Vrees verkeersdrukte Burghsluis Gemeenten samen in archeologie Huis voor ondernemers komt er niet Rechter schorst dwangsom voor visboer Yerseke Een speeltuin om je lekker vies en nat in te maken s Donderdag 2 juli 2009 21 Niet iedereen even gelukkig met aanpak van Kraaijensteinweg. door Martijn de Koning burgh-haamstede - Agrarisch Schouwen-Duiveland (ASD) is bang voor toename van verkeer in en rond Burghsluis nadat volgend jaar de Kraaijensteinweg bij Burgh-Haamstede is aangepakt. Dat meldt ze in een reactie op het voorontwerpbestemmingsplan voor reconstructie van het gebied. De gemeente Schouwen-Duive land ziet het probleem niet en past de plannen niet aan. Het gedeelte van de Kraaijenstein weg langs Burgh-Haamstede wordt volgend jaar voorzien van twee rotondes, parallelwegen, een fietstunnel (vlakbij de Meeldijk) en een losliggend fietspad. Die moeten de veiligheid verbeteren. De weg is gevaarlijk, met name door de vele zijwegen. Op zich een prima idee, vindt ASD. Maar het feit dat de Meeldijk verboden terrein wordt voor gemo toriseerd verkeer, vindt de organi satie een slecht plan. ASD vreest dat verkeer alternatieve routes via Burghsluis en de Steursweg zal ne men. De gemeente erkent dat deels, maar stelt dat dit niet zo'n probleem is. „De Steursweg is nu al de doorgaande route naar Burgh sluis", geeft ze in een reactie aan. Naast ASD dienden ook dertien in woners van Burgh-Haamstede een zienswijze in. Een aantal van hen pleit voor de aanleg van het pol dertracé in plaats van de nu voor ziene maatregelen. Dat is een veel directere aansluiting van de weg over de pijlerdam met de Seroos- kerkseweg. De gemeente reageert door te stellen dat dit tracé welis waar gewenst is, maar dat die er in de nabije toekomst toch niet komt en er dus voor dit alternatief wordt gekozen. Verder wil een aantal omwonen den graag meer tunneltjes zien dan alleen het ene, geplande exem plaar. Volgens de gemeente is dat voor de verkeersveiligheid niet no dig en kost dat bovendien te veel geld. Eén bewoner is bang voor extra verkeer in de Bernhardstraat. De gemeente blijkt niet ongevoelig voor dat argument. Ze belooft om straks te meten of het daar inder daad drukker is. Blijkt dat het ge val, dan wordt bekeken of er maat regelen nodig zijn. Het ontwerpbestemmingsplan, dat volgt op het voorontwerpbe stemmingsplan waarop ASD en be woners reageerden, ligt nu ter inza ge in het gemeentehuis en is te vin den op de gemeentelijke site. Tot en met 6 augustus mag iedereen er zijn of haar zegje over doen. middelburg - Het Ondernemings- huis in Middelburg komt er niet. De Kamer van Koophandel (KvK), die eigenaar zou worden van het gebouw in de Stationsbuurt, heeft de stekker eruit getrokken omdat hoofdhuurder Economische Im puls Zeèland (EIZ) niet kan garan deren dat de huurpenningen - 230.000 euro voor de eerste twee jaar - worden voldaan. De KvK zegt nu de exploitatie niet meer rond te krijgen. Het 7,5 miljoen kostende Ondeme- mingshuis zou voor bijna de helft worden gebruikt door de Kamer van Koophandel zelf De rest zou worden verhuurd, waarbij EIZ hoofdhuurder zou worden. Met KvK, EIZ, Midden- en Klein bedrijf Recron en innovatiebureau Syntens zouden alle Zeeuwse on dernemersorganisaties onder één dak zijn gebracht. terneuzen - Een speeltuin zonder speeltoestel len. Kinderen lieten gisteren hun creativiteit erop los bij het ontwerp voor een 'natuurspeeltuin' ten noorden van de kinderboerderij in Terneu- zen. Wethouder Cees Liefting gaf de aftrap voor het project. Volgens Liefting wordt het een speel tuin waarin kinderen zich lekker vies en nat kun nen maken. Zo komen er bomen om in te klim men en boomhutten te maken, komt er een wa terpoel waar kinderen pootje in kunnen baden en met een vlot op kunnen varen en er zijn plan nen voor een vuurplaats waar een kampvuur kan worden gemaakt of broodjes gebakken kunnen worden. De aanleg is begin 2010. foto Camile Schelstraete yerseke - De bestuursrechter heeft de gemeente Reimerswaal te ruggefloten in de kwestie rond zee-eterij en viscounter De Viskêête in Yerseke. Reimerswaal had het bedrijf gesommeerd een scheiding aan te brengen tussen horecagedeelte en winkelgedeelte. De Viskêête zou door het ontbre ken daarvan in strijd met de Drank- en Horecawet handelen. Reimerswaal legde een dwangsom van 50.000 euro op als het bedrijf de aanpassing niet voor 1 juli zou uitvoeren. De eigenaar stelde aan alle regels te voldoen. De bestuurs rechter schorste de opgelegde dwangsom. Niet alleen noemde zij dat bedrag 'buitenproportioneel'; zij oordeelde ook dat Reimerswaal in strijd met het evenredigheidsbe ginsel heeft gehandeld. goes - Negen gemeenten op de Be- velanden, Tholen en in Zeeuws-Vlaanderen zetten geza menlijk een archeologiebeleid op. Het college van B en W in Goes stemde gisteren in met het project plan dat de gemeenten samen heb ben gemaakt. Andere Zeeuwse ge meenten hadden al vastgelegd hoe ze omgaan met bodemvondsten. De gemeenten Borsele, Goes, Ka- pelle, Noord-Beveland, Reimers waal, Tholen, Hulst, Sluis en Ter- neuzen waren nog niet zover. Op grond van de wet moeten ge meenten in hun bestemmingsplan nen rekening houden met beken de of verwachte bodemvondsten. Die wet verplicht ze hiervoor be leid te maken. Dat kan verrassin gen voorkomen tijdens projecten waarvoor moet worden gegraven. De Vereniging van Zeeuwse Ge meenten heeft gemeenten aange spoord om samen dat beleid te ma ken, zodat niet elke gemeente het wiel hoeft uit te vinden. Wonen Koken T Baden Wassen '$■- Spelen Loungen I Werken I Eten I Studeren START VERKOOP/VERHUUR 4 JULI Mortiere Middelburg www.symfonie-mortiere.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23