Dat mag nooit gebeuren' Kampioenschap TM"neuzen en provincie vinden Donderdag 2 juli 2009 1 9 Z I De jeugd vermaakt zich nog steeds prima in het met sluiting bedreigde zwembad in Aardenburg. foto's Camile Schelstraete PuutV3H. Gies iiii® in eetcafé Axel elkaar in invulling skihalwiiikels AXEL - Zondag wordt op het terras van Eetcafé 't Amstelhoekje in Axel voor de negende keer het Open Kampioenschap Puut van Gies gehouden, een oud Axels werpspel met loden schijven, waar bij de bek van de puut (kikker) de meeste punten oplevert. Vorig jaar werd de titel in de wacht gesleept door Meivin Rijckaert, nadat de twee edities daarvoor waren ge wonnen door Frank Groothaert. Andere oud winnaars zijn Jeroen v/d Velde (2), Meivin Witte (2) en Johan Maan. De voorinschrijving is tot morgen De wedstrijden be ginnen zondag om 14.00 uur. Er hebben zich al 35 deelnemers aangemeld. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen en de provincie Zeeland heb ben een principe-akkoord bereikt over de invulling van de winkels bij en onder het skihalcomplex Snowbase. Volgens projectwethou der Adhémar van Waes moeten al leen Gedeputeerde Staten de over eenstemming bestuurlijk nog af handelen. Van Waes verwacht dat dit omstreeks half juli gebeurt. Dit voorjaar schoot het provincie bestuur de voorgestelde invulling van de winkels met grootwinkelbe drijven als BCC, Kwantum en Kar wei af Dit tot grote teleurstelling van B en W van Terneuzen en de eigenaren van het wintersportcom plex. Het definitieve 'nee' van de provincie tegen de invulling van de winkelruimten in de Koegors- polder leidde vervolgens tot een nieuwe overlegronde tussen Ter- neuzen en de provincieambtena ren over welke vestigingsmogelijk heden wel op een goedkeuring van de bepalende overheid zou den kunnen rekenen. Dat overleg werd in alle stilte ge voerd en verliep volgens Van Waes 'erg constructief. „We heb ben nu een akkoord over de invul ling van het complex met hoofdza kelijk leisuregerelateerde onderne mingen. Welke kan ik nog niet zeg gen, maar het gaat om zaken in de outdoorsector, tenten, speelgoed en nog wat andere dingen. Wat ik wel kwijt wil, is dat de zaken die in beeld zijn op dit moment niet in Zeeuws-Vlaanderen vertegen woordigd zijn." Volgens de wethouder kan make laar Paul Fermont, die zorg moet dragen voor de invulling, onmmid- dellijk na een positief bericht van GS in onderhandeling treden met de bedrijven. „De winkels zijn er dan overigens nog niet, dat kan nog maanden duren. We moeten namelijk als gemeente eerst nog een nieuwe bestemmingsplanpro cedure volgen om de vestiging van de bedrijven mogelijk te maken en dat vergt toch een maand of zes", aldus Van Waes. Actie bewoners tegen onveilig rijgedrag TERNEUZEN - Bewoners van de wijk Triniteit in Terneuzen hou den een handtekeningenactie te gen onveilig rijgedrag. De wijk is een 30-kilometerzone, maar veel automobilisten houden zich daar niet aan. De problemen doen zich vooral voor bij het in- en uitgaan van de school. Ouders die hun kind brengen of ophalen 'scheu ren' volgens de actievoerders door de wijk. Ook veel andere bestuur ders gebruiken Triniteit als een ra cebaan. Een handtekeningenactie moet de gemeente dwingen maat regelen te treffen. Deel opbrengst veiling voor Rotary Hulst HULST - In Autofrance Van de Voorde aan de Steensedijk in Hulst worden zondag werken ge veild van kunstschilder Leo de Jong uit Axel. De veiling heeft als titel 'Ode aan de Fiets' meegekre gen. Er gaan schilderijen en teke ningen onder de hamer. Burge meester Jan Frans Mulder opent de veiling om 14.00 uur. Veiling meester is oud-wielrenner Cees Bal. Een deel van de opbrengst is bestemd voor een schoolproject van de Rotary Hulst in Bangla desh. Toegangsprijs: 15 euro. Kijken naar ooievaars in Natuurpark Zwin KNOKKE - In het Natuurpark Zwin in Knokke-Heist wordt zaterdag een Ooievaarswandeling gehou den. Tijdens de wandeling wordt uitgebreid stilgestaan bij het leven van deze meest opvallende Zwin- bewoners. Onder begeleiding van een gids worden enkele ooievaars nesten bekeken. De wandeling wordt afgesloten bij de voeder plaats, waar de gidsx tijdens de da gelijkse voederbeurt toelichting geeft bij de ooievaars én de andere vogels. De wandeling begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Gepromoveerd en afgestudeerd SAS VAN CENT - De oud-Sassenaar Alexander de Meij is aan de Tech nische Universiteit van Eindhoven geproveerd tot doctor in de techni sche natuurkunde. De Meij deed onderzoek naar de onzekerheden in aerosol modellering met behulp van atmosferische computermodel len. Aan de Fontys Hogeschool in Til burg studeerde Terzi van Steenber- ge uit Philippine af. Zij is master of education in mathematics (wis kunde). Terzi is oud-leerlinge van De Rede in Terneuzen. Steven de Koning lid van pastoraal iearra HULST - Per 1 juni 2009 is diaken Steven de Koning door de bis schop van Breda benoemd tot lid van het pastoraal team van de re gio Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Deken Paul Verbeek zal de Koning zaterdag om 19.00 uur in een regio nale eucharistieviering in de Willi- brordusbasiliek in Hulst presente ren. Na de viering is er gelegenheid om onder het genot van een kopje kof fie kennis te maken met Steven de Koning als nieuwe regionale pas tor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33