selectie —If 2 Donderdag 2 juli 2009 Fietstocht Al fietsend door de Westhoek van Schouwen kun je ontdek ken dat er vèel elzen groeien. Een groot deel van het karakte ristieke cultuurlandschap wordt bepaald door de ontginningen en de bebossing. De route is 21 km lang. Start vanaf 11.00 uur. Zondag 5 juli. Steenweg 13a, Wes- tenschouwen. DONDERDAG 2 JULI Rondleiding Op melkveehouderij De Blauwe Hoeve waar de koeien gemolken worden door twee melkrobots. Retranchement, Braamdijk 21, 11.00 uur Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl Glasblaasdemonstratie Voor meer informatie: 0117-381737. Breskens, Art Glass Studio, Dorpsstraat 10, 14.00 uur en 15.30 uur. VRIJDAG 3 JULI Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl Klaverjasavond Ellemeet, dorpshuis, 20.00 uur ZATERDAG 4 JULI Rommelmarkt Rommelmarkt en bezichtiging tuinen ten bate van de middeleeuwse kerk. Nisse, Dorpsplein, 13.00 uur Palingfietstocht Westenschouwen, Steenweg 13a, vanaf 11.00 uur Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl Rommelmarkt Oudhollandse spelen, taartbakwedstrijd, sjezenrijden, rommelmarkt en meer. Ritthem, Sportveld, vanaf 9.00 uur Schuimparty Jeugdsoos De Pul sluit het seizoen af met de traditionele Schuimparty XXL. Bruinisse, De Pul, 20.00 uur Nachtmarkt Renesse, centrum, 19.00 uur tot midder nacht Beachvoetvolleytoernooi Renesse, Paviljoen Corazon bij strandover- gang Ellemeet, vanaf 11.00 uur hele dag. Kerkbezichtiging De 19e eeuwse dorpskerk van Nieuw- en Sint Joosland is in juli en augustus op za terdagen te bezichtigen. Nieuwland, 12.00 tot 16.00 uur ZONDAG 5 JULI Kunst- en cultuurroute. Open ateliers, poëzie, workshops. Middelburg, 13.00-17.00 uur Verloren Joods Amsterdam. Meijer Sluyser heeft de sfeer van het Joodse Amsterdamse van weleer vastge legd in romans en verhalen. Zijn zoon Mels Sluyser vertelt erover. Middelburg, Synagoge, 16.00 uur Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl Kunstwandeling MAANDAG 6 JULI Geschoren van Ameland tot 't Zwin Themafietsroute Westenschouwen, Steenweg 13a, start vanaf 11.00 uur DINSDAG 7 JULI Historische markt Veere, 10.00-17.00 uur Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl Historische rondleiding Biervliet, Oude Stad 16, 14.00 uur WOENSDAG 8 JULI Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl Kerk De Willibrorduskerk in Zoutelande is elke woensdag.te bezichtigen van 11.00-15.00 uur. Wandeltocht Wandelvereniging de Vrolijke Tippelaars verzorgt een wande ling over 5,10,15, 20 en 30 km. De start van de 20 en 30 km is van 9.00 tot 11.00 uur, overige af standen van 9.00 tot 12.00 uur. De tocht gaat over het strand en door het Nollebos. Zaterdag 4 juli. Vlissingen, Burg. van Woelderenlaan. door Cornelleke Blok Op het eerste gezicht is het misschien een vreemde combinatie. Maar taart en stofjes gaan heel goed samen, weten VVilma te Roller (56) en haar dochter Helen de Smit (26) in middels. Bij Honey Pie en Rok Rol in Middelburg kan je stoffen kopen, thee drinken, taart eten en vooral veel kletsen. „Het is een vrouwentent", bekent He len. „Maar als er mannen ko men, dan leggen we ze extra in watten." Het ruikt steevast naar verse appel taart in het pand, aan de rand van het centrum van Middelburg. Links is de stoffenzaak van Wil- ma: vrolijk gekleurde kussens lig gen opgestapeld en even verderop de rollen stof. Rechts is het thee huis van Helen. Overal tierelantijn tjes, gekke lampen, fotootjes en theepotjes in het raam. „Alle vrou wen houden van fröbeltjes", weet Helen. De kast staat vol met kit scherige, ouderwetse serviezen. „Ik struinde vroeger altijd de rom melmarkten af voor kopjes en schoteltjes. Ik wist: als ik ooit een eigen horecazaak krijg, dan is het in die stijl. Mensen komen me vaak doosjes van zolder brengen met servies erin. 'Jij gebruikt 't zo leuk', zeggen ze dan." De moeder en dochter begonnen hun zaak zo'n twee jaar geleden. Helen was net klaar met haar op leiding tot grafisch vormgever en Wilma - die ooit al jaren zelfstan dig ondernemer was - was toe aan een nieuwe uitdaging. Wilma: „Er zijn maar weinig stof fenzaken in de buurt. Wij hebben vlotte, vrolijke stoffen voor mei den van twintig tot veertig jaar, die graag creatief bezig willen zijn. Elke koopzondag geef ik een basis cursus naaien. Jongere meiden le ren dat niet meer op school. Ik wil mijn klanten laten zien dat het he lemaal niet ingewikkeld hoeft te zijn. De deelnemers maken in één dag een kledingstuk. We gebrui ken eenvoudige patronen. Mensen zijn vaak helemaal trots dat ze zelf iets gemaakt hebben. Ik geef de mensen ook advies en knip stof fen voor ze aan de kniptafel. Dat vind ik heel belangrijk. Ik hoop de creativiteit van m'n klanten te sti muleren." Helen: „Ik koop de jon gere, hippe stofjes in. Mijn moeder doet de mevrouwen-stoffen." Wil ma: „We kopen de stoffen in be perkte hoeveelheid, zodat niet heel Middelburg in hetzelfde pakje loopt." En voor wie niet creatief wil zijn, is er een cadeauhoekje in de winkel. Helen combineert in HoneyPie haar creatieve kant met haar hore- ca-ervaring. „Vrouwen komen hier echt om bij te kletsen. Het zijn al tijd vriendinnen, zussen of moe ders met dochters. Ze lopen soms ondertussen even heen en weer naar de stoffenwinkel. We hebben alleen maar potten koffie en thee, geen kopjes. Voor drie euro kan je onbeperkt thee en koffie drinken. We kijken de mensen niet weg. Aan de andere kant: je moet ook wel even de tijd nemen, als je hier een broodje komt eten. Soms is de taart op, dan heb ik niet meteen een nieuwe en moeten mensen even tien minuten wachten. Het grappige is: door de geur heb ik de taart soms al verkocht voor 'ie uit de oven is. Zit iedereen ineens aan de verse appeltaart met slagroom. Ja, dan is 't echt feest." .oene Woud Ringrijden De Wemeldingse Ringrijderijve- reniging 'Ons Genoegen' bestaat 90 jaar en dat wordt gevierd. Vanaf 10.00 uur wordt in de Dorpsstraat de jubileum jaar wedstrijd verreden. Tevens zal een Zeeuwse Markt worden ge houden met verkoop van Zeeuwse regionale producten. Zaterdag 4 juli. Wemeldinge, Dorpsstraat, vanaf 10.00 uur. Honeypie Rok Rol winkel Achter de Houttuinen 50 De dorpskerk van Nieuw- en Sint Joosland is te bezichtigen. Langs open ateliers die te herkennen zijn aan de blauwe vlag. Zierikzee, 12.00-17.00 uur In theehuis HoneyPie is de appeltaart écht 'huisgemaakt'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58