met Tour PZC Ronde van Sint Jansteen heeft over belangstelling niet te klagen 'Speedy Ruffec' doet naam eer aan PINOKKIO v.a. 4 juli verkrijgbaar Imago van dressuur en springen loopt schade op door dopingzaken. Cino Nagtegaal op podium in Bleiswijk Doelman Coupet keert terug naar Frankrijk Bijna vijftig renners hebben zich aangemeld voor wielerwedstrijd. Hans Dekkers gaat koersen in Amerika Nummerdor/Schuil onderuit op het WK Moerenhout sleept nieuw contract binnen Veersedam Auto's wint Zeeuwse karttitel Souburger Borremans pakt provinciaal duivengoud. w Dinsdag 30 juni 2009 29 door Ciel Hendrix AKEN - Toernooidirecteur Frank Kemperman slaakt vandaag een zucht van verlichting als het CHIO van Aken echt van start gaat. De af gelopen dagen hebben de volti- geurs de poorten geopend en be zochten meer dan 37.000 mensen de open dag op zondag. Maar voor het gevoel van de paardenliefheb bers trappen de springruiters offici eel af als zij vandaag het immense stadion binnen rijden voor hun eerste proef. De afgelopen dagen heeft Kemper man, in Aken ook toernooileider, soms hoofdschuddend achter zijn bureau gezeten nadat hij steeds weer geconfronteerd werd met nieuwe dopingperikelen. Kemper man: „We hadden in Duitsland al de Olympische affaires rond Kut- scher en Ahlmann. Daar kwamen de uitlatingen van Ludger Beer- baum nog overheen. Toen dacht ik al: Ik hoop dat het nu zeker tot aan ons CHIO rustig blijft. En dan komen daar in een week Isabell Werth, Michael Whitaker en Con rad Hanley overheen. Nou, nu vind ik het wel genoeg geweest. La ten we ons nu maar weer concen treren op de sport." Aken heeft geen nadelige gevolgen ondervonden van de affaires, maar met name de dopingzaak van Werth heeft wel voor de nodi ge commotie gezorgd. Uitgerekend zij, met vijf olympische, zes WK- en elf EK-titels hét grote voorbeeld van heel dressuurrijdend Duits land. Zaterdagavond mocht ze op televisie (in Das Aktuelle Sportstu dio) haar verhaal vertellen. Maar ze kon niet iedereen overtuigen. Voorop staat immers dat het ge vonden middel, fluphenazine, bij paarden niet is toegestaan. Het staat bovendien op de dopinglijst. Het heeft een depot-effect, blijft dus langere tijd werkzaam. De Duitse dierenbescherming spreekt, bij monde van Wolfgang Apel, al over 'Tour de France-toe- standen' in de paardensport en Werths onvoorwaardelijke vertrou wen in de Zwitserse veterinair Hans Georg Stihl (met wie ze giste ren brak) zorgt voor gefronste wenkbrauwen. Sönke Lauterbach, de algemeen secretaris van de Duit se hippische bond (FN), meldde aan het Duitse persbureau DPA dat de 'FN in het verleden de hulp heeft aangeboden van de bondsve- terinair. Er is geen sprake van on duidelijke regels, we hebben het in dit geval duidelijk over doping.' De naam van Stihl is in het verle den al vaker gevallen in Duitsland. Zo was hij de arts die het paard (Rusty) van Ulla Salzgeber in 2003 doping gaf. Het kostte de amazone de zege in de wereldbeker dat jaar. Ook was Stihl veearts van Tony Hassmann toen in 2006 bij zijn paard Classic H betemethadon en methylprednisolon (steroïde) wer den gevonden. Isabell Werth hangt een schorsing van twee jaar boven het hoofd. Een straf met mogelijk grote gevolgen, want het Duits Olympisch Comité stelt zich op het standpunt dat dopingzon- daars niet uitgezonden worden naar de volgende Olympische Spe len. Dat zou betekenen dat Werth in 2012 niet naar Lqnden mag. Al handelt de DOSB daar ook niet al tijd even consequent in. In 2004 immers was wielrenner Jan Ull rich uitgesloten van de Spelen in Athene na een dopingschorsing (negen maanden wegens amfeta minegebruik). Hij mocht hij toch gaan omdat het comité vond dat 'het geen ernstig geval betrof van ernstig dopinggebruik', waardoor Ullrich zijn titel kon verdedigen. Nieuw dopingreglement Bij de internationale hippische federatie wordt gewerkt aan een nieuw dopingreglement. De bedoeling is dat vanaf 1 ja nuari 2010 niet alleen de rui ter verantwoordelijk kan wor den gesteld wanneer er sprake is van dopinggebruik bij een paard. Ook grooms, veterinairs en andere betrokkenen kunnen dan bestraft worden. BLEISWIJK - Tijdens een motorcross wedstrijd voor het district West be haalde Gino Nagtegaal in Bleis wijk een derde plaats in de klasse MX2. De crosser uit Nieuwland moest de gehele race in de achter volging vanwege een ongelukkige start. Troy van de Ketterij uit Vlis- singen en Rick van Belzen uit Westkapelle werden bij de jeugdrij- ders tweede en derde in de klasse 65 cc grote wielen. PARIJS - Doelman Gregory Coupet (36) keert terug in de Franse voet balcompetitie. De voormalige in ternational heeft een tweejarig contract getekend bij Paris St Ger main. Coupet speelde vorig sei zoen voor Atletico Madrid, maar slaagde er niet in een basisplaats te veroveren. Hij speelde 34 keer voor het Franse elftal, met Olympi- que Lyon won hij zeven titels. Bij PSG vervangt hij Mickael Landreau, die naar Lille vertrekt. SINT JANSTEEN - De traditionele ker- miskoers van Sint Jansteen be hoort tot één van de klassieke crite riums in de provincie. Er zijn veel renners en de publieke belangstel ling is groot. Vanavond staat de editie van dit jaar weer op het pro gramma en inmiddels hebben een kleine vijftig renners zich aange meld bij secretaris Gaston Eve- raard. Tientallen jaren wordt er reeds ge koerst als afsluiting van de jaarlijk se kermis in Sint Jansteen. En steeds is de belangstelling van zo wel renners als publiek groot. „Dat geeft uiteraard een geweldige ambi ance in het dorp. Het ene is uiter- IJZENDIJKE - Hans Dekkers gaat de komende weken een aantal koer sen in Amerika rijden om wed strijdritme op te doen. De IJzendij- kenaar, prof bij Garmin, maakt de trip samen met ploegmaat Ricardo van der Velde. In de weken van de Tour heeft Dekkers zeventien wed strijddagen gepland in de buurt van Chicago. Informatie over de stage is ook te vinden op de web- log pzc.nl/blog/tourdezelande/ STAVANCER - Het Nederlandse kop pel Reinder Nummerdor/Richard Schuil is gisteren op het WK be- achvolleybal tegen een nederlaag aangelopen. Het duo verloor in de Noorse stad Stavanger in de twee de groepswedstrijd in drie sets van de Italianen Matteo Varnier and Paolo Nicolai: 1-2 (19-21 21-14 12-15). De Nederlanders hebben ondanks de nederlaag nog steeds een goede kans zich te plaatsen voor de knockoutfase. aard een gevolg van het andere. Het dorp stroomt vol en dat zorgt voor een schitterend slot van de kermis", aldus Everaard, die ook al weer lange tijd bij de organisatie betrokken is en dus weet wat de wielerkoers betekent voor Sint Jan steen en omgeving. Natuurlijk zijn er ook wel eens ne gatieve ervaringen geweest. „Maar het positieve heeft toch de over hand. En zo hoort het toch ook te zijn. Veel gezelligheid in het dorp." Vanavond zal de grootste belang stelling ongetwijfeld weer uitgaan naar twee plaatselijke renners. Jim- De Ronde van Sint Jansteen, die vanavond wordt verreden, be hoort tot de klassieke criteriums van Zeeland. Bijna vijftig renners hebben zich al aangemeld. RIJSWIJK - Koos Moerenhout heeft zijn Nederlandse titel meteen te gelde gemaakt. De wielrenner kwam gisteren een nieuw contract overeen met Rabobank. Moerenhout speelde met de ge dachte om na 2009 te stoppen met wielrennen. Door zijn prima sei zoen tot dusver, gaat hij nog een jaar door. Moerenhout gaat ook van start in de Ronde van Spanje. Voor de Tour werd hij gepasseerd. MIDDELBURG - Het Zeeuws indoor kartkampioenschap voor teams in Middelburg is in de hoofdklasse ge wonnen door Veersedam Auto's. Het kwartet Dave Adriaanse, Cor- né Snoep, Ruben Boutens en Jos Boone hield na vijftien races Snap On Racing en De Wok Racing ach ter zich. In de ereklasse eindigde Cafetaria 't Frietuus op de eerste plaats, voor Autoteam-Steigerbouw Zee land en CDS Racing. my de Bruijn heeft dit jaar op nieuw de wielerkleding uit de kast gehaald en ook Eric Vereecken is er nog steeds bij. Enkele jaren gele den voerden beiden de hoofdtoon in eigen dorp. Met z'n tweëen mochten ze onderling uitvechten wie op de hoogste trede van het erepodium kwam te staan. Routinier Vereecken won dat ge vecht. Ditmaal mogen ze het opne men tegen renners als Wally Buur stede, Tjeerd Dudok, Boudewijn de Graaff, Davy Jaspers, Gerwin de Regt, Sander Stiegelis en de Bre dase broertjes Jerry en Mickey Kal- lenfeld. Het zijn stuk voor stuk renners die een wedstrijd naar hun hand kun nen zetten. De Ronde van Sint-Jansteen be gint vanavond om 19.00 uur. De af stand bedraagt 96 kilometer. door Fred Rabout OOSTBURG - Speedy Ruffec, de driejarige donkere krasdoffer van Peter Borremans uit Oost-Sou burg deed zondag wat hij moest doen: de winst pakken op het dagfondconcours vanuit Ruffec. Zijn naam heeft hij te danken aan het feit dat hij vorig jaar in de vereniging PV de Luchtbode in Oost-Souburg al een keer Ruffec won. Zondag - het concours was door de slechte weersomstandigheden een dag uitgesteld - pakte hij de provinciale winst. Het was de eer ste provinciale zege voor de 55-ja rige duivenliefhebber. Er was al een aantal tweede plaatsen, zoals op Tours en Alblis, er hij werd in 2005 Zeeuws dagfondkampioen- schap. Maar het provinciale goud ontbrak nog in huize Borremans. 'Speedy' was uiteraard als eerste op de lijst geplaatst van de zeven die hij voor Ruffec had ingekorfd. „Ineens was hij er. Vijf minuten voor vier, we zaten met z'n drie ën, mijn vrouw Willie, zoon Peter en ik, te wachten. Vanuit het niets knalde hij op de plank. Ik belde gelijk Koen Minderhoud, aan wie ik veel te danken heb. Hij felici teerde me. Een saillant detail: Koen pakte na mij het zilver op dit concours." De winnende duif is een zoon van de ouwe Speedy, die Borre mans kreeg van Minderhoud. Het is doffer die een aardig nageslacht aan het produceren is, want naast Speedy Ruffec zitten ook nog Speedy Alblis en Speedy Argen- ton op het hok van de Souburgse liefhebber. Het was voor de duivensport ove rigens een minder weekend. Het vitesseconcours voor jonge duiven vanuit Arras kon pas zaterdag na de middag gelost worden, het ZLU concours vanuit Bordeaux, dat zaterdagochtend gelost moest worden, werd pas maandagmor gen om 7.45 uur gelost. Op Arras haalde Isidoor Merckx uit Clinge hard uit. In zijn vere niging PV de Snelle Duif pakte hij de eerste drie prijzen. De snelheid waarmee zijn eerste naar huis kwam (1287 meter per minuut) werd in Zeeland niet overtroffen. •Knap was ook wat er in Heikant gebeurde. Bij PV de Postduif greep de pas achtjarige Peter de Ruiter de winst. De jeugdige inwo ner van Koewacht liet gere nommeerde namen achter zich. Samen met zijn broer Niels, die met een paar oude duiven de prij zen probeert te pakken, gaan ze onder de combinatie de Ruiter door. Komend weekeinde is er weer een druk programma met Mon- tauban en Orelans voor oude en Peronne voor jonge duiven. Daar naast is de loodzware ZLU mara thon met Barcelona als lossings plaats. knip de bon uit de zaterdagkrant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31