebben." Bovendien, ze spelen ieder zich zelf Lefeuve als krachtpatser met droeve hondenogen en de slome tred. Adré als aartsluie uitzuiger die zijn partner steeds weer mee dogenloos de loef afsteekt. Dat le vert niet alleen humor op, maar soms ook ontroering. Naakt, met slechts de krant als schaamlap, wil André ook alvast wel iets onthul len van de nieuwere show: 'Bricola- ge Erotique'. De Gamma als seks shop en porno met boutjes en móertjes. Maar dat krijgt Vlissin- gen pas te zien wanneer er vol gend jaar weer zo'n festival is, en het publiek dezer dagen enthou siast de-tent verlaat en het duo om terugkeer smeekt. De eerste voor stelling, gisteravond, trok slechts een vijftigtal bezoekers. Een show voor groot en klein vanaf 6 jaar. Entree 15,- Dagelijks t/m zondag. Aanvang 20.00 uur. Gemeente en provincie komen in alle stilte nader tot elkaar. door Conny van Gremberghe terneuzen - De gemeente Terneu zen en de provincie Zeeland heb ben een principe-akkoord bereikt over de invulling van de winkels bij en onder het skihalcomplex Snowbase. Volgens wethouder Ad- hémar van Waes moeten alleen Gedeputeerde Staten de overeen stemming nog afhandelen. Van Waes verwacht dat dit omstreeks half juli gebeurt. Dit voorjaar schoot het provincie bestuur de voorgestelde invulling van de winkels met grootwinkelbe drijven als BCC, Kwantum en Kar wei af Dit tot grote teleurstelling van B en W van Terneuzen en de eigenaren van het wintersportcom plex. Het definitieve 'nee' van de provincie tegen de invulling van de winkelruimten in de Koegors- Wg Volgens Terneuzense wethouder mogen outdoorwinkels straks in de winkels onder de skihal. De daadwerkelijke invulling kan vol gens hem nog maanden duren. polder leidde vervolgens tot een nieuwe overlegronde tussen Ter- neuzen en de provincieambtena ren over welke vestigingsmogelijk heden wel op een goedkeuring van de bepalende overheid zou den'kunnen rekenen. Dat overleg werd in alle stilte ge voerd en verliep volgens Van Waes 'erg constructief. „We heb ben nu een akkoord over de invul ling van het complex met hoofdza kelijk leisuregerelateerde onderne mingen. Welke, kan ik nog niet zeggen, maar het gaat om zaken in de outdoorsector, tenten, speel goed en.nog wat andere dingen. Wat ik wel kwijt wil, is dat de za ken die in beeld zijn op dit mon- ment niet in Zeeuws-Vlaanderen vertegenwoordigd zijn." Volgens de wethouder kan make laar Paul Fermont, die zorg moet dragen voor de invulling, onmid dellijk na een positief bericht van GS in onderhandeling treden met de bedrijven. „De winkels zijn er dan overigens nog niet; dat kan nog maanden duren. We moeten namelijk als gemeente eerst nog een nieuwe bestemmingsplanpro cedure volgen. Dat vergt toch een maand of zes", aldus Van Waes. middelburg - De politie heeft gis termiddag tot tweemaal toe bij een woning in Middelburg de ge luidsapparatuur inbeslaggenomen, na diverse meldingen van geluidso verlast. De eerste keer dat de politie na een melding van geluidsoverlast aan de Watersniphof polshoogte ging nemen, kreeg de bewoner een bekeuring. Hij kreeg tevens de waarschuwing dat bij een volgen de overlastmelding zijn radio in be slag zal worden genomen. Dit maakte waarschijnlijk geen indruk op de bewoner, want even later kwam er een melding van geluids overlast op hetzelfde adres. Deze keer werd de radio inbeslaggeno men. Toen de agenten terug wa ren gekeerd naar het politiebu reau, kwam de derde melding bin nen. Deze keer werd een cd-speler in beslaggenomen. door Martijn de Koning goes - Het is de taak en verant woordelijkheid van de ziekenhuis directie om plannen te maken voor en te beslissen over de toe komst van het ziekenhuis in Zierik- zee. Dat zegt Schouwen-Duive- landwethouder Gilles Houtekamer na een gesprek met ziekenhuisdi recteur Pieter Vierhout. Die vroeg hem gisterochtend mee te denken over plannen voor de toekomstige invulling van het ziekenhuis, leder z'n taak, vindt Houtekamer. „Het ziekenhuis gaat over wat er waar gebeurt. Wij zijn er om te pleiten voor behoud van leefbaar heid in onze gemeente en voor een goed bereikbare en kwalitatief hoogstaande zorg voor onze bur gers. Dat hebben we gedaan." Een delegatie van de gemeente sprak met Vierhout naar aanlei ding van berichten dat de diensten in Zierikzee mogelijk worden be perkt. Het gerucht gaat dat de afde ling dagbehandeling verdwijnt. Volgens de wethouder gaat Vier hout in de plannen uit van het principe 'centraal wat moet, decen traal wat kan'. „Dat was altijd het motto, en mij is verzekerd dat dit niet is veranderd." Houtekamer overhandigde Vier hout ook de lijsten met 3755 hand tekeningen voor behoud van de dagbehandeling in Zierikzee. Die werden opgehaald op initiatief van de Schouwse vrouwen Rian Kloos terboer en Sylvia Loschacoff Vier hout gaat, waarschijnlijk volgende week, nog in gesprek met het duo. www.woonplazamiddelburg.nl Buitenruststraat 20, Middelburg, T Ö118 - 674 010 OPENINGSTIJDEN: Maandag gesloten - Dinsdag t/m Vrijdag 10.00 t/m 17.30 uur Donderdagavond tot 21.00 uur - Zaterdag 10.00 t/m 17.00 uur p Gratis parkeren Êbw erkend HONDERDEN TOT DUIZENDEN EURO'S BESPAREN! Wij bieden al onze schitterende showroom modellen aan met enorme hoge kortingen. Niet alleen alle meubelen maar ook alle accessoires zoals karpetten, verlichting etc. moet weg! Wonen Koken Baden Wassen Spelen Loungen Werken Eten Studeren START VERKOOP/VERHUUR 4 JULI Mortiere Middelburg www.symfonie-mortiere.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81