Protestoptocht Waterdunen Nee! 0 Parkeerfonds Hulst definitief van de baan ftp Harm s Actiegroep roept op tot rijdend protest tegen ontpoldering. 'Doorgroeistenen maken Het Heem niet veiliger' Voordelen nieuwe voorziening wegen niet op tegen de nadelen. Wees iedereen een trapje voor.. Jongen (17) gepakt voor aanrandingen Zomerquiz café Reseda in Sas van Gent Wethouder opent jeu de boulesbaan Expositie Riddersma in oude postkantoor Hulst z Dinsdag 30 juni 2009 21 door René Hoonhorst BRESKENS - Actiegroep Waterdu nen Nee! roept tegenstanders van plan Waterdunen op vanavond in optocht naar de informatiemarkt in het gebouw van projectbureau Zwakke Schakels op het veerplein van Breskens te rijden. Een aantal boeren vertrekt om 19.00 uur vanaf het kruispunt Lan- geweg-Slikkenburgseweg in het plangebied. Een stoet van tracto ren en landbouwvoertuigen, aange vuld met personenwagens van sympathiserende burgers, rijdt als niet officiële protestoptocht via de Puyendijk naar Groede en vervol gens over de rijksweg naar Bres kens. Dan gaat het via de Dorps straat, het Spuiplein en de Prome- nadeweg naar het veerplein. Waterdunen Nee! wil op de infor matiemarkt vooral Statenleden nogmaals wijzen op het gebrek aan draagkracht voor ontpoldering in de regio. Bij de stand van de ac tiegroep worden handtekeningen ingezameld om die de provinciale commissie Ruimte, Ecologie en Water aan te biedén voordat die vrijdag vergadert over de nieuw ge kozen 'natuurvariant' voor de in richting van Waterdunen. Waterdunen Nee!, ondersteund door het actiecomité Red onze Pol ders, laat eenieder nog eens weten dat het niet wil dat Jong- en Oud Breskenspolder wordt onteigend en onder water gezet. De actievoer ders keren zich niet alleen tegen de niauwe natuur, maar ook tegen de 'gevarieerde variant', waarin wat minder plaats is voor natuur. Het kaartje van de gevarieerde va riant stond zaterdag in deze krant bij het verhaal 'De loopgravenoor log over Waterdunen', waarin di recteur Cees Slager van recreatiebe- drijf Molecaten aanvoert dat Wa- Waterdunen Nee! blijft hameren op gebrek aan draagkracht voor elke vorm van ontpoldering. De actievoerders zien ook geen eco nomische meerwaarde. terdunen een zegen voor de leef baarheid van de streek is. De actie groep doet het verhaal van de on dernemer af als 'absurd'. CDA-Statenlid Ad Lijmbach doet geen uitspraak over het betoog van Slager. Hij constateert echter terecht dat bij het verhaal het ver keerde alternatief werd afgebeeld. Het CDA verzet zich tegen de nieu we 'natuurlijke variant', die GS hebben omarmd, maar beschouwt de 'gevarieerde variant' nog steeds als uitgangspunt voor het inpas singsplan, meldt Lijmbach. door René Hoonhorst BRESKENS - Bewoner Han de Vlieger van de Bres- kense wijk Het Heem begrijpt niet waarom de ge meente Sluis doorgroeistenen in zijn straat laat leggen. De armlastige gemeente verspilt volgens hem duizenden euro's voor niets, omdat de ste nen de verkeersveiligheid niet verhogen. Woordvoerster Saskia de Vries van de gemeente Sluis laat echter weten dat de stenen er komen vanwege klachten uit de buurt. Het Heem kron kelt zich door de wijk en in diverse bochten was het asfalt kapotgereden. Vuilniswagens en andere vrachtwagens zorgden op sommige plaatsen voor sleuven in de weg, waardoor fietsers of voetgan gers konden vallen. Door veertien bochten uit te vrezen en van de rondingen hoeken te maken, hoopt de gemeente Het Heem verkeersveiliger te maken. De in een driehoek liggende doorgroeistenen maken het wegdek niet alleen wat breder in de bochten, maar de stenen worden ook minder snel kapotge reden dan asfalt in een ronding, hoopt de ge meente. De klacht van De Vlieger dat de doorgroeistenen voor fietsers gevaarlijk glad kunnen zijn, werd door Sluis en de aannemer erkend. „Het werk is even stilgelegd en vervolgens is besloten de door groeistenen om te draaien om weggebruikers nog wat meer grip te geven", meldde De Vries. foto Camile Schelstraete Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het mandje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 11 letters en ga naar www.efteling.com door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst ziet af van de instelling van een parkeer fonds. Onderzoek heeft aange toond dat het weinig zin heeft zo'n fonds in het leven te roepen. Het parkeerfonds zou worden ge voed door projectontwikkelaars die door ruimtegebrek niet of niet voldoende parkeerplaatsen aan kunnen leggen bij de woningen die ze in de binnenstad van Hulst bouwen. Initiatiefnemers van bouwprojecten zouden dat gebrek aan parkeerplaatsen moeten com- peftseren door per plaats tiendui zend euro in het parkeerfonds te storten. Dat geld zou de gemeente vervolgens kunnen gebruiken voor de aanleg van extra openbare parkeerplaatsen. Volgens wethou der Frans de Vries (Middelen) is uit de studie gebleken dat er 'be hoorlijk wat juridische problemen zijn om zo'n fonds ook goed dicht te timmeren'. Daar komt bij, dat er in Hulst geen groot tekort is aan voldoende openbare parkeerplaatsen. Slechts op enkele dagen in het jaar is daar sprake van. En kom langs voor een proefrit! Trek® T-500+ Een hybride fiets met elektrische trapondersteuning. TTtEK Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 01 18 - 412544 RIJWIELCENTRALE GOES - Een 17-jarige jongen uit de gemeente Goes heeft bekend dat hij meerdere vrouwen en meisjes heeft aangerand op en bij het fiets pad tussen 's-Heer. Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen. De politie kreeg al in april vorig jaar de eerste aangiftes. In alle gevallen benaderde de jongen vrouwen en meisjes op de fiets. Vorige zomer verstomde het aantal meldingen. De afgelopen weken kreeg de poli tie weer meldingen. Een postactie op het fietspad resulteerde in de aanhouding van de jongen. SAS VAN GENT - Café de Reseda in Sas van Gent houdt vrijdagavond 10 juli een zomerquiz. Tijdens de quiz krijgen de teams diverse vra gen voorgeschoteld over de meest uiteenlopende onderwerpen. De avond wordt aan elkaar gepraat door het komische duo DelVaecke. Teams van minimaal vier perso nen kunnen zich inschrijven bij ca fé De Reseda. De inleg is vijf euro. Het winnende team maakt aan spraak op de helft van de totale in leg, inclusief een aantal consump ties. Aanvang 20.00 uur. PHILIPPINE - Wethouder Co van Schaik opent vrijdag 10 juli de nieuwe jeu de boulesbaan op het sportterrein van de voetbalvereni ging Philippine. Van Schaik, te vens voorzitter van de zorgkoepel Aan Z, doet dat om 14.00 uur. Met de baan komt een lang gekoester de wens van de 55-plussers in het mosseldorp in vervulling. Met steun van Aan Z en met inzet van de plaatselijke bestuursleden van deze organisatie is de petangue- baan tot stand gekomen. Het eer ste spel start direct na de opening. HULST - PostArt in Hulst brengt van 3 juli-tot en met 2 augustus een expositie met werken van kunstschilder Sjoerd Riddersma. De tentoonstelling in het voormali ge postkantoor aan de Minderbroe dersstraat is te bezichtigen op vrij dag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De Hulster publiciste Trees Verwilligen verricht zondag 5 juli om 15.30 uur de officiële ope ning. www.postarthulst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53