Kamer wil glastelers steunen de ndernemer AZOREN K Aardenburgs protest groeit Overlevende maakt het goed glazen deuren douchecabines Word ook abonnee! Verbod nertsen Wimbledon gaat gebukt onder de hitte Overheid moet garant staan voor kredieten die de banken verstrekken. den haag - Hulp lijkt onderweg voor de Nederlandse glastuinbou wers die in grote financiële nood verkeren. De fracties van CDA, PvdA en VVD willen dat minister Gerda Verburg (Landbouw) snel komt met steunmaatregelen voor de sec tor. De Tweede Kamer vindt dat de overheid garant moet staan voor kredieten die de banken verstrek ken aan de glastelers. Zo'n borgstellingsfonds is er al voor ondernemingen in het mid den- en kleinbedrijf (1,5 miljard eu ro), maar daar kunnen glastelers geen gebruik van maken. De nood is hoog onder de 1500 glastuinbouwers. Driekwart van hen kan de rekeningen niet meer betalen, meldt de Rabobank. Vier op de tien glastelers houden er re kening mee te moeten stoppen met hun bedrijf) blijkt uit een en quête van branchevereniging LTO Glaskracht. Telers zitten acuut in geldnood omdat de afzetprijzen zijn inge stort, wat in tientallen jaren niet is voorgekomen. Tegelijkertijd blij ven de energiekosten hoog. „Van deze sector .hangen 350.000 ar beidsplaatsen af We krijgen spijt als we veel bedrijven laten omval len", aldus Jan Mastwijk (CDA). Bovendien zijn het niet de slecht ste bedrijven, maar de voorlopers die het nu moeilijk hebben, zegt Lutzen Jacobi (PvdA). „Juist de on dernemers die recent investeerden in energiezuinige kassen - iets waar wij als overheid om vroegen - hebben nu liquiditeitsproble men." LTO Glaskracht vroeg gisteren in Den Haag om steun voor de sec tor. Rabobank, met een marktaan deel van 85 procent verreweg de grootste financier in de tuinbouw, steunt de oproep van I.TO Glas kracht. De bank is zelf eigenaar van ongeveer 550 hectare tuin- bouwgrond, ongeveer 5 procent van het totaal. '(O Zonnig en droog 23° ''.TCL. üïag lev. DA Armstrong was even boegbeeld schone sport 34 en 35 Wijnproducent Johan van de Velde in de stoel Creatief in vormgeving Met een onvoldoende de zomer in WOENSDAG 1 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251 e jaargang nr. 152 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN LONDEN - Op een plaats waar regenonderbrekin gen traditie zijn, brandt dit jaar de zon. De tennis- fans op het grastoernooi van Wimbledon gebrui ken hun paraplu's nu om wat schaduw te heb ben, zowel op de tribunes als buiten op de pick nickterreinen. foto Gerry Penny/EPA pagina 31: Safina mist een goede opslag; Zeeuwse juniores Kerkhove en Van der Meet stranden in tweede ronde Ontdek nu zeer voordelig de schitterende natuur van deze Portugese parels! www.kras.nl/35636 waarom zou je meer betalen aardenburg - Steeds meer inwo ners van Aardenburg weren zich tegen de mogelijke sluiting van het zwembad. Het verzet van het dorp is zo fel dat er sprake lijkt van een heuse volksopstand. De bewoners zijn van plan de discussie over het bezuinigingsvoorstel van B en W van Sluis in de raadscommissie op 9 juli massaal te bezoeken. Ook wordt gewerkt aan een petitie met duizenden handtekeningen die het gemeentebestuur op andere ge dachten moet brengen. moroni - Het 14-jarige meisje dat als enige passagiere de ramp met de Airbus bij de Afrikaanse Como ren heeft overleefd, is met onder- koelingsverschijnselen opgenomen in een ziekenhuis in Moroni. Zij is bij bewustzijn en is aanspreekbaar. De tiener is zwemmend tussen stoffelijke overschotten van mede passagiers en restanten van het vliegtuig gevonden. pagina 8: felle kritiek na ongeluk Yemenia Air transparant en chique Glashandel MELIESTE Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688U55553011 den haag - De Tweede Kamer heeft gisteren ingestemd met het voorstel om de pelsdierhouderij per 2018 te verbieden. Nertsenfok kers kunnen geen schadeloosstel ling verwachten. Een Kamermeer derheid, bestaande uit SP, PvdA, Groenlinks, D66, PW en Partij voor de Dieren, steunde het plan. pagina 2: vegan streaker voorlo pig vrij - g Cocaïnegebruiker Tom Boonen hoort in detour reageer op www.pzc.nl Zie pagina 31 bf\f reacties: 376 Vrouw heeft recht op pepperspray WÊMMWMiMÊÊÈ 70% oneens Ij 30% WKBÊÊÊÊÊÊÊÊ. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Economie: 13; Menin gen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Cul tuur: 30; Sport: 31 t/m 37; Televi sie: 38, 39. Bijlage: De Ondernemer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1