Sport Dak boven centre court eindelijk dicht Lesley Kerkhove in 55 minuten klaar 28 29 Primeur Dinara Safina op Wimbledon wordt een quizvraag. Istvan Bakx scoort bij Ajax loopt tegen een zijn debuut voor Genk financiële strop aan Isabell Werth dreigt Spelen van Londen te missen Wielrenners weten de weg naar Ronde van Sint Jansteen te vinden door Edward Swier LONDEN - Wie honderd miljoen eu ro investeert, wil daar natuurlijk ook wat van terugzien. Hoewel de noodzaak feitelijk ontbrak (het was allang weer droog) werd giste ren voor het eerst in da 132-jarige geschiedenis van Wimbledon over dekt getennist. Terwijl op de overige banen het 'gewone' tennisleven verder ging, werkten Dinara Safina en Amelie Mauresmo het tweede deel van hun achtste finale indoor af Safi na, die de eerste set verloor, voelde zich er duidelijk het prettigst on der: 4-6, 6-3, 6-4. Het zal de vraag worden in menig quiz. Welke tennisspeler won als eerste een officiële wedstrijd on der het dak op het centre court in Wimbledon? Dinara Safina is het juiste antwoord. „Ik won, dus ik vond het perfect", straalde de eer ste ervaringsdeskundige. „Het ap plaus klonk zoveel harder, door de akoestiek was het nog voller, leken de mensen enthousiaster. Het was echt een leuke ervaring", jubelde de 23-jarige Russin, nummer één van de wereld. Mauresmo was iets gereserveerder. „De omstandigheden zijn lastiger, het spelen wordt moeilijker. Mij leek het alsof de bal meer vloog. Ik moest daar wel aan wennen. Maar, natuurlijk, het is wel een pluspunt voor het toernooi, er kan nu toch doorgespeeld worden." Dat had gisteren evengoed gekund. Want het bleef de hele avond droog. De Wimbledon-organisatie zal het wel nooit toegeven, zal verwijzen naar overleg met de meteorologi sche dienst, maar vond dat ze giste ren een daad moest stellen. Het dak was inmiddels onderwerp van gesprek in de roddelrubrieken van de kranten, op televisie werd er de spot mee gedreven in satirische programma's. Het werd de duur ste regenverzekering ooit ge noemd. Sinds er de mogelijkheid was om door te gaan als het regen- Twee stewards kijken toe hoe het dak van het centre court op Wimbledon voor het eerst helemaal dichtgaat bij de partij tussen Dinara Safina en Amelie Mauresmo. foto Sang Tan/AP Dinara Safina en Amelie Maures mo werken voor het eerst in de geschiedenis van Wimbledon een partij af onder de beschut ting van een dak. de, viel er geen enkele noemens waardige druppel op het complex in de wijk Wimbledon. In 2004 werd aangekondigd dat er een overkapping zou komen. Het veroorzaakte destijds een schok golf door Engeland. Het land waar het woord traditie is uitgevonden, vroeg zich hardop af of er dan niets meer heilig was. De All Eng land Lawn Tennis Racquet Club zette echter door, mogelijk onder druk van de BBC die jaarlijks tien miljoen euro voor de tv-rechten betaalt. Hoewel het tv-publiek schijnt te genieten van de zoveelste herha ling van historische finales, was de Britse publieke omroep het duide lijk zat om nogmaals oude beel den van John McEnroe, Björn Borg, Jimmy Connors en Boris Becker te tonen. Of om Cliff Ri chards optreden - de artiest zat gis teren weer eens op het centre court - nog eens te laten zien. Het sluiten van het dak vraagt ove rigens een kleine tien minuten. Daarna ligt het spel nog minstens 23 minuten stil. Die tijd is nodig om voldoende koude lucht door de 'zaal' te blazen, om de tempera tuur op 24 graden Celsius te breng en. Zou dat niet gedaan worden, dan is het risico groot dat de ten nisbaan door condens glad wordt en zou het spel alsnog stilgelegd moet worden. Federer stuit op Karlovic Servicekanon Ivo Karlovic plaatste zich gisteren voor het eerst in zijn looptjaan voor de kwartfinale van een grandslamtoernooi. De Kroatische reus schakelde in de vierde ronde van Wimbledon de als vierde geplaats te Spanjaard Fernando Verdasco uit: 7-6 (5) 6-7 (4) 6-3 7-6 (9). In de kwartfinale stuit Karlovic op topfavoriet Roger Federer. Andy Rod dick (6) wacht in de kwartfinales een confrontatie met de herboren Lley- ton Flewitt, die terugkwam van twee sets achterstand tegen Radek Stepa- nek (4-6 2-6 6-1 6-2 6-2). Tommy Flaas stuit op Novak Djokovic. Bij de vrouwen zorgde de 19-jarige Duitse Sabine Lisicki voor de grootste verrassing door de Deense Caroline Wozniacki (9) uit te schakelen: 6-4 6-4. Lisicki neemt het op tegen de als eerste geplaatste Dinara Safina die in drie sets te sterk was voor Amelie Mauresmo.Serena Williams sloeg in de kwartfinale Daniela Hantuchova met 6-3 6-1 naar huis, terwijl zus Ve nus profiteerde van een bovenbeenblessure bij haar opponente Ana Ivan- ovic. De Servische gaf op in de tweede set. TONGEREN - Istvan Bakx heeft zijn eerste doelpunt gemaakt voor Ra cing Genk, de Belgische bekerwin naar van het afgelopen seizoen. In een oefenwedstrijd tegen Henis Tongeren speelde de van Kortrijk overgekomen aanvaller gistera vond alleen de tweede helft. Na een 6-o-ruststand won Genk met 16-0. Bakx nam een kwartier voor tijd de twaalfde treffer voor zijn rekening. In de slotfase gaf de voetballer uit Vlissinger ook nog de assists bij het vijftiende en zes tiende doelpunt. DEN HAAG - Ajax moet de belasting dienst alsnog 5,2 miljoen euro beta len. Het gerechtshof in Den Haag wees gisteren het beroep van de Amsterdamse club tegen een na- heffing van loonbelasting af De naheffing heeft betrekking op de transfers van Shota Arveladze en Michael Laudrup in 1997. Ajax gaat mogelijk nog in cassatie tegen de uitspraak van het hof De Amsterdammers hebben in het boekjaar 2007/2008 al wel een be drag van 2,1 miljoen euro gereser veerd voor deze belastingschuld. door Roeland van Vliet LONDEN - Waar een moeilijke par tij verwacht werd, kreeg Lesley Kerkhove een makkie. De zeven tienjarige tennisster uit Zierikzee won gisteravond in de eerste ron de van het jeugdtoernooi van Wimbledon met groot gemak van de Australische Olivia Rogowska: 6-3 6-1. In 55 minuten was de klus geklaard. De tegenstandster van de Zeeuwse nummer 31 van de wereld was vijf de geplaatst in Londen. En ze stond zaterdag nog in de finale van Roehampton, ook een grastoernooi. Maar in de partij te gen Kerkhove was van haar goede vorm weinig merkbaar. Rogowska maakte op baan negen van het im posante tennispark in Wimble- dom veel onnodige fouten (31, waar Kerkhove er veertien had) en gaf de Zierikzeese daardoor haast een vrije doortocht. In de eerste set brak Kerkhove de service van Rogowska één keer, in de tweede set drie keer. De Zeeuw se kreeg in de hele partij slechts twee breekpunten tegen, maar daarvan werd er geen benut. Le sley Kerkhove speelt in de tweede ronde tegen de Russin Ksenia Kiril- lova. Als ze ook die partij wint, evenaart ze haar resultaat van vo rig jaar. Angelique van der Meet haalde za terdag al de tweede ronde door een zege op de - eveneens - Austra lische Isabella Holland (6-3 6-2). De achttienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke speelt haar eerst volgende partij tegen de als zeven de geplaatste Sloane Stephens uit de Verenigde Staten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27