Kop van de Noordstraat Ouders ongerust over vermeende pedofiel Toeristische informatie over Zuiddorpe via gsm Freestyle Boys naar finale NK straatvoetbal Burgemeester kan niets doen tegen vestiging man in Vogelwaarde. Tweede opzoomerdag Terneuzense wijken Zeiljacht loopt vast in dichte mist Drie fietstochten in omgeving Oostburg Buurman Wethouder Frank van Hulle opende destijds de bioscoop, vermomd als James Bond, maar hij mist de daadkracht van defilmneld, vinden zijn critici. Visser vist schedel op voor kust Zeebrugge ZSC-docent Igor van de Bilt gepromoveerd Muziekvereniging OKK treedt op 18 Dinsdag 30 juni 2009 door Harold de Puysseleijr vogelwaarde - Onder ouders met jonge kinderen in Vogelwaar de heerst onrust over de vestiging van een man met een vermeend pedofiel verleden in het dorp. Burgemeester Jan-Frans Mulder heeft er al over gesproken met le den van het schoolbestuur en di verse inwoners, maar zegt dat hij weinig kan uitrichten. „Er zijn tot nu toe geen proble men. Zo lang er geen strafbare fei ten worden geconstateerd, is optre den niet mogelijk", aldus de burge meester, die beaamt dat er maat schappelijke onrust is. Hij roept in woners van het dorp wel op 'geen domme dingen te doen en zelf voor rechter te gaan spelen'. „We moeten ontzettend oppassen. De man in kwestie is bij mijn weten niet veroordeeld. Pas als er signa len zijn, dat er werkelijk iets aan de hand is, kunnen we iets doen." Sinds de jaarwisseling krijgen bur gemeesters van justitie een seintje als er veroordeelden met een pedo fiel verleden in hun gemeente ko men wonen. Mulder zegt dat hij die mededeling echter niet heeft gekregen. De burgemeester zegt vooralsnog niet van plan te zijn een informa tiebijeenkomst voor de inwoners van Vogelwaarde te houden, zoals zijn collega Jan Lonink van de ge meente Terneuzen enige tijd gele den wel deed om onrust in Sluis kil te voorkomen. Mulder zegt aan het nut van zo'n bijeenkomst te twijfelen. „Want wat kun je doen?" terneuzen - Buurtvereniging Ou- delandse Hoeve/Katspolder, de wijkraad, woonstichting Clavis en de gemeente Terneuzen houden zaterdag voor de tweede keer een opzoomerdag. Naast een tuinen- wedstrijd en een zwerfvuilactie (van 09.00 tot 12.00 uur) is er 's middags (13.00 tot 21.00 uur) een multiculturele markt, een play- backshow en aansluitend een bar becue rond buurthuis De Hoeve. breskens - De Zeemanshoop uit Breskens moest gistermorgen in al le vroegte twee keer uitvaren voor een zeiljacht die in de dichte mist aan de grond was gelopen bij Nummer Een. Na de eerste mel ding om 3.30 uur werd besloten om rond hoogwater terug te ko men. Omstreeks 6.00 uur werd de zeiljacht, na een inspectie op lekka ge, veilig naar de haven van Bres kens begeleid. oostburg - TIO Oostburg houdt zondag 12 juli drie fietstochten van dertig, vijftig en honderd kilome ter. De dertig kilometer-route loopt deels over de grens. De route van vijftig kilometer loopt tot Bal- gerhoeke en die van honderd via Landegem. Er wordt gestart (8.00 -11.00 uur) vanaf eethuis de Smickelaer in Oostburg. Sinds kort zit de medewerker van het Walcherse bedrijf ook op het virtueel sociaal netwerk Linkedin. Binnen een mum van tijd wist hij wat oud-vrienden en ex-collega's, uit het oog verloren, momenteel doen. Ook keek hij naar zijn huidi ge collega's. Daarvan bleken er heel wat ook op het netwerk te zit ten. Het meest verrast was hij ech zeebrugge - Visser Erwin Sinke uit Goes heeft voor de kust van Zeebrugge een gehavende schedel van een mens opgevist. Een telefo nische uitleg aan een archeoloog leert dat het om een eeuwenoude schedel gaat. Sinke wil zijn bijzon dere vangst verder laten onderzoe ken. „Zeker nadat voor de kust van Schouwen-Duiveland een stuk schedel van een neandertha- ler is gevonden." terneuzen - Igor van de Bilt, do cent Nederlands aan het Zelden- rust-Steelantcollege, is gisteren ge promoveerd tot doctor aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Van de Bilt heeft onderzoek gedaan naar de Nederlandse taalkunde van de achttiende eeuw. Zijn aca demische proefschrift luidt: Land kaartschrijvers en landverdelers. Adriaen Verwer (ca. 1655-1717), Adriaan Kluit (1735-1807). schoondijke - Muziekvereniging OKK treedt vanavond samen met de drumband op in de Okkernoot te Schoondijke. Het concert begint om 19.30 uur. Het volgende optre den van OKK is zaterdag tijdens de Moanneblussersfeesten te Schoondijke. De Harmonie speelt dan tussen 10.00 en 11.00 uur op de Brink. Tip? redactie@pzc.nl ter toen hij stuitte op de naam van zijn buurman die het altijd heeft over netwerken en hoe geweldig hij het heeft bij zijn werkgever. Uit de gegevens op Linkedin blijkt ech ter dat die verhalen niet helemaal kloppen. Zijn Zeeuws netwerk be staat uit precies één contact, en hij blijkt ook te zoeken naar nieuwe carrièremogelijkheden. door Peter Oggel terneuzen - Zuiddorpe krijgt de primeur, maar binnen afzienbare termijn kan in meerdere dorpen in de gemeente Terneuzen toeris tische informatie via de mobiele te lefoon worden opgevraagd. Ook filmpjes, waarin dorpsbewoners onder meer over historie en be zienswaardigheden vertellen, kun nen tijdens eeri wandeling op vas te plaatsen in het dorp op het mo bieltje worden ontvangen. 'Een nieuw toeristisch concept', noemt een woordvoerder van de gemeen te Terneuzen de pilot, die morgen in Zuiddorpe wordt gepresen teerd. Met de première van Beleef mooi Zuiddorpel spelen gemeente én VW Zeeuws-Vlaanderen in op de vele mogelijkheden van multi media. De filmpjes kunnen ook worden gedownload op een mp3-speler en zijn straks opvraag baar via de website van de gemeen te Terneuzen; daarnaast is er een dvd beschikbaar. Het concept is ontwikkeld door HilversumBest Producties. Het project, vooral be doeld ter bevordering van het re gionale toerisme, past vrijwel naad loos in het streven van de gemeen te Terneuzen om via een zogehe ten thematisering de dorpen een eigen gezicht te geven. Burgemees ter Jan Lonink en wethouder Ad- hemar van Waes krijgen morgen de eerste exemplaren van de film. terneuzen - Het straatvoetbal- team de Freestyle Boys uit Terneu zen heeft zich afgelopen zaterdag geplaatst voor het NK straatvoet bal van de KNVB op zaterdag 4 juli op de Dam in Amsterdam. Het team, bestaande uit Rick van Dron- gelen, Stijn Verstraeten, Karim Bannani, Bart Gort en Ewoud van Troost, liep zaterdag na een zinde rende finale (2-1 winst) als win naar van het veld in Eindhoven. Daarmee zijn de straatvoetballers kampioen van Zuid-Nederland, waarvoor zij een beker kregen uit handen van oud-profvoetballer Berry van Aerle. Zaterdag strijden de voetballers met vijf teams om het Nederlands Kampioenschap. Bewoners van de nieuwe appartementen op het Schuttershof kijken straks tegen de verpauperde Kop aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50