Stadsbeiaardier zorgt Seniorenraad ook in de bres voor ziekenhuis Paar deelde eerste huis met oudtante Adviesorgaan schaart zich achter gemeente en actievoerders. De Pul sluit jaar af met Schuimparty XXL Als indiaan of cowboy naar de kinderdisco Campagne leefbaarheid begint in Dreischor Nostalgische dag in centrum van Goes 'Dan hing er een zilverachtigheid in de lucht... écht heel bijzonder' Eerste nachtmarkt van het seizoen in Renesse Organist en fluitist spelen samen in kerk Zwemdriedaagse voor War Child in Goes Shantykoor zingt twee keer op Ring Ouddorp 18 Dinsdag 30 juni 2009 door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Seniorenraad van Schouwen-Duiveland schaart zich pal achter de actie die de Schou- wen-Duivelandse Sylvia Loscha- coff en Rian Kloosterboer ontke tend hebben om de dagbehande ling in het ziekenhuis in Zierikzee te behouden. Met een brief aan de ziekenhuisdi rectie betuigen de leden van dit ad viesorgaan hun steun aan actie voerders en gemeente Schou wen-Duiveland. „Dit maakt me zo boos. Het is zo misplaatst om ge zondheidszorg onder de rubriek rendabel te plaatsen", zei een fu rieuze waarnemend voorzitter Klaas Mandemaker gisteren tij dens een vergadering van de senio renraad. De seniorenvertegenwoordigers be nadrukken het belang van de zie kenhuisvoorziening voor de regio. Schouwen-Duiveland - met 19 pro cent aan 65-plussers - geldt als meest vergrijsde gemeente van Zeeland. Ouderen hebben de meeste medische zorg nodig en zijn het minst mobiel, schetst de raad in zijn brief In een dunbe volkt gebied, waar de bereikbaar- .heid en beschikbaarheid van acute zorg toch al een probleem is, baart dat extra zorgen. Mandemaker wees bovendien op het mogelijke domino-effect van een sluiting van de dagbehandeling. „Wat ge- beurt er dan met de oogkliniek, de huisartsenpost, de ambulancepost als het gebouw sluit? Moet er soms ruimte worden gehuurd in één of andere boerenschuur?" BRUINISSE - Jeugdsoos De Pul in Bruinisse sluit zaterdag het sei zoen af. Na een volgens het be stuur 'mooi jaar', met themafees ten en bezoekjes van artiesten als De Zware Jongens en de dj's Kick en, Servé en Jazz M, staat de tradi tionele Schuimparty XXL op het programma. Om veel mensen te trekken, is de entree gratis. De party begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De Christelijke Jonge ren Vereniging (C)V) Zierikzee houdt zaterdag een kinderdisco in gebouw De Driehoek aan het Kerk hof in Zierikzee. Iedereen tussen de 6 en 15 jaar is welkom. Thema is 'wild west', dus iedereen wordt verzocht zich als cowboy of indiaan te verkleden. De disco begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Toegang kost 2 euro. DREISCHOR - Inwoners van Schou wen-Duiveland, leden van stads en dorpsraden, dorpshuisbeheer ders en mensen van Zeeuwland, Allévo en Welzijnshuis: allemaal zijn ze vanavond uitgenodigd voor het begin van het project Hart van Leefbaarheid. Hét project is be doeld om de woonkernen aantrek kelijk te houden. De bijeenkomst is in het dorpshuis van Dreischor en begint om 20.00 uur. GOES - Stichting Goes Promotie houdt zaterdag een Nostalgische Dag in het centrum van Goes. In samenwerking met klederdracht- groep Mooi Zeeland en zorggroep Ter Weel tekent de stichting voor optredens van klederdrachtgroe- pen en artiesten op meerdere po dia. Ook zijn er van 11.00 tot 16.00 uur oud-Hollandse spelen, een poppenkasttheater, nostalgische kermis en een antiekmarkt. scheidend stadsbeiaardier Kees van Eersel RENESSE - Organisatiebureau Zeeuwsemarkten houdt zaterdag in Renesse de eerste nachtmarkt van het zomerseizoen. In het centrum staan meer dan honderd kramen opgesteld, met handelaren uit het hele land. Een aantal van hen neemt produc ten mee uit de eigen streek of uit het buitenland. De markt begint om 19.00 uur en duurt tot middernacht. BURGH-HAAMSTEDE - Organist Dirk (an Warnaar en fluitist Dick van Vliet geven vrijdag een dubbelcon cert in de Hervormde Kerk in Haamstede. Warnaar is componist en treedt re gelmatig op in Haamstede. Van Vliet is dwarsfluitdocent in Woer den. Het duo speelt regelmatig sa men en maakte meerdere cd's. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang is gratis. GOES - Zwemfanaten kunnen van af maandag hun hart ophalen met een zwemdriedaagse in het bad van Sportpunt Zeeland in Goes. Het thema is muziek. Deelnemen kan van maandag tot en met vrij dag. Het evenement wordt op vrij dag afgesloten met een zwemdis- co. Een deel van de opbrengst gaat naar War Child. Informatie over inschrijvingen op www.sportpuntzeeland.nl. OUDDORP - Shantykoor Op Volle Kracht geeft zaterdag twee concer ten op de Ring in het centrum van Ouddorp. Het koor, met als thuisbasis Mid- delharnis, bestaat uit dik veertig zangers en zeven muzikanten. Diri gent is Ton Warmenhoven. De optredens beginnen om 14.00 uur en om 15.30 uur. www.opvollekrachtnl - BRUINISSE - Familie, vrienden én de burgemeester waren gisteren te gast op de receptie van het Bruse echtpaar Hubert en Hendrika van Heemst. Het paar vierde dat ze pre cies zestig jaar geleden in het hu welijksbootje stapte. Dat gebeurde in Rotterdam, waar het jonge bruidspaar eerst noodge dwongen een poos bij een oudtan te op een bovenverdieping woon de; door de woningnood in het tij dens de oorlog verwoeste Rotter dam konden ze zelf geen huis vin den. Meneer Van Heemst werkte in Rotterdam tientallen jaren als boekhouder op een scheepvaart kantoor. Daarna vertrok het paar, twintig jaar geleden, naar Bruinis se. Het echtpaar heeft vijf kinderen. Hubert en Hendrika van Heemst hielden gisteren een receptie om hun zes-j tigjarig huwelijk te vieren. foto Dirk-Jan Gjeltem^ Cor Groen aan de trommel (foto boven), die verbonden is met de klokken (foto onder) in het koepeltorentje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62