al jaren onderwerp van gesteggel kortingen» TOT 50% Hengelclub ONI krijgt visrechten Zaamkreek 'Drie colleges is het niet gelukt de Kop in te vullen, dus is hetjlauw Van Hulle nu de schuld te geven' pim Broekhuysen 'De gemeenteraad heeft te weinig aandacht voor de succesfactoren, die voor het oprapen liggen' wim vrijland 'Terneuzen één van de Wethouder Van Hulle voorspelt dat gemeenteraad heel tevreden zal zijn heeft met de Kop van de Noordstraat lelijkste entrees van alle stadscentra' aanbiedingen, koopjes en showroommodellen Dinsdag 30 juni 2009 19 Temeuzen laat de kans om zich te profileren als regiostad liggen. Critici wijten dat aan gebrek aan durf en slagkracht van de gemeentelijke bestuurders. door Wout Bareman De kansen liggen voor het grijpen, maar nog niet iedereen is daar van doordrongen. Oud-voorzitter Wim Vrijland van de ondernemerskoepel Coördinatie&Management (CM) in Terneuzen stelde het vorig jaar, bij zijn afscheid, gelaten vast. Vrijland wees bestuurders en on dernemers jarenlang tot vervelens toe op de potenties van de stad. Hij kreeg het gevoel dat hij een roe pende in de woestijn was. De on dernemers willen wel, constateer de hij, maar ze wachten lijdzaam op een duidelijk signaal van de be stuurders. „Ik durf de stelling aan dat de ge meenteraad te weinig aandacht heeft voor de succesfactoren, die voor het oprapen liggen. Er zijn twee mogelijkheden: óf je zakt weg naar het niveau van een onin teressante gemeente waaraan ie dereen voorbij gaat óf je grijpt je kansen, investeert en creëert zo je eigen toekomst." Die visie onderschrijft hij nu, een jaar later, meer dan ooit. Terneu zen is hard op weg die oninteressante gemeente te wor den, waarvoor hij toen waarschuw de. Het bewijs? De mededeling van wethouder Frank van Hulle (grote projecten), dat de verpauperde Kop van de Noord straat op z'n vroegst in 2012 kan worden aangepakt. Terwijl er nota bene al ruim tien jaar over wordt gesteggeld. Jaren geleden werd het plan gelanceerd om de Kop in te vullen met winkels, appartemen ten en een bioscoop. Dat plan werd afgeschoten toen de bio scoopexploitant voorkeur bleek te hebben voor een andere locatie in Hij weet zeker dat, als de plannen eenmaal zijn ge presenteerd, ook de nu zo kritische CDA-fractievoorzitter Henk Siersema, er heel tevreden over zal zijn. Wethouder Frank van Hulle: „Al snel na mijn aantre den, drie jaar geleden, lag er een plannetje voor de Kop van de Noordstraat, waarvan we hebben gezegd dat het anders moest, groot ser. Je praat immers over een be langrijke entree van de binnen stad." Hij begrijpt het ongeduld van de gemeenteraad, maar waar schuwt: „Als we nu een onvoldra gen plan presenteren, gaat het mo gelijk weer niet door en dat zou doodzonde zijn, want we zijn met onze partners - De Leijten Groep, Clavis en de Rabobank - een heel eind op de goede weg. Het is zaak om uiterst zorgvuldig te manoeu vreren, in het belang van de stad." het stadscentrum: op het Arsenaal plein achter de Nieuwstraat. Die zelfde wethouder Van Hulle open de het bioscoopcomplex, ver momd als James Bond. Maar zo daadkrachtig als de filmheld, is hij zeker niet, oordeelt niet alleen Wim Vrijland, maar ook CDA-frac tievoorzitter Henk Siersema. Die verwijt Van Hulle een schimmen spel rond uiterst belangrijke projec ten als de Kop, de herinrichting van de voormalige Veerhaven en de verwezenlijking van de plan nen voor invulling van Kenne- dylaan-west. Siersema pleit voor meer transparantie. „Niet pas naar buiten komen als de plannen ge reed zijn, maar tussentijds vertel len hoe de stand van zaken is. Ge woon een tussentijdse rapportage. En zijn er haken en ogen, vertel dat dan gewoon. Dan heeft ieder een daar waarschijnlijk vrede mee. Ik vind trouwens dat de bevolking recht heeft op die informatie." De gemeente verwezenlijkt de plannen voor de Kop van de Noordstraat in nauwe samenwer king met projectontwikkelaar De Leijten Groep,jvoonstichting Cla vis en de Rabobank, die een nieu we baliefunctie in het gebied wil introduceren. Naar verluidt zitten de plannen vast op de handteke ning onder de overeenkomst van de bankier. Die zou nog niet zijn gezet. Het raadslid Pirn Broekhuysen (eigen lijst) neemt het op voor Van Hulle. „We kun nen wel van alles roepen en het uitstel onacceptabel vinden, maar het is gewoon een feit dat tot nu toe drie colleges te vergeefs hebben getracht het ver pauperde gebied in te vullen. Dus is het een beetje flauw van het CDA Van Hulle nu de zwarte piet toe te spelen." Broekhuysen vindt wel dat de gemeente nu snel moet beslissen de oude panden te slo pen. „Want nu hebben we één van de lelijkste entrees van alle stads centra van Nederland." Van Hulle stelt vast dat buiten staanders gemakkelijk praten heb ben. „Je ziet in het hele land dat steden zich spiegelen aan met na me Amsterdam, maar wij vinden dat je alles wel op de schaal van Terneuzen moet zien en dat is met het plan dat nu op tafel ligt het ge val." Volgens de wethouder wordt nu druk gewerkt aan met name de financiële onderbouwing. Dat de Rabobank zou aarzelen, ontkent Van Hulle. „Daar weet ik helemaal niets van." Beleidsambtenaar Jo- han Everaert: „Alle betrokken par tijen streven ernaar voor het eind van dit jaar de zaak rond te heb ben en daar hebben we vertrou wen in. Ik moet zeggen dat ik al veel plannen heb begeleid, maar nog nooit zo fijn heb gewerkt." Van Hulle: „En als Henk Siersema meer informatie wil, kan hij altijd bij mij binnenstappen." Bergen op Zoom Goes Koudekerke i Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl TERNEUZEN - De visrechten voor de Zaamkreek in Othene worden op woensdag 15 juli officieel over gedragen aan hengelsportvereni ging ONI in Terneuzen. Wethouder Cees Liefting verricht de opening van de kreek, het wa ter tussen de Jacobsschelp, Ooie vaar, Reiger en Kraanvogel, om 13.30 uur. Vanaf 13.00 uur is er een informatiestand op het grasveld te genover het nieuwe winkelcen trum. Voor alle jeugdige henge laars (tot 17 jaar) is er een viswed strijd van 14.00 tot 16.00 uur. In schrijven kan tot maandagavond 13 juli via e-mail, zaamkreek@oni-terneuzen.nl. Deelname kost één euro. foto's Camile Schelstraete ■mhbmm." V ^li- Wethouder Frank van Hulle wil de grootste zorgvuldigheid betrachten bij de voorbereiding van het plan voor de Kop van de Noordstraat. :i>y IN ALLE TMC WOONWINKELS ENWOONCONCEPTEN! Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het mandje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 11 letters en ga naar WWW.efteling.com Tel.: 0118 - 552010 Rolluiken en dakramen Ook voor uw rolluiken en dakramen zijn wij het aangewezen adres! PAC Zonweringen Qip MarieCurieweg 15/4389WB Vlissingen r AL Zonweringen Tel.:0118-552010 Kozijnen-zonweringen-tuinmeubelen I „rs. to,.www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51