9 Zulk warm weer, maar het is nog lang School schildert tunnel Zierikzee Vroeg - midden - laat - laat - midden - vroeg - vroeg - American Day nadert: Stuur uw foto's in Al meer dan honderd foto's in het album op www.pzc.nl/foto Donderdag 2 juli 2009 S Het is warm in de klas van groep 5 en 6 van basisschool De Klimop in Dreischor. Héél warm. Het lokaal staat op het zuiden, waardoor de temperatuur daar deze dagen flink oploopt. Het is laat zomervakantie dit jaar, dus het schooljaar is extra lang. Daarbij komt dat de zomer voor velen gevoelsmatig al is begonnen. Tijd voor een tropenrooster? door Dewi Cigengack Nog ruim drie weken, dan is het zomervakan tie. Met de hitte van de afgelopen dagen valt het voor veel leerlingen niet mee om bij de les te blijven. Openbare basisschool De Schoener in Brou wershaven begint vandaag met een zomerrooster. „Dat hebben we in april al met de medezeggenschapsraad besloten", zegt directeur Gert Kooman. „Om dat de zomervakantie zo laat valt. Eerder hebben we het ook zo ook gedaan, en dat is positief beval len." De kinderen gaan de hele week van acht tot één uur naar school, in plaats van half negen tot twaalf en van kwart over één tot kwart over drie. Het aantal leerlingen dat 's mid dags opvang nodig heeft, valt Koo man mee. „TWee tot zeven leerlin gen blijven tot kwart over drie op school. En dat op 99 leerlingen! Met een leerkracht gaan ze bijvoor beeld knutselen, of doen ze iets van sport en spel." Voor Clemens Pronk, directeur van de protestants-christelijke ba sisscholen De Schouw in Brou wershaven en de Samuëlschool in Kerkwerve, zijn de hogere tempe raturen of het lange schooljaar geen reden om over te gaan tot een tropenrooster. „Je houdt wel rekening met het weer in je ritme. We doen het wat rustiger aan en gaan 's middags een keer extra naar buiten. Maar het is belangrijk dat leerlingen de normale struc tuur houden. Geen gekke dingen dus." Ook basisschool De Klimop in Dreischor en openbare basisscho len Duiveland in Nieuwerkerk en Sirjansland hebben geen aange past zomerrooster. „Dat is nu niet aan de orde", stelt Gerard Oele van obs Duiveland. „We hebben het in de jaren tachtig wel gedaan, maar het draagt niet bij aan de rust die wij willen op school. Kin deren zijn ritmegevoelig. Boven dien vergt het organisatorisch heel wat, met bijvoorbeeld kinderop vang." Toch zorgt de warmte er wel voor dat kinderen minder geconcen treerd zijn. „Ons schoolgebouw is met dit weer moeilijk te ventile ren. Drie van de vier lokalen staan pal op de zon", zegt Kooman over De Schoener. Ook De Klimop heeft daar last van. Directeur Jacco Folmer: „Twee lokalen staan op het zuiden en worden erg warm." Een juf heeft al een ventilator mee- De zomervakantie wordt vastgesteld door het minis terie van Onderwijs. De overige vakanties mogen de scho len zelf bepalen. Voor elke regio wordt de zomerva kantie afwisselend vroeg, midden of laat gepland in de periode juli tot september. Het komt voor dat een regio twee jaren na elkaar als eerste of als laatste vakantie heeft. Dat komt omdat voor elke regio als volgorde wordt aangehouden: vroeg - midden - laat - laat - mid den - vroeg - vroeg - midden - laat - enzovoort. De volgorde is zo ge kozen omdat het schooljaar tussen twee vakanties te lang wordt wan neer in een regio de vakantie van de vroege naar de late periode ver schuift. En het schooljaar wordt te kort wanneer een regio van de late naar de vroege periode overgaat. Voor de herfst-, kerst-, voorjaars- en meivakantie geeft het ministe rie alleen advies. Het is de bedoe ling dat scholen tussen elke vakan- ZIERIKZEE - Tweedeklassers van Pontes vwo-plus gaan maandag aan het werk in het tunneltje tus sen de Schuurbeque Boeyestraat en de Koning Gustaafweg in Zie rikzee. Ze zullen het fietstunneltje voor zien van muurschilderingen. Het schilderwerk in de tunnel maakt deel uit van de plannen voor de aanleg van een fiets- en voetpad tussen de nieuwbouwwijk Noor derpolder en de binnenstad. Twee dagen lang gaan de leerlin gen onder leiding van hun docent aan de slag om het tunneltje aan trekkelijker te maken met een muurschildering rond het thema 'de stad Zierikzee', waarvoor de leerlingen zelf het ontwerp heb ben gemaakt. Volgens de gemeen te verloopt de overgang tussen stad en omringend platteland vloeiender door middel van deze afbeeldingen. Afgelopen jaar hebben vwo-tech- nasiumleerlingen, leerkracht en ambtenaren samengewerkt aan een project rond de entree van Zie rikzee. Op verzoek van de gemeen te heeft de klas een bijdrage gele verd aan een ontwerpstudie voor de entree van de stad Zierikzee. Dit onder de titel 'De entree van Zierikzee, wat doe je er mee'. Eén van de ideeën was het verfraaien van het tunneltje onder de N59. Wethouder Wijnand Renden geeft maandagochtend om 9.00 uur het startssein voor het schil derwerk door de eerste verfstreek të zetten. Tijdens het schilderen blijft het tunneltje beperkt open voor voet gangers en fietsers. André Kappert laat werk zien in Burgh burgh-haamstede - Kunstenaar André Kappert uit Middelburg ex poseert vanaf zondag in de kerk op de Ring van Burgh. Kappert maakt zowel beelden als schilde rijen. De officiële opening van de ten toonstelling is zondag om 14.00 uur. Organist Willy den Hollander zorgt voor muzikale ondersteu ning. De expositie is tot en met 25 juli dagelijks te bezoeken tussen 13.30 uur en 16.30 uur, behalve op de zondagen 12 en 19 juli. Wijken tegen elkaar op toernooi van All-Ready zierikzee - Korfbalvereniging All- Ready houdt zaterdag het jaarlijk se wijkentoernooi op sportpark Bannink in Zierikzee. Acht wijken nemen het in twee poules tegen elkaar op. De eerste wedstrijd begint om 13.00 uur. 's Ochtends staan er verschillende jeugdactiviteiten op het program ma. De kinderen spelen verkleed korfbal, kunnen meedoen aan een ren-je-rot-spel en eten pannenkoe ken. 's Avonds volgt nog een barbecue met muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20