Van der Smissen geeft met zege in stratenloop Zeeuwen huiswerk mee Sander de Bart is een alirounder Risseeuw en Swartilé vullen lAfïl»» A M elkaar goed aan in Schoondijke WlïpCn ZOlgl VOOl - 32_[ Donderdag 2 juli 2009 Z SCHOONDIJKE - - Bij het veertiende Rabo Gravelsteps dubbeltennis- toernooi bereikten Adri Risseeuw (De Boskreek) en Willy Swartilé (Gravelsteps) in het enkelspel 6 de kwartfinales ten koste van het Bos- kreek-duo Jan en Jordy Engelaar: 6-2 6-1. De grillige Risseeuw beschikt over een goede service en is offensief in- gesteld. Swartilé is degelijk en sterk in de rally's. Beide spelers vullen elkaar prima aan. De toer- nooifavorieten moeten het vervol gens in de kwartfinale opnemen tegen Frank de Kam van de organi serende vereniging en de Aarden- burgse sportman in hart en nieren Tilburger (41) wint met overmacht stratenloop van Zoutelande. door Koen de Vries ZOUTELANDE - Armand van der Smissen liet gisteren in de straten- foop van Zoutelande zien dat de Zeeuwse atletiek nog wel een groeispurtje kan gebruiken. De 41-jarige Tilburger, met vrouw en twee dochtertjes op vakantie in 41 Surgh-Haamstede, won de wed strijd over tien kilometer met over macht. „Dat een oude man op zijn retour hier wint, zou eigenlijk niet mo gen", vond de negenvoudig Neder lands en eenmalig Europese kam pioen duatlon. Van der Smissen was echter de eer ste om zijn zege te relativeren. „Het was jammer dat Michel Schrier er niet was. Hij is op dit r moment de beste Zeeuw. Met hem erbij was het een stuk moeilij ker geweest." Schrier meldde zich gisteren af om dat hij zich niet helemaal fit voel de. Bovendien wist Van der Smis sen dat Tim Pleijte, die in Zoute lande met een minuut achterstand tweede werd, ook niet helemaal fit was. De Vlissinger (22) kampt nog met de naweeën van een griepje. Van der Smissen en Pleijte legden samen het eerste stuk af van het nieuwe parkoers, dat uit twee ron- den van vijf kilometer bestond. Of Van der Smissen daarna versnelde of Pleijte inzakte, werd niet hele maal duidelijk, maar feit was dat het verschil na de tweede passage Eric de Rijcke. Dit tweetal klopte via 7-5 in de derde set Ed Wier- sum en Harrie de Jonge van Tiola uit IJzendijke. In de 4-poule hadden Byron Bent- ly en Wesley Claerhoudt van TC SJEF uit Aardenburg, als eerste ge plaatst, het allesbehalve gemakke lijk tegen het Gravelsteps-duo Mar tin Vinjé/Norbert Willemsen: 7-6 3-6 6-3. In het enkelspel 5 gaan Coen Kay- ser uit Ter neuzen en Albert Maas uit Breskens door naar de halve fi nales na een driesetter op het ge routineerde duo Ab Dieleman/Mark Praas van Gravel steps:.6-0 6-7 6-2. in de Langstraat snel groter werd. „Ik kakte een beetje in", had Pleij te gemerkt. „Ik ben wat gaan ver snellen zonder mezelf pijn te doen", was de verklaring van Van der Smissen. „Ik doe zondag mee aan een duatlon in Wevelgem en wilde hier niet al te veel lijden." Derde, op twintig seconden van Tim Pleijte werd Ronnie Over- gaauw. Bij de vrouwen speelden Anjolie Engels-Wisse en Sandra de Block een kat-en-muisspel. Beide dames zijn de laatste tijd in goeden doen. Engels traint weer wat serieuzer en De Block heeft aan snelheid ge wonnen door een kilo of vijf af te vallen. Engels, de Middelburgse routinier, is nog altijd gezegend met een vlijmscherpe eindsprint en wilde De Block daarom gistera vond alleen maar volgen. Het duo vertrok uitermate rustig, waarna De Block er pas de tweede ronde goed de sokken inzette. En gels lossen zat er echter niet in. Op het moment dat de Zeeuws-Vlaam- se onderwijzeres nog een versnel ling had moeten plaatsen, nam En gels het heft in handen. In de laat ste tweehonderd meter bracht En gels het dynamiet in haar benen in stelling, waardoor ze veertien se conden eerder over de streep kwam dan De Block en wraak nam voor haar nederlaag in de Middelburgse stadsloop. Armand van der Smissen heerst in de stratenloop van Zoutelan de. Hij laat de Zeeuwse atleten in de wedstrijd over tien kilome ter ver achter zich. Sjaak van de Velde en zoon winnen concours vanuit Bordeaux. door Fred Rabout BRESKENS - Een geschelpte witpen nestdoffer heeft de Breskense com binatie Sjaak van de Velde en zoon de nationale winst bij de jaar lingen op het duivenconcours van uit Bordeaux bezorgd. De doffer ar riveerde maandagavond om twee minuten voor negen in de Bresken se Scheldestraat. De duiven (10.239 in totaal) waren 's morgens om kwart voor acht in Bordeaux gelost. Het ging om een uitgestelde lossing. Op zaterdag morgen waren de weersomstandig heden dusdanig slecht dat ze niet gelost konden worden. De duif van de combinatie Van de Velde ging maandag met een snel heid van 990 meter per minuut naar huis. „Het is een unieke pres tatie", vindt de 56-jarige Sjaak van de Velde die al jaren een combina tie vormt met zijn twintig jaar jon gere zoon Sjaak jr. Het is de eerste nationale zege in hun carrière. „Dit duifje heeft een formidabele prestatie geleverd. Hij laat 10.238 concurrenten achter zich en is nog geen jaar oud. Hij was debutant op de grote fond. Ik zag hem zo recht uit de lucht naar het hok ko men. Dit is een droom die werke lijkheid wordt." In totaal hadden ze 21 jaarlingen ingekorfd voor dit concours. De ge schelpte witpen was gezien het feit dat hij amper een jaar oud was en dus nog bijzonder weinig wed strijdkilometers had gemaakt, als Aardenburgse atleet zegeviert in 31e editie van Boulevardloop. IJZENDIJKE - Sander de Bart leek in de slotfase van de Ilzendijkse Bou levardloop alsnog te sneuvelen. Zijn voorsprong op Nico Ros slonk zienderogen. De Aarden burgse atleet ging echter op karak ter door en zegevierde. De Bart had in de wedstrijd over 12 kilometer een snelle start en pakte de leiding. Het verschil met de achtervolgers ging zelfs richting de minuut, totdat in de slotfase de geroutineerde Nico Ros zich voor aan meldde. De ervaren atleet uit het Belgische Waarschoot had bij het ingaan van het twee kilometer lange slotrondje de achterstand te- tiende getekende ingekorfd. Het waren allemaal nestdoffers op jon kies van een dag of twee. Naast de jaarlingen hadden ze nog twaalf oude duiven mee op dit concours. Het was opvallend hoe knap de Zeeuwse duivenliefhebbers, on danks dat de duiven met een 'wes tenwind waren gelost, op dit con cours presteerden. Bij de oude dui ven pakte de combinatie Fred van Herk/lan Crucq uit Vlissingen/Nieuw- en St.Joosland de tweede prijs nationaal. Dit ge beurde met een vijfjarige lichte schiftdoffer op weduwschap. Hij arriveerde maandagavond om 14 minuten over negen op het hok dat gesitueerd is in het Souburgse volkstuinencomplex. De duif haal de een snelheid van 983 meter per minuut. De combinatie stond lange tijd op de eerste plaats op de voorlopige uitslag maar werd op het allerlaat ste moment voorbijgestreefd door de gebroeders Helsdingen uit Nij- kerkerveen. De combinatie Van Herk/Crucq had twee duiven inge korfd op het concours; eentje bij de jaarlingen en ééntje bij de oude. Hoe sterk de duiven van de Zeeuw se liefhebbers gepresteerd hebben, blijkt uit de resultaten. Bij de jaar lingen staan negen Zeeuwse lief hebbers in de top tien, bij de oude duiven ging het om zeven duiven- liefhebbers. De combinatie Sjaak van de Vel- de en zoon levert een bijzondere prestatie. Het duo wint met een geschelpte witpen nestdoffer de vlucht vanuit Bordeaux. ruggebracht tot een tiental meter. Sander de Bart, ooit een voetbalta lent dat furore maakt bij AVC Aar denburg en in de Zeeuwse selec ties speelde, leek alsnog de winst in te moeten leveren. De Bart zelf dacht daar anders over. Hij her vond zich, boorde nieuwe krach ten aan en kwam uiteindelijk in zijn ééntje uit de bocht aan de voet van de Molenberg. Er moest zelfs 48 seconden gewacht worden alvorens een moegestreden Ros zich meldde. Dus ging de zege van deze 31e editie van de Boulevard loop verdiend naar De Bart, de man die onlangs in de Zeeuws Vlaanderen marathon nog de eer ste West-Zeeuws-Vlaming was. Bij de vrouwen hield Frederique Versluijs in de eerste twee rondjes Greet van Broekhoven gezelschap. t- De trotse combinatie Sjaak van de Velde Toen die na vier kilometer haar ra ce beëindigd had, draaide de Zuid- zandse het gashendel nog even open. Ze won onbedreigd. Op de middenafstand, de 8 kilome ter, zorgden Angelo van Nevel (Koolkerke) en Pascale van Gans- beke (Bentille) ervoor dat de winst bij de Zuiderburen terecht kwam, terwijl Jack Luteijn (Groe- de) en Anne-Marie Thomaes (Hoofdplaat) de kortste afstand, de 4 kilometer voor hun rekening namen. In totaal kwamen ruim 150 deelne mers het startnummer in de kanti ne van bolclub de Molenzichtbol- lers afhalen. De regie was in han den van AV de Wielingen, die vol gende week dinsdag in Retranche- ment met het Zomerlopen-circuit begint. Rijkaard debuteert met een gelijkspel KLEVE - Frank Rijkaard heeft zijn officieuze debuut als trainer van Galatasaray niet kunnen opluiste ren met een zege. De Nederlandse oefenmeester kwam met zijn Turk se ploeg niet verder dan 2-2 tegen 1. FC Kleve, een Duitse club die on der leiding staat van Arie van Lent. Erhan Sentürk en Aydin Yil- 44 maz maakten de doelpunten voor Galatasaray. Rijkaard en zijn assistent Johan Neeskens hebben deze week hun trainingskamp opgeslagen in het Limburgse Tegelen. Tess van 't Westende actief in Finland MIDDELBURG - Tess van 't Westen- de neemt van 19 tot en met 24 juli deel aan het Europees Jeugd Olym pisch Festival (EJOF) in het Finse Tampère. De Vlissingse judoka komt uit in de klasse -57 kg. Het EJOF is een evenement voor talentvolle jeugd en is een gelegenheid om interna tionale ervaring op te doen. Neder land is in totaal met 80 sporters vertegenwoordigd in Finland. Chef de mission van de ploeg is de uit Terneuzen afkomstige Marjan O ly slager. Niek den Exter naar Koninkrijksspelen MIDDELBURG - Niek den Exter doet mee aan de Koninkrijksspelen, die van 25 tot en met 31 juli op Aruba worden gehouden. De atleet uit Terneuzen komt uit op de 800 en 1500 meter. Naast Den Exter gaat ook Mah- boeb Rahimi uit Middelburg naar Aruba. De voetballer van Cortgene/lVOZ maakt deel uit van het nationale voetbalelftal. De Spelen op Aruba zijn bedoeld voor jeugd tussen 12 en 17 jaar. Chef de mission is Ben Sonne- mans. Topploegen volleybal in Sas van Gent SAS VAN GENT - Volleybalvereni ging Savok is erin geslaagd om twee topploegen naar Sas van Gent te halen. De club organiseert 19 september in het kader van het 40-jarig bestaan een duel tussen de vrouwen van het Belgische As- terix Kieldrecht en Sliedrecht Sport. De Belgen zijn veelvoudig bekerwinaar en landskampioen. Sliedrecht Sport treft in de eerste ronde van de CEV Cup het Franse ES Cannet Rocheville. De demon stratiewedstrijd in de gemeentelij ke sporthal begint om 18.30 uur. De Frel keeperstrainer bij jeugd van RBC ROOSENDAAL - (ohn de Frel wordt komend voetbalseizoen keepers trainer bij de jeugdopleiding van RBC Roosendaal. Oud-doelman lohn de Frel (51) had afgelopen seizoen Meto onder zijn hoede. In het verleden behaal de hij drie titels bij de amateurs, Rillandia (2000), HW'24 (2002) en Zierikzee (2004). Frans Vermeu len heeft de komende competitie Bi onder zijn hoede. De jeugdopleiding van RBC is te genwoordig gesitueerd op sport park Meilust in Bergen op Zoom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40