n terugkeer van Zelaya Zonvakanties NEDERLAND BOEK ONLINE of bel 0900-9697,,». 5 VN-commissie start onderzoek Benazir Bhutto Uitgaansverbod Honduras verlengd jili_ Blijf deze zomer lekker in eigen land en geniet van een heerlijke zonvakantie... met KRAS.NL natuurlijk! Want wij hebben een compleet, uitgebreid én voordelig aanbod naar de mooiste bestemmingen aan de Nederlandse kust, o.a. het prachtige Zeeland, de Noord- en Zuid-Hollandse kust en zelfs de Waddeneilanden! Wat dacht u bijvoor beeld van een verblijf in een 3-sterren hotel in Zeeland, vanaf slechts 59 of in een 5-sterren TOPhotel zoals De Hotels van Oranje of het Steigenberger Kurhaus, vanaf slechts 99? D ziet het, KRAS.NL heeft de zomer in haar bol! Maar let op, met deze prachtige zomerdagen verwachten we veel boekingen. Opties worden dan ook niet toegestaan, voor deze aanbiedingen geldt strikt: wie het eerst komt, wie het eerst maalt! Dus reageer nu want dit zijn de laatste plaatsen in het hoogseizoen! Om u alvast in de stemming te brengen vindt, u hieronder een selectie van onze Nederlandse zonvakanties...Kijk voor al onze scherpgeprijsde aanbiedingen op www.kras.nl/nederlandsekust Prijzen zijn o.b.v. 2 of 5 personen. Res.kosten 17,50 per boeking (verplicht). 4/5/8 dgn NOORDWIJK v.a. 42 Aankomstdata: ma. en vr. van 17/7 t/m 30/10 Verblijf in een luxe bungalow op Bungalow- parck Tulp en Zee. nabij het centrum van Noordwijk, de duinen en het strand! (prijs is exclusief verplichte toeslagen) Zie www.kras.nl/50077 3/4/5 dgn ZEELAND v.a. 59 Aankomstdata: ma. en vr. van 10/7 t/m 30/10 Verblijf in het Hampshire Inn City Terneu- zen***, nabij het centrum van Terneuzen! Zie www.kras.nl/17572 3/4/5 dgn TEXEL v.a. 89 Aankomstdata: ma., (wo., vr.) van 13/7 t/m 30/10 Kom naar Sandton Hotel De Cooghen***, in het centrum van De Koog, nabij het strand. Zie www.kras.nl/17597 2 dgn SCHEVENINGEN v.a. 99 Aankomstdata: dagelijks van 10/7 t/m 31/10 Overnacht in het Steigenberger Kurhaus*****, aan het strand! Inclusief vele extra's waaronder entree tot het Holland Casino, ontbijtbuffet en glas champagne of diner. Zie www.kras.nl/50179 en www.kras.nl/50180 waarom zou je meer betalen Donderdag 2 juli 2009 7 Partij van ex-premier verdenkt Musharraf van betrokkenheid bij dood. ISLAMABAD - De Verenigde Naties zijn gisteren formeel een onder zoek begonnen naar de dood van de Pakistaanse oud-premier Bena zir Bhutto. Het onderzoek zal een halfjaar duren en staat onder lei ding van de Chileense VN-ambas- sadeur Heraldo Munoz. Bhutto vond de dood op 27 decem ber 2007 bij een aanslag in Rawal pindi. Zij voerde destijds campag ne voor de verkiezingen van 2008. De twee andere leden van het drie manschap dat het onderzoek zal uitvoeren zijn de voormalige Indo nesische procureur-generaal, Mar- zuki Darusman, en een voormali ge Ierse politiefunctionaris, Peter Fitzgerald. Darusman zei dat het aan de Paki staanse regering wordt overgelaten eventuele verdachten voor de rech ter te brengen. Door de Pakistaanse recherche is tot dusver weinig vooruitgang ge boekt. De toenmalige regering, die onder leiding stond van president Pervez Musharraf wees vrijwel on middellijk met de beschuldigende vinger naar de Pakistaanse Taliban- leider Baitullah Mehsud. Ook de CIA zei Mehsud te verdenken. Maar de partij van Bhutto, de Paki staanse Volkspartij, suggereerde dat Musharraf of diens bondgeno ten achter de moord konden zit ten en eiste een onafhankelijk on derzoek. De partij zei geen enkel vertrou wen te hebben in een Pakistaans onderzoek. fWI De Verenigde Naties hebben een commissie ingesteld die de dood moet onderzoeken van de Paki staanse oud-premier Benazir Bhutto. TECUCICALPA - De interim-presi dent van Honduras, Roberto Mi- cheletti, heeft het zondag ingevoer de uitgaansverbod verlengd tot vrijdag. De Hondurezen moeten van tien tot vijf-binnenblijven om onrust te voorkomen. Frankrijk en Spanje maakten giste ren bekend dat zij hun ambassa deurs uit Honduras terugroepen. Beide landen zeggen zo internatio nale inspanningen voor de herin stallatie van Zelaya kracht te wil len bijzetten. Honduras is het hoogste van de re gio. Door de spanningen besloten veel kleine ondernemers maar ook warenhuizen en sommige banken vorige week al hun deuren te slui ten. Alom heerste angst voor een staatsgreep, de eerste in het land sinds 1978 en de eerste in Mid- den-Amerika sinds 1993. De machtsovername kwam er. Een uitweg is niet in zicht. Dat Ze laya kan terugkeren als president lijkt uitgesloten. Een invasie van uit de buurlanden van Honduras evenzeer. De OAS zal Honduras schorsen als lid. Talrijke landen hebben uit protest, al dan niet tij delijk, hun ambassdeurs uit Hon duras teruggehaald. Een symbo lisch gebaar. De VS, die troepen heeft in Hon duras, houdt zich op de vlakte. Pre sident Barack Obama pleitte voor democratie en zelfbeschikking. De Hondurezen moeten het gevoel hebben dat zij zelf kunnen beslis sen en dat hen niets van bovenaf wordt opgelegd, aldus Obama. Het antwoord van Micheletti kwam prompt en was simpel: „Wij hebben de democratie ge red." Militairen bewaken het presidentiële paleis in Tegucigalpa, Honduras. Coupleider Micheletti zegt dat de afgezette president alleen met behulp van een buitenlands invasieleger de macht kan heroveren. foto Dario Lopez-Mills/AP sen Venezuela en de VS waarbij Honduras als overslagplaats ge bruikt werd. Daarnaast zijn er gro te vraagtekens over de overheids uitgaven. Zelaya heeft geen begro ting 2009 bij het parlement inge diend. Interim-president Micheletti heeft al laten gezegd dat hij zich niet meer uit het presidentieel paleis laat verdrijven totdat er in novem ber een nieuw staatshoofd is geko zen door de 7,5 miljoen Hondure zen. Mochten derden daar toch een poging toe doen dan zal het hele volk zich daar gewapender hand tegen verzetten, verklaarde Micheletti. Zelaya, zelf een miljonair die zijn geld verdiende in de landbouw, werd in 2005 gekozen op basis van een rechts, conservatief program ma. Gedurende zijn ambtstermijn ontpopte de president zich echter als een linkse populist. Hugo Cha vez in Venezuela en de broers Cas tro op Cuba werden zijn grootste vrienden. In eigen land daalde de populariteit van het staatshoofd snel. Een verhoging van het min- mumloon leverde hem wel enige sympathie op bij de armste bevol kingsgroepen en de boeren maar snel oplopende prijzen van voe dingsmiddelen en toenemend,-aan de drugshandel gerelateerd ge weld, deden dat voordeel teniet. De corruptie tierde bovendien we lig. Het aantal zelfmoorden in Laatste plaatsen hoogseizoen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7