Politie: schaf onderscheid drugs af A- PZC NIEUWS GETIPT VOOR U 8 en 9 O 27 Grote brand in Kloosterzande Jonglerende tuinlieden openen festival Onderstroom Snellere aanpak verbreding N61 Italiaanse Tomaat en Hollandse voorjaarsgroente in je mok.. Vandaag in de JltCldS: Vrouwen houden van fröbeltjes Proeven van kunst uit Zeeland We jakkeren met zijn allen naar de hel zie ook: www.pzc.nl/uit 1 Zonnige zomerdag 27° DONDERDAG 2 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 153 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Ufo's blijven nog steeds komen Thomas Dekker is verbijsterd Coffeeshops moeten weer kleinschalige verkooppunten worden. door Emile Calon MIDDELBURG - De raad van hoofd commissarissen wil af van het on derscheid tussen soft- en hard drugs. Ook vindt de top van de Ne derlandse politie dat coffeeshops slechts een keer per dag mogen be voorraden met maximaal vijfhon derd gram. Die standpunten staan in een brief van de hoofdcommissarissen aan de Adviescommissie Drugsbeleid. Deze presenteert vanmiddag in Den Haag een rapport, dat de ba sis moet vormen voor het nieuwe Nederlandse drugsbeleid. De politie wil zo snel mogelijk af van de termen hard- en softdrugs, omdat het onderscheid op tal van terreinen is vervaagd. De raad be nadrukt dat de cannabisproductie en -markt is overgenomen door de georganiseerde criminaliteit. De hoofdcommissarissen maken zich ernstig zorgen over de verweven heid tussen boven- en onderwe reld. Ze geven aan dat met de ille gale hennepteelt exorbitante win sten worden gemaakt. Dat geld wordt gebruikt om andere crimine le activiteiten op te zetten of wit te wassen door te investeren in onroe rend goed. „Daarbij blijken deze criminelen incidenteel handig ge bruik te maken van de overheid", aldus de hoofdcommissarissen. Ze verwijzen daarbij expliciet naar Ter neuzen, waar met drugsgeld ski hal Snowbase is gebouwd. Coffeeshops moeten weer klein schalige verkooppunten worden voor lokale gebruikers, in plaats van grootschalige voorzieningen voor buitenlandse drugstoeristen. Dat staat volgens ingewijden in het advies van de Adviescommis sie Drugsbeleid, dat vandaag wordt gepresenteerd. Het kabinet had de commissie advies gevraagd voor aanpassing van het drugsbeleid. AL^\ pagina 3: commentaar pagina 25: 'drugstoerisme krach tig tegengaan' KLOOSTERZANDE - De brandweer- brandmelding kwam kort na tien korpsen van Hulst en Terneuzen uur binnen. Na de eerste melding zijn gisteravond massaal uitgerukt van een binnenbrand in het ge- voor een grote brand in het pand - bouw werd het alarm al snel opge- van dak- en gevelbekledingsbedrijf schaald naar 'grote brand'. Bij het IZV aan de Hulsterweg 18 in de ter perse gaan van de krant waren dorpskern van Kloosterzande. De verdere details nog niet bekend. VLISSINGEN - Wie denkt dat tuinieren saai is, zou eens een kijkje moeten nemen bij de voorstelling Le Jardin. Circusartiesten Jean-Paul Leveufre en Didier André jongleren en stunten daarin op hilarische wijze met tuin gereedschappen en -materialen. Met deze voorstelling pagina 23: duel met wurglustige tuinslang openden de Franse artiesten gisteravond Onderstroom, een vijfdaags festival boordevol theater en muziek in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De verbreding van de N61 Hoek-Schoondijke wordt ver gemakkelijkt en versneld. Het pro ject valt onder de crisis- en herstel- wet, waardoor enkele bouw- en milieuregels tijdelijk niet gelden. Gedeputeerde Toine Poppelaars is verheugd. „Dit is een grote stap vooruit." De N61 staat op een lijst van der tig projecten die het kabinet mor gen bespreekt. Sneller bouwen kan de economie aanjagen. De verbreding van de N61 tussen de Westerscheldetunnel en Bier vliet van twee naar vier rijbanen hangt op regels rond geluid, milieu en natuur. Die regels rekt het kabi net op, zodat het project sneller kan worden uitgevoerd. Poppe laars: „Verbreding betekent een enorme verbetering van de ver keersveiligheid. Want behalve twee extra rijbanen komt er ook een parallelweg voor langzaam landbouwverkeer. Doordat men sen niet door kunnen rijden mij den ze nu de N61 en verkiezen sluipwegen. Aan dat sluipverkeer komt ook een eind, waardoor de veiligheid verder toeneemt." Wanneer de N61 daadwerkelijk wordt verbreed is nog niet bekend. EN Zeeland: 2 en 3, 17 t/m 25; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 5 en 6; Ach tergrond: 10; Meningen: 11; Economie: 12 en 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 27 t/m 33; Televisie: 34 en 35. Bijlage: UitGids. Harde aanpak wietteelt is welkom reageer op www.pzc.nl reacties: 395 Cocaïnegebruiker Tom Boonen hoort in de tour eens 33% oneens ~7I5ÜSi 67% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 Nieuws getipt voor u! staat wekelijki in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 46 miljoen lezers; 2.9 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl met de nieuwe Cup-a-Soup Specials; bijzondere soepjes waarvoor alleen de beste en lekkerste ingrediënten zijn geselecteerd. En dat proefje! De twee nieuwe varianten: Italiaanse Tomaat met Parmezaanse kaas courgette en Groene Asperge met Crème fraïche lente-ui. zijn rijk en vol van smaak. Bovendien bevatten ze net als de andere varianten geen toegevoegde smaak versterkers. Specials bevatten gemiddeld slechts 85 kcal en de nieuwe varianten voldoen aan de 'Ik kies bewust' richtlijn. Welke vind jij de allerlekkerste?!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1