Test met wegzakkend zand Mental Theo naar jubileumfeest Big S Harms Waterschap test sterkte van bodem achter duinen Westduin. Jongerencentrum in Haamstede viert veertigjarig bestaan. Fransman reed 'uit angst' mannen aan Goesenaar vist een stokoude schedel op Nieuw type kruispunt doorstaat test Redders Hansweert beginnen officieel Trouwtekstborden in Kleine Kerk Veere In het nieuw naar de Olympiade Wees iedereen een trapje voor... s Dinsdag 30 juni 2009 21 door Maurits Sep vlissingen - Achter de zwakke schakel in de kust bij Vlissingen blijkt ook een zwakke schakel in de bodem te zitten. In de ondergrond achter de dui nen bij Nolle-Westduin zit een veenlaag die voor 80 procent uit water bestaat. Het storten van een half miljoen kuub zand om de door Martijn de Koning burgh-haamstede - Dj en presen-* tator Mental Theo luistert vrijdag het jubileumfeest van jongerencen trum Big S op. Dat viert het veer tigjarige bestaan. Theo komt naar Burgh-Haamstede met zijn 'Slam FM on Tour'-show. Naast Mental Theo, die om 22.00 uur zijn opwachting maakt, komt ook dj Lugar (Sjoerd van den Hoek) naar Haamstede. Hij draait house en begint rond 20.00 uur. kust te versterken, kan daar tot flin ke problemen leiden. Op de plek zakten eerder dit jaar ook al twee kranen weg tijdens het werk aan de kust. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft daarom besloten de stabili teit van de bodem te onderzoeken voordat er zand wordt gestort om nieuwe duinen te maken. Gisteren is daarom op twee plekken 'test- zand' gestort. Op één plek is een berg van twee meter gestort, op een andere plek een berg van vier meter. Kaarten voor het vrijdagprogram ma kosten 10 euro in de voorver koop en zijn verkrijgbaar bij Big S of door een mailtje te sturen naar big-s@zeelandnet.nl. Het feest gaat zaterdag verder met onder meer een reünie. Het pro gramma voor die dag is al langer bekend. Om 10.00 uur begint een Magic Show voor kinderen en rond 13.00 uur geven leerlingen van dansschool Rilana een demon stratie. Vanaf 17.00 uur treedt Sur render op, waarna de bezoekers van de reünie van een barbecue kunnen genieten. Daarna staan de bands OgoPogO en Pluis en de Struikrovers op het podium. Het waterschap neemt twee maan den de tijd om te bestuderen hoe snel het water uit de grond trekt onder de druk van die zandhopen. Als het water wegtrekt, zakt de bo dem ook in. Dat kan problemen veroorzaken in de omgeving. Het waterschap wil geen risico's ne men. De snelheid waarmee het water wegtrekt, bepaalt hoe snel er een nieuwe laag zand gestort kan wor den. Het vermoeden bestaat dat het nieuwe zand niet zo snel kan worden gestort als aanvankelijk was berekend. Dat betekent dat de zandsuppletie meer tijd gaat kos ten dan verwacht. Het is niet de bedoeling om verloren tijd in te halen door dag en nacht door te werken, aldus het waterschap. Zeeuwse Eilanden verwacht in au gustus de eerste resultaten van de proeven. Zand storten voor kustverster- king kan bij Vlissingen tot proble men leiden, doordat de grond erg 'waterig' is. Het waterschap gaat eerst de bodem testen. den haag - Een 30-jarige Frans man probeerde gisteren het Haag se gerechtshof te overtuigen van zijn onschuld bij een aanrijding in Yerseke. De man gaf gas toen twee mannen op de Industrieweg hem door het portierraampje vastgre pen. Een van de mannen kwam daarbij ten val en brak zijn duim. De man probeerde na de aanrij ding te ontkomen, maar reed zich vast. De verdachte zegt 'puur uit angst' te hebben gehandeld. De rechter in Middelburg veroor deelde hem eerder tot een maand cel en negen maanden rijontzeg ging wegens schuld aan de aanrij ding. Uitspraak over twee weken. goes - Visser Erwin Sinke uit Goes heeft voor de kust van Zee- brugge een gehavende schedel van een mens opgevist. Een telefoni sche uitleg aan een archeoloog leert Sinke dat het om een eeuwen oude schedel gaat. Hij wil zijn bij zondere vangst na terugkeer aan wal laten onderzoeken. „Je gooit zoiets ook niet zomaar weer over boord. Zeker niet nadat ik las dat voor de kust van Schou- wen-Duiveland een stuk schedel van een Neanderthaler is gevon den." goes - Het nog dit jaar aan te leg gen kruispunt Troelstralaan/Ring- baan-West in Goes heeft een test gisteren glansrijk doorstaan. Het kruispunt, een keerlus die de voor delen van een rotonde (veiligheid) met die van een voorrangskruising (gelijkmatige doorstroming op de hoofdrichting) combineert, was op ware grootte uitgezet op het oe fenterrein van Dek Verkeersoplei dingen langs de A256. De keerlus werd getest op de rijdbaarheid en er is gekeken of vrachtwagens de bochten konden nemen. hansweert - Vrijwilligers van het nieuwe KNRM-reddingsstation in Hansweert rukten vorige week al voor de eerste keer uit, maar de of ficiële ingebruikname is donder dag. Dat gebeurt overigens met stil le trom, want de feestelijke ope ning is op 14 september in het bij zijn van de Zeeuwse commissaris van de koningin Karla Peijs. Vanuit de buitenkant van de sluis in Hansweert kan de boot van de redders de Westerschelde op, van af de kanaalkant is de Oosterschel- de bereikbaar. veere - In de Kleine Kerk van Veere is vanaf morgen een ten toonstelling te zien van merklap pen, trouwtekstborden en belijde nisteksten. De spullen zijn beschik baar gesteld door leden van de kerk. Ook is er informatie te vin den over de geschiedenis en de in richting van de kerk. De expositie is nog te zien tot en met 31 augus tus van maandag tot en met vrij dag van 13.30 tot 16.30 uur. De kerk ligt aan de Kapellestraat. RENESSE - Nieuwe T-shirts, overhemden én blus- pakken. Nee, de leden van de Jeugdbrandweer Schouwen-Duiveland lopen er bepaald niet voor schandaal bij, straks in Tsjechië. Dat is maar goed ook, want de jonge spuitgasten zijn uitgekozen om in Ostrava ons land te verte genwoordigen op de Olympiade voor brandweer ploegen. Uit Nederland stuurt alleen Almelo ook een team. De brandweerlieden doen in Tsjechië mee aan twee onderdelen: een estafette en een behendig heidswedstrijd. De jongeren, in de leeftijd van 11 tot 16 jaar, vertrekken op zaterdag 18 juli naar Tsjechië. Ze blijven tien dagen weg. foto Dirk-Jan Gjeltema {J Het Schouwen-Duivelandse Olympiadeteam heeft een speciale website met alles over de trip: www.ostrova2009.nl. Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 01 18 - 412544 En kom langs voor een proefrit! Trek® T 500+ Een hybride fiets met elektrische trapondersteuning. TTIEK r— Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het mandje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 11 letters en ga naar WWW.efteling.eom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65